Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93038414



Справа № 282/194/21

Провадження № 2/282/92/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


31 березня 2021 року смт.Любар


Любарський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого-судді: П.І. Гуцала

за участю секретаря судового засідання: Г.М. Войтович


розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач вказує на те, що 13 січня 2018 року вона зареєструвала шлюб із відповідачем.

Причиною фактичного розпаду сім`ї і звернення до суду послужила виявлена несумісність їх поглядів на різні сторони подружнього життя, несумісність характерів, їх шлюб носить лише формальний характер.

За час спільного проживання сторони дітей не мають, однак на її прохання звернутись до органів ДРАЦС про розірвання шлюбу відповідач відмовляється.

Враховуючи вищенаведене, позивач просить суд ухвалити рішення про розірвання її шлюбу із відповідачем після розірвання шлюбу залишити їй прізвище « ОСОБА_1 ».

Позивач у судове засідання на розгляд справи не з`явилась, але надала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з`явився, але на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги визнає у повному обсязі.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку. 13 січня 2018 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб, що стверджується свідоцтвом серії НОМЕР_1 , актовий запис № 43. Після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 2 ст. 28 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

З довідки Великоволицького старостинського округу Любарської селищної ради Житомирської області № 97 від 15 лютого 2021 року вбачається, що на утримання ОСОБА_1 , жительки АДРЕСА_1 перебуває дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Саме тому, у відповідності до ч. 2 ст. 28 ЦПК України справа може бути розглянута за зареєстрованим місцем проживання позивача ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом було встановлено, що причиною фактичного розпаду сім`ї послужила виявлена несумісність їх поглядів на різні сторони подружнього життя, несумісність характерів. Їх шлюб носить лише формальний характер, а тому суд вважає, що за даних обставин збереження їх сім`ї неможливе і шлюб між ними необхідно розірвати.

На підставі ст. 104, 105 ч.3, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. 28, 211, 247, 258, 259, 263-265, 273, 352, 354 ЦПК України суд, -


УХВАЛИВ:


Позов задовольнити повністю.

Шлюб, зареєстрований 13 січня 2018 року Житомирським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, актовий запис № 43, між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянином Єменської республіки та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянкою України - розірвати.

Після розірвання шлюбу позивачці залишити прізвище - « ОСОБА_1 ».

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.



Суддя П.І. Гуцал



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація