Судове рішення #9299085

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

19 травня 2010 р.                                                   Справа № 2-а-2017/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Кузьмишин Віталій Миколайович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:             Закритого акціонерного товариства "Адампільський хлібокомбінат" в особі ліквідатора Надлонка А.І.

до:                       Слідчого відділу УПМ ДПА у Вінницькій області в особі старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Вінницькій області капітана податкової міліції Бабія В.М.

про:                     визнання незаконною та скасування постанови про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно від 11.12.2009 року

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли  матеріали позовної заяви Закритого акціонерного товариства "Адампільський хлібокомбінат" в особі ліквідатора Надлонка А.І.  до  Слідчого відділу УПМ ДПА у Вінницькій області в особі старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Вінницькій області капітана податкової міліції Бабія В.М. про  визнання незаконною та скасування постанови про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно від 11.12.2009 року.

Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що заявлений позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Зі змісту пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) вбачається, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в  тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, необхідною ознакою адміністративної справи має бути публічно-правовий спір.

Разом з тим, відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем оскаржено до суду постанову старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Вінницькій області капітана податкової міліції Бабія В.М. від 11.12.2009 р. про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно ЗАТ "Адампільський хлібокомбінат".

Завдання, повноваження та порядок оскарження рішень та дій спеціальних підрозділів податкової міліції передбачено Законом України "Про державну податкову службу в Україні" та Кримінально-процесуальним кодексом України.

Так, відповідно до ст.19 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими  правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і  здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Дії або рішення податкової міліції, її посадових та службових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду чи прокуратури (ст.25 зазначеного  Закону).

Кримінально-процесуальним кодексом України (ст.102) слідчих податкової міліції віднесено до органів досудового слідства. Статтею 234 КПК України визначено порядок оскарження дій слідчого при проведенні ним досудового слідства, згідно якої скарги на дії слідчого розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, враховуючи, що позивачем оскаржується рішення старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Вінницькій області, винесене ним в порядку проведення досудового слідства відповідно до положень КПК України, суд прийшов до висновку відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі, оскільки даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.                         

Керуючись ст.ст. 2 - 4, 109, 165, 186, 254  Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Закритого акціонерного товариства "Адампільський хлібокомбінат" в особі ліквідатора Надлонка А.І. до Слідчого відділу УПМ ДПА у Вінницькій області в особі старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Вінницькій області капітана податкової міліції Бабія В.М. про  визнання незаконною та скасування постанови про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно від 11.12.2009 року.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений  КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.


Суддя                                                                                 Кузьмишин Віталій Миколайович


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація