Справа №2-а-1612/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.05.2010р. м. Вінниця
Ленінський районний суд м. Вінниці
в складі головуючого судді Кашпрука Г.М.,
секретаря Маценко О.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора роти ДПС УДАІ м. Вінниці Поліщука Павла Павловича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення від 03.09.2009р., -
ВСТАНОВИВ :
В Ленінський районний суд м. Вінниці звернувся ОСОБА_1 з позовом до інспектора роти ДПС УДАІ м. Вінниці Поліщука Павла Павловича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення від 03.09.2009р.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. Постановою від 03.09.2009р. на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн. за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП за те, що 03.09.2009р. на а/д Житомир-Могилів-Подільський він, керуючи автомобілем НОМЕР_1, здійснив обгін автомобіля ближче ніж 100м до пішохідного переходу закінчивши обгін на пішохідному переході. Вважає, що постанова підлягає скасуванню, оскільки це правопорушення він не скоював.
В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали та послались на обставини викладені в ньому, а також зазначили, що правопорушення не скоював, обгону автомобіля не здійснював.
Відповідач в судове засідання не з’явився, письмових заперечень проти позову не надав, був повідомлений про день час та місце розгляду справи завчасно та належним чином.
При розгляді справи судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
03.09.2009р. інспектором роти ДПС УДАІ м. Вінниці Поліщуком П.П. винесено постанову про накладення ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425грн. за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.122 КУпАП, яка мотивована тим, що 03.09.2009р. на а/д Житомир-Могилів-Подільський він, керуючи автомобілем НОМЕР_1, здійснив обгін автомобіля ближче ніж 100м до пішохідного переходу закінчивши обгін на пішохідному переході.
Згідно ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, оглянувши матеріали справи, суд дійшов до переконання в тому, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідач в судове засідання не з’явився, своїм правом щодо доказування правомірності свого рішення не скористався, що з врахуванням пояснень позивача в судовому засіданні є підставою для задоволення позову.
Враховуючи наведене, керуючись ст.122 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.11, 69 ч.1, 71 ч.2, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Постанову серії АВ № 044054 від 03.09.2009 року винесену інспектором роти ДПС УДАІ м. Вінниці Поліщуком Павлом Павловичем про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі чотириста двадцять п’ять гривень – скасувати.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 6-а/286/287/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-1612/10
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Кашпрук Геннадій Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.02.2017
- Дата етапу: 09.03.2017
- Номер:
- Опис: пенсія
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1612/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Кашпрук Геннадій Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.10.2010
- Дата етапу: 20.10.2010