Судове рішення #9306055

  

            ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                              ПОСТАНОВА

                                                      ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 "07" травня 2010 р.                                                                    Справа № 2a-1202/10/0970

 м. Івано-Франківськ  

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

судді Скільський І.І.,

при секретарі Дякун М.М.,

за участю сторін:

представника позивача –Гавадзин М.В.,

відповідача –не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: ДПІ в Тисменицькому районі

до ОСОБА_2

про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 601,14грн.,-

                                                              ВСТАНОВИВ:

              26 березня 2010року Державна податкова інспекція  в Тисменицькому районі звернулася в суд з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 601,14грн.

          Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, позовні вимоги мотивував тим, що відповідач зареєстрований суб’єктом підприємницької діяльності 26.02.2008 року та взятий на облік платника податків у ДПІ в Тисменицькому районі. Згідно поданої ним заяви від 29.02.2008 року про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності він перейшов на спрощену систему оподаткування. Відповідач обрав вид діяльності –роздрібна торгівля, тому відповідно до затвердженого Тисменицькою районною радою переліку ставок єдиного податку зобов’язаний був сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України в розмірі 100 грн. Однак, відповідач взятих на себе податкових зобов`язань вчасно не виконував. Таким чином, станом на 24.03.2010 року за приватним підприємцем –ОСОБА_2 рахується податковий борг в сумі 601,14грн.  Просив позов задовольнити повністю.

  Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання.

  Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

  Судом встановлено, що 26.02.2008року Тисменицькою районною державною адміністрацією проведено реєстрацію суб`єкта підприємницької діяльності –ОСОБА_2. 28.02.2008року відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ в Тисменицькому районі. Згідно поданої ним заяви від 29.02.2008року про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач переведений на спрощену систему оподаткування. Відповідно до обраного виду діяльності (роздрібна торгівля) та затвердженого Тисменицькою районною радою переліку ставок єдиного податку, він зобов`язаний сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України в розмірі 100грн.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов’язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів). Обов'язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, зборів (обов’язкових платежів) або його скасуванням, а також у разі смерті платника податків.

Указом Президента України №727/98 від 03.07.1998 року «Про  спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва»передбачено, що суб'єкти малого підприємництва –фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку та сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Ставка єдиного податку для  суб'єктів малого підприємництва –фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Податковий борг –це податкове зобов’язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання (ст.1 згаданого Закону).

Як вбачається з матеріалів справи станом на 24.03.2010р. відповідач допустив заборгованість по сплаті єдиного податку в розмірі 601,14 грн. Цей факт підтверджується Довідкою, виданою Державною податковою інспекцією в Тисменицькому районі № 79/3392/10/24-0 від 24.03.2010р., яка міститься в матеріалах справи.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платнико податків у строк, вважається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні пункту 1.7 статті 1 Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 вищевказаного Закону джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Згідно пункту 5.4.1 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

  Враховуючи вищенаведене, загальна сума консолідованого податкового боргу становить суму позовних вимог та підтверджується виписками з особового рахунку про наявність заборгованості та іншими матеріалами справи.

  Дана заборгованість боржником не сплачена на момент розгляду справи, тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

  На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8-14, ст.86, ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

          

                                                            ПОСТАНОВИВ:

 Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів приватного підприємця –ОСОБА_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 в доход Державного бюджету  заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 601,14 грн.(шістсот одна гривня чотирнадцять копійок).

          Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

          Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          

          Суддя:                                          /підпис/                                        Скільський І.І.

          

          Постанова складена в повному обсязі 11.05.2010 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація