Судове рішення #93133
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22а-1736    2006 року                                  Головуючий по 1-й інстанції:

Любицький В.О. Суддя-доповідач: Тимчук Л.А. УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2006 року липня місяця „ 04 " дня                                                     м. Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської

області в складі:

Головуючого: Тимчук Л.А.

Суддів: Мартєва С.Ю.,Чернова С.І.

при секретарі: Колодюк О.П.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за

апеляційною     скаргою     ОСОБА_1на     рішення

Семенівського районного суду Полтавської області від 22 травня 2006 року

по справі за заявою Хорольської міжрайонної державної податкової інспекції про

розкриття банком інформації.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду,-

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Семенівського районного суду Полтавської області від 22 травня 2006 року розкрито Хорольській міжрайонній державній податковій інспекції і Полтавській області відносно фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1інформацію, яка містить банківську таємницю філією ПРУ Відкритого акціонерного товариства «Державний Ощадний банк України» (м.Полтава вул. Котляревського, 22) про обсяг та обіг коштів на рахунку № НОМЕР_1МФО 331467 за період діяльності з 10.09.2003 р. по 04.04.2006 р.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить рішення Семенівського районного суду Полтавської області від 22 травня 2006 року скасувати з тих підстав, що судом порушено норми матеріального і процесуального права та закрити провадження в справі.

Також вказував, що з 14 березня 2006 р. він не є підприємцем і заява Хорольської Міжрегіональної державної податкової інспекції подана щодо неіснуючого господарюючого суб'єкта.

 

Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.. 307 ч.1 п.5 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про повне або частково скасування рішення суду першої інстанції і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

На підставі п.З ст.311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.

Порушення цивільно-процесуального права є безумовною підставою для скасування рішення суду.Судом першої інстанції  не притягнуто до участі ДПІ у Полтавській області ,оскільки спір торкається їх інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, встановлено в судовому засіданні, 15.07.1998 р. ОСОБА_1. зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності і перебуває на обліку в Семенівському відділенні Хорольської МДПІ з 31. 07.1998 р. на загальній системі оподаткування.

3.08. 2005 р. ОСОБА_1. звернувся до Хорольської МДПІ з заявою про зняття його як фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, з обліку платника податків в зв'язку з ліквідацією підприємницької діяльності.

Також встановлено, що на ім'я ОСОБА_1в Ощадбанку відкрито рахунок № НОМЕР_1.

Відповідно до п.5 ст.11 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» органи держаної податкової служби мають право: одержувати безоплатно від платників податків, а також від Національного банку та комерційних банків у порядку встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність», довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - про обсяг та обіг коштів на рахунках.

Відповідно до ст.. 289 ЦПК України справа про розкриття банком інформації,яка містить банківську таємницю розглядається у п'ятиденний строк з дня надходження заяви у закритому судовому засіданні.

Згідно ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається на письмову вимогу суду або за рішенням суду.

Проте суд першої інстанції порушив вимоги ст.. 289 ЦПК України та розглянув справу у відкритому судовому засіданні.

 

Порушення                     цивільно- процесуального    права    є    безумовною

підставою для скасування рішення суду.

Згідно   ст..213   ЦПК  України  рішення  суду  повинно  бути  законним  і обґрунтованим.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про скасування рішення суду першої інстанції з направленням справи на новий судовий розгляд до того ж суду в іншому складі.

Керуючись ст.ст. 303, 307 ч.1 п.1 ,319 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити. Рішення Семенівського районного суду Полтавської області від 22 травня 2006 року скасувати та направити до районного суду для розгляду по суті.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена протягом двох місяців у Верховний Суд України шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація