Судове рішення #93240
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 11а-564/2006                 Головуючий в 1 інстанції: РябовоїО.Д. .

Категорія : ст. 307 ч. 2 КК України                               Доповідач : Калініченко І.С.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2006 року                                                                          м. Херсон

Колегія суддів Судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючого-судді: Годуна В. А.

Суддів:Черствої Є.О. Калініченко І.С..

За участю прокурора: Ливиненко О.О..

засудженої: ОСОБА_1

захисника: ОСОБА_2.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні кримінальну справу за

апеляціями прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на

вирок місцевого Дніпровського районного суду м. Херсона від 26 квітня 2006 року,

встановила:

Цим вироком:   ОСОБА_1, уродженку м. Джанкой АР Крим, циганку, гр. України, із неповною середньою освітою , заміжню, інваліда І групи, раніше не судиму, що проживає: АДРЕСА_1, визнано винною і засуджено за ст. 307 ч. 2 КК України на 5 років позбавлення волі ,за ст. 75, п. 2, 3 ст. 76 КК України звільнено його від відбування покарання з випробування з іспитовим строком в два роки якщо вона протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину та повідомлятиме органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання зобов'язано без дозволу органу кримінально-виконавчої системи не виїжджати за межі України. Міру запобіжного заходу залишено - підписку про невиїзд до вступу вироку у законну силу.

Питання з речовими доказами вирішено .

Стягнуто із ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Херсонській області 523.86 гривні витрати на проведення експертизи.

Згідно вироку: в невстановлений досудовим слідством час, при не встановлених слідством обставинах у не встановленої слідством особи ОСОБА_1 незаконно, придбала речовину рослинного походження, та перевезла її по місцю свого проживання за адресою АДРЕСА_1, де виготовляла особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, який незаконно зберігала за вищевказаною адресою с метою збуту.

12.01.2006 року ОСОБА_1близько 17.30 годин, перебуваючи за адресою

АДРЕСА_1, шляхом продажу за  100  гривень,  збула

гр-ну ОСОБА_3,  особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій,

масою в перерахуванні на суху речовину 0,22 грама.

 

18.01.2006 року ОСОБА_1 близько 10.30 годин, перебуваючи за адресою АДРЕСА_1, збула гр-нуОСОБА_3 шляхом продажу за 100 гривень, особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, масою в перерахуванні на суху речовину 0,23 грама.

В апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції не погоджуючись з вироком указує, що суд необгрунтовано застосував до засудженої ст. 75 КК України, так як вона скоїла 2 злочини, які відносяться до категорії тяжких. Просить вирок скасувати у зв'язку з невідповідністю призначеного покарання тяжкості вчиненого злочину, та справу направити на новий судовий розгляд.

Засуджена в запереченні не підтримала апеляцію прокурора , просила вирок залишити без змін посилаючись на те що, вона щиро кається у вчиненому є інвалідом 1 групи, де потребує стороннього догляду, раніше не судима, позитивно характеризується за місцем проживання.

Заслухавши суддю-доповідача, прокурора, який підтримав свою апеляцію і прохав відносно ОСОБА_1 винести вирок яким призначити їй покарання реально, засуджену та захисника, які не підтримали апеляцію прокурора, останнє слово засудженої, яка просила вирок не скасовувати , колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає.

Як установлено з матеріалів справи, органами досудового слідства та судом, не було допущено порушень кримінально-процесуального закону, у тому числі і щодо порушення прав засудженого на захист в ході досудового слідства, які б ставили під сумнів достовірність доказів, та висновок суду про винність засудженого у вчинені злочину, за який його засуджено, суд правильно дав правову оцінку діям засудженого та ними виконані вимоги ст. 22, 323-324 КПК України, направлені на вживання, всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, виявлено як ті обставини, що викривають , так і ті, що виправдують, а також обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Висновок суду про винність засудженої у вчиненні злочину передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України ніким не заперечується.

Призначене засудженій покарання, яке передбачене ст. 307 ч. 2 КК України, відповідає вимогам ст. 65 КК України та вимогам п. 1,2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання » та є необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

Суд обгрунтовано прийшов до висновку про призначення Зігатовій покарання у вигляді позбавлення волі,та обґрунтовано застосував до неї с. 75, 76 КК України, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки , посилаючись на те, що Зігатова вперше притягується до кримінальної відповідальності, задовільно характеризується, щиросердно розкаялася у скоєному, являється інвалідом І групи. Враховуючи наведене та, керуючись ст.ст. 365,366 КПК України, колегія суддів, -

ухвалила: Апеляції прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції залишити без задоволення, а вирок місцевого Дніпровського   районного суду м. Херсона від 26 квітня 2006 року щодо ОСОБА_1 - без змін.

Головуючий: Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація