Судове рішення #9297859

Справа № 22ц-479/09

Категорія: 67

Головуючий у 1 інстанції: Кузьмич С.М.

Доповідач: Мусіна Т.Г.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


05 березня 2009 року Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:

Головуючого: Павлишина О.Ф.

Суддів: Мусіної Т.Г., Штефаніци Ю.Г.

При секретарі: Терземан Б.

З участю: представника управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на ухвалу Червоноградського міського суду Львівської області від 02 грудня 2008 року, -


ВСТАНОВИЛА:


У вересні 2008 р. ОСОБА_1 звернулась в суд з заявою про встановлення факту втрати єдиного джерела до існування. Зацікавлена особа - Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді.

Заяву обґрунтувала тим, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2, на день його смерті вона не працювала і перебувала на його утриманні. З метою переоформлення своєї пенсії за віком в сумі 627,51 грн. на пенсію по втраті годувальника їй необхідно в судовому порядку встановити факт втрати єдиного джерела до існування.

Ухвалою Червоноградського міського суду Львівської області від 02 грудня 2008 р. провадження у справі закрито на підставі ст. 205 ЦПК України.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу суду посилаючись на те, що встановлення юридичних фактів здійснюється у цивільному судочинстві.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Закриваючи провадження у справі суд виходив з того, що між сторонами виникли адміністративні правовідносини з приводу встановлення та виплати пенсії, які регулюються Кодексом адміністративного судочинства.

Проте з таким висновком суду погодитись не можна, виходячи з наступного.

В матеріалах справи немає даних про те, що ОСОБА_1 зверталась до Управління Пенсійного фонду в м. Червонограді з заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника і їй в цьому було відмовлено у зв’язку з чим виник спір з органом влади про призначення пенсії який мав би розглядатись за нормами КАСУ. Наведене підтвердила в судовому засіданні апеляційного суду представник Управління Пенсійного фонду України в м. Червонограді.

Відповідно до пункту 18 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 із змінами від 1.12.2008 р.) за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні померлого годувальника непрацездатних членів сім’ї, приймаються довідки уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування, про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника, одержання від померлого годувальника допомоги, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування, а також втрати джерела засобів до існування встановлюються у судовому порядку.

Згідно ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, у порядку цивільного судочинства.

З врахуванням наведеного у суду не було правових підстав для закриття провадження у справі, тому ухвала не може залишитися в силі.

Керуючись п.4 ч.2 ст. 307, п.2 ч.1 ст. 312, п. 6 ч.1 ст. 314, ст. ст. 315,319 ЦПК України, колегія суддів, -


УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Червоноградського міського суду Львівської області від 02 грудня 2008 р. скасувати, а справу направити в той же місцевий суд для розгляду по суті в порядку цивільного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 2-х місяців до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація