- яка притягається до адмін. відповідальності: Петрик Олег Миколайович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №: 465/807/21
3/465/966/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.03.2021 м.Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Гладишева Х.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсіонера, проживаючого на АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , за ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №106777 від 28.01.2021 року, ОСОБА_1 04.01.2021 року о 15.52 год. на перехресті вулиць Соборна-Валова у м.Львові, керуючи автомобілем «Ford Fusion», номерний знак НОМЕР_2 , будучи причетним до ДТП не залишився на місці пригоди та не повідомив підрозділ поліції, чим порушив вимоги п.2.10А, Д, Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
У суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП заперечив, зазначивши, що місце ДТП не залишав, а перед тим як поїхати залишив свій номер телефону іншому учаснику ДТП, оглянув з ним автомобілі на предмет наявності пошкоджень, яких не побачили. При цьому зазначив, що поїхав з місця ДТП бо утворився затор, дане перехрестя дуже жваве, водії інших автомобілів просили звільнити проїзд.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пункт 2.10 «а, д» ПДР України, зобов`язує водія у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди , негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди та повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
За порушення вимог зазначеного пункту ПДР України передбачена відповідальність, встановлена ст. 122-4 КУпАП.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Суб`єктивна сторона зазначеного адміністративного правопорушення передбачає прямий умисел.
Умисного наміру залишати місце ДТП у ОСОБА_1 не було, його дії не були спрямовані на вчинення адміністративного правопорушення та уникнення відповідальності, оскільки надані ним у суді пояснення повністю узгоджуються із дослідженими матеріалами справи.
Склад адміністративного правопорушення - це сукупність установлених законом об`єктивних і суб`єктивних ознак, наявність яких характеризуй діяння як адміністративне правопорушення (проступок).
Відповідно до статті 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
В справі не встановлено жодного належного і допустимого доказу, який би вказував на наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП і який би достовірно підтверджував, що в нього був умисел на залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої він причетний.
Виходячи з наведеного, з урахуванням вимог ч.1 ст.247 КУпАП, вважаю, що порушене відносно ОСОБА_1 провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247 ч.1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – провадженням закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Львівської області через Франківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя Гладишева Х.В.
- Номер: 3/465/966/21
- Опис: Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 465/807/21
- Суд: Франківський районний суд м. Львова
- Суддя: Гладишева Х.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.02.2021
- Дата етапу: 03.02.2021