Судове рішення #9319794

Справа № 2-п- 47/10р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

06 травня 2010 року

                 

 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючої – судді     Галіян Л.Є.

при секретарі         Кунець Н.Р..  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2 ,

третя особа – ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації»

про встановлення порядку користування квартирою, -

В С Т А Н О В И В:

    Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2, третя особа – ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» про встановлення порядку користування квартирою, посилаючись на те, що їй на праві власності належить Ѕ  частина квартири АДРЕСА_1, власником іншої Ѕ частини даної квартири є відповідачка. Без згоди відповідачки вона не може розпорядитися належною їй часткою квартири. Крім того, посилається на те, що відповідачка є колишньою дружиною її чоловіка, а отже є неможливим їх спільне користування усім помешканням. Тому просить суд встановити порядок користування спірною квартирою, а саме жилі кімнати площею 10,1 м. кв. та 11,2 м. кв. виділити їй, жилу кімнату площею 17,3 м.кв. виділити у користування відповідачці, а коридор, кухню, ванну кімнату, туалет та балкон залишити у спільному користуванні.  

      В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали повністю, посилаючись на викладені в заяві мотиви.

Представник відповідачки ОСОБА_2 – ОСОБА_3 проти позову не заперечив тапросить виділити у користування ОСОБА_2 житлову кімнату площею 17, 3 кв.м.

    Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення з таких підстав:

    Як вбачається із свідоцтва про право власності на житло, виданого 30 серпня 2004 року Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації, квартира, що знаходиться по АДРЕСА_1 належала на праві спільної часткової власності ОСОБА_4 - Ѕ та ОСОБА_2- Ѕ.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, що ствержується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим 05.01.2009 року відділом РАЦС Тернопільського міського управління юстиції, актовий запис № 22.

    Після смерті ОСОБА_4 належну йому Ѕ частину зазначено квартири успадкувала його дружина ОСОБА_1, що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом серії ВМІ №585564 від 07.08.2009 року, виданим Другою терпільською державною нотаріальною конторою за реєстровим №1647.

    Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 та відповідачка ОСОБА_2 зареєстровані у АДРЕСА_1.

Спірна квартира складається із 3-х ізольованих кімнат площею 11,2 м. кв., 10,1 м. кв. та 17,3 м. кв., а також кухні площею 9,6 м.кв., ванної кімнати площею 2,8 м. кв., коридору площею 10,8 м. кв., туалета площею 1,3 м. кв., балкону площею 1,6 м. кв. та лоджії площею 1, 4 м. кв.  Житлова площа квартири становить 38,6 м. кв., що стверджується технічним паспортом на квартиру АДРЕСА_1 від 30.08.2004 року.

Позивач ОСОБА_1 та відповідачка ОСОБА_2 є співвласниками даної квартири у рівних частках, а тому кожному із власників квартири належить по 19, 3 м. кв. житлової площі.

Згідно ст. 8 ЦК України, якщо цивільні відносини не врегульовані, вони регулюються тими правовими нормами, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини ( аналогія права).

    Відповідно до ст.104 ЖК України член сім”ї наймача вправі вимагати, за згодою інших членів сім”ї, які проживають разом з ним, укладення з ним окремого договору найму, якщо жилу площу, що припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 цього ж  Кодексу.

    Як вбачається зі змісту ст. 63 ЖК України, предметом договору найму житлового приміщення є окрема квартира або ізольоване жиле приміщення, що складається із  однієї чи кількох кімнат.

З врахуванням наведеного, суд прийшов до висновку, що слід виділити у користування позивачці дві кімнати площею 10,1 м. кв. та 11,2 м. кв., а відповідачці - кімнату площею 17,3 м.кв. Кухню, коридор, ванну кімнату, туалет слід залишити у спільному користуванні.

При встановленні даного порядку користування квартирою суд враховує, те що відповідачка на даний час не проживає у спірній квартирі, чого не заперечив в судовому засіданні її представник, а проживає лише позивачка, тому такий порядок користування спірною квартирою не буде порушувати права сторін.

    На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 63, 104 ЖК України суд,-

в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

    Встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, виділивши у користування ОСОБА_1 жилі кімнати площею 10,1 м. кв. та 11,2 м. кв., ОСОБА_2 – жилу кімнату площею 17,3 м.кв., а кухню площею 9,6 м.кв., ванну кімнату площею 2,8 м. кв., коридор площею 10,8 м. кв., туалет площею 1,3 м. кв., балкон площею 1,6 м. кв. та лоджію площею 1, 4 м. кв.  залишити у спільному користуванні.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний  суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга повинна бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або безпосередньо у строк встановлений для її подання.

Головуюча                                                                                           Галіян Л.Є.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація