Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93014996

Справа № 167/248/21

Номер провадження 2-з/167/2/21




У Х В А Л А

про повернення заяви про забезпечення позову




       30 березня 2021 року м. Рожище


Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Гармай І. Т., вивчивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку спільною сумісною власністю


в с т а н о в и в :


29 березня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку спільною сумісною власністю.

Одночасно з цим, позивачкою було подано заяву про забезпечення позову, в якій остання просить суд накласти арешт на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , який на праві власності належить відповідачу ОСОБА_2 та є предметом вищевказаного позову. А також просить заборонити будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти будь-які дії щодо даного майна.

Дослідивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову та додані до неї документи, суд доходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України), суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 151 ЦПК України встановлені загальні вимоги до змісту і форми заяви про забезпечення позову.

Так, згідно з ч. 6 ст. 151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання фізичною особою заяви про забезпечення доказів або позову, вона має сплати суму судового збору, що дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Проте, заява ОСОБА_1 про забезпечення позову не містить документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або ж документів, що підтверджують підстави її звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне заяву про забезпечення позову повернути ОСОБА_1 . 

Керуючись ст. ст. 151, 153, 353, 354 ЦПК України, суддя


п о с т а н о в и в :


Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання житлового будинку спільною сумісною власністю - повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з моменту підписання ухвали. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через суд першої інстанції.

У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Дата складення повного тексту ухвали 30 березня 2021 року.



Суддя І. Т. Гармай










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація