ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2006 р. Справа № 15/263-06
Суддя господарського суду Курко О.П.
при секретарі судового засідання Білоконна О.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом:Прокурора Барського району Вінницької області в інтересах держави в особі Управління пенсійного фонду України у Барському районі
до:Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту цукрових буряківУкраїнської академії аграрних наук
про стягнення 40 086,78 грн.
Представники :
позивача : Берченко Н.Б. - за дорученням
відповідача : Люлькіс І.М. - за дорученням
прокурор: не з'явився
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов про стягнення заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, штрафу та пені в сумі 40086,78 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позові, просила позов задовольнити.
Представник відповідача, в судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову, мотивуючи тим, що позов подано не належним позивачем, оскільки КАС України не передбачає участь прокурорів у справі як позивача. Також вважає, що розрахунок ціни позову не дає можливості об'єктивно визначити суму позову з урахуванням терміну позовної давності і тому не зрозуміло яка сума боргу відповідає дійсності. Просила позовну заяву прокурора залишити без розгляду.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та вивчивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено наступне:
Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків Української академії аграрних наук зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Барському районі як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно п.6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування'" (далі Закон) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
У відповідності з ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Внаслідок несвоєчасної сплати вказаних платежів за період з 01.01.2004 р. по 01.06.2006р. за відповідачем утворилась заборгованість перед пенсійним фондом у Барському районі, яка станом на 01.06.2006 р. становить 40086,78 грн., з них заборгованість по страхових внесках на обов'язкове державне пенсійне страхування складає 35296,94 грн., пеня за несвоєчасну сплату страхових внесків - 2008,06 грн., фінансові санкції - 2781,78 грн., що підтверджується витягом карт особового рахунку страхувальника, актом звірки взаєморозрахунків, обґрунтованим розрахунком ціни позову, рішеннями про застосування фінансових санкцій та пені, які отримані відповідачем та оскаржені не були, що в силу Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" свідчить про їх узгодження та визнання.
Відповідно до ч.15 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується. Посилання представника відповідача на те, що позов подано не належною особою судом не приймається, оскільки відповідно до вимог ст.60 КАС України прокурор має право звертатись з позовом до суду про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Доказів погашення боргу на день розгляду справи у суді відповідачем не надано.
Враховуючи викладене, оцінивши надані сторонами докази, та беручи до уваги відсутність заперечень відповідача щодо предмету позову, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог в сумі 40086,78 грн.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з Ялтушківської дослідно-селекційної станції Інституту цукрових буряків Української академії аграрних наук на користь управління Пенсійного фонду України у Барському районі недоїмку в сумі 40086,78 грн. (в т.ч. внески в сумі 35296,94 грн., штрафні санкції 2781,78 грн., пеня 2008,06 грн.)
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Курко О.П.