Судове рішення #9317439

                               

  Копія: Справа №2-1103/2010р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

17.05.2010р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

у складі: головуючого судді      - Літвіненко Т.Я.

               при секретарі               - Шилакіній Л.О.

розглянув у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом комунального підприємства “Тепло” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за користування тепловою енергією, -

УСТАНОВИВ:

23.04.2010р. КП “Тепло” звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення 5464 грн. 35 коп. заборгованості за послуги теплопостачання за період з 1.05.2006 р. по 01.04.2010р., мотивуючи вимоги тим, що відповідачі мешкають в квартирі АДРЕСА_1, загальною площею 41,1 кв.м. За вказаною адресою ОКП «Миколаївтеплоенерго», а потім його правонаступник КП “Тепло” виконує централізоване тепло забезпечення, отже відповідачі є споживачами теплової енергії. Згідно Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення від 30.12.1997р. №1497, та Постанови «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води...» від 21.07.2005р. №630 споживачі повинні сплачувати за спожиту теплову енергію відповідно до умов цих Правил та Постанови не пізніше 20 числа місяця. Однак, вони своєчасно не розрахувались за одержані послуги теплозабезпечення, і не відмовлялись користуватися цим видом послуги. Свої зобов’язання по теплозабезпеченню позивач виконує належним чином. Нарахування сум за послуги теплозабезпечення проводиться згідно із встановленими тарифами за загальну опалювальну площу, згідно розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації №236-р від 28.03.2000р., а також згідно рішення Первомайської міської ради №113 від 24.02.2005р., №4 від 13.10.2006р., №12 від 28.11.2007р., №10 від 15.01.2009р. та №29 від 25.06.2009р.                            

Представник КП “Тепло” в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнали та не заперечувала проти його задоволення, однак просили врахувати, що за 01.06.2006р. по 01.04.2007р. позивач пропустив строк позовної давності. Пояснили, що заборгованість виникла через скрутне майнове становище, оскільки ОСОБА_1 є пенсіонеркою, а ОСОБА_3 часто хворіє та потребує витрат на лікування.

Відповідач ОСОБА_3 надав суду заяву, в якій позов визнав в межах позовної давності та просив слухати справу без його участі.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд дійшов слідуючого.

Як вбачається із інформаційної довідки Первомайського МБТІ від 02.11.2009р. (а.с.3) квартира АДРЕСА_1 зареєстрована на праві приватної власності за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 У квартирі вони зареєстровані та проживають  (а.с.4).

Отже відповідачі є споживачами теплової енергії, яку виробляє та постачає КП “Тепло” як правонаступник ОКП «Миколаївобленерго» (а.с. 12).

Відповідно до вимог ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна із сторін – (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно Правил надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р., споживачі повинні сплачувати за спожиту теплову енергію не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

Зі ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» вбачається, що споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Свої зобов’язання по теплозабезпеченню позивач виконує належним чином, однак відповідачка одержані послуги не оплачує, про що свідчить розрахунок заборгованості, відповідно до якого борг за період з 1.05.2006 р. по 01.04.2010р.  складає 5464,35 грн. (а.с. 5-6).

Розрахунок заборгованості проводиться згідно із встановленими тарифами за загальну опалювальну площу, розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації №236-р від 28.03.2000р., а також згідно з рішеннями Первомайської міської ради №113 від 24.02.2005р., №4 від 13.10.2006р., №12 від 28.11.2007р., №10 від 15.01.2009р. та №29 від 25.06.2009р.

Відповідно до ст.. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Таким чином, враховуючи вище викладене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачів в солідарному порядку заборгованість в межах позовної давності за період з 1.04.2007 р. по 1.04.2010р. в сумі 4461 грн. 62 коп.

 Крім того, суд вважає за необхідне стягнути на користь КП “Тепло” в силу ст. 88 ЦПК України з кожного з відповідачів витрати по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі по 10 грн. та судовий збір в сумі по 17 грн. на користь держави.

Керуючись ст.ст. 10,11,60,214,215 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь КП “Тепло” в солідарному порядку 4 461 грн. 62 коп. заборгованості за користування тепловою енергією за період з 01.04.2007 р. по 01.04.2010р.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з кожного по 10 грн. 00 коп. витрат по сплаті інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з кожного 17 грн. судового збору в сумі по на користь держави.

В задоволенні іншої частини позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана на протязі 20 днів, то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Миколаївської області протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ: підпис

Копія вірна: СУДДЯ:

Рішення набрало законної сили „__”_______2009р. Оригінал рішення знаходиться в Первомайському міськрайонному суді Миколаївської області у справі №2-3043/09р.

     СУДДЯ:

                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація