Судове рішення #9297287

  УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 травня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі:

головуючого – судді Матюшенка І.В.    

суддів: Малахової Н.М., Жизневської А.В.                

при секретарі судового

засідання Жовновській О.О.

без участі сторін                

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира (далі – Управління праці) на постанову Овруцького районного суду від 18 січня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення коштів ,

в с т а н о в и л а  :

     

    У поданій апеляційній скарзі Управління праці, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції, якою позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково: стягнуто з Управління праці на користь позивача 18832 грн. доплати до заробітної плати за період з 01.07.2008 року по 31.10.2009 року згідно ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі – Закон № 796-Х11); стягнуто з управління праці та соціального захисту населення Овруцької РДА на користь позивача 3849 грн. 60 коп. допомоги згідно ст. 37 Закону № 796-Х11; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено за безпідставністю. Апелянт зазначає, що судом безпідставно не застосовано до спірних правовідносин положень: постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 щодо розміру доплати; постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 щодо визначення розпорядників коштів за програмами, пов’язаними із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та участі підприємств, установ, організацій у виплаті доплат до заробітної плати працюючим особам.

    Апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

    Встановлено, що ОСОБА_2 є особою, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (а.с.8), працює на території посиленого радіологічного контролю та отримує у зв’язку з цим доплату до заробітної плати згідно ст. 39 Закону № 796-Х11, проте у розмірі, меншому, ніж встановлено вказаним Законом (а.с.4).

    Суд першої інстанції повно та об’єктивно з’ясував обставини справи, вірно визначився з характером спірних правовідносин та дійшов вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_2 в частині стягнення на його користь доплати до заробітної плати за період з 01.07.2008 року по 31.10.2009 року у розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісяця, оскільки положення постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 щодо розміру доплати (10 грн. 50 коп. щомісяця) протирічать положенням ст. 39 Закону № 796-Х11, який має вищу юридичну силу. А відтак, доводи апелянта в цій частині є безпідставними.

    Безпідставними визнаються і доводи апелянта щодо неврахування судом першої інстанції положень: постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 року № 936 щодо визначення розпорядників коштів за програмами, пов’язаними із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та участі підприємств, установ, організацій у виплаті доплат до заробітної плати працюючим особам, оскільки саме  управління праці та соціального захисту населення місцевих райдержадміністрації та рад є розпорядниками бюджетних коштів, пов’язаних з виконанням програм захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

    Не приймаються до уваги колегією суддів і доводи апелянта щодо неправильного застосування судом річного строку звернення до суду, так як позивач звернувся до суду 25.05.2009 року, а стягнення доплати до заробітної плати присуджено судом з 01.07.2008 року, тобто в межах строку звернення до суду.

    Постанова суду в частині стягнення на користь позивача коштів, передбачених ст. 37 Закону № 796-Х11 управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької РДА не оскаржується, Управління праці не має повноважень на оскарження постанови суду в цій частині, а тому апеляційним судом не перевіряється.

    Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,

у х в а л и л а  :

    Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира відхилити.

    Постанову Овруцького районного суду від 18 січня 2010 року залишити без зміни.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий                 Судді        

Справа № 22ц-1356                 Головуючий в суді 1-ї інстанції Гришковець А.Л.

Категорія 57                     Доповідач Матюшенко І.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація