УХВАЛА
про закриття провадження у справі
№ 2а-1136/10/2370
30.04.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гайдаш В.А.,
при секретарі –Пальонній Т.В.,
за участю відповідача –ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, -
ВСТАНОВИВ:
Придніпровський відділ державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документу громадянина України для поїздок за кордон, до виконання ним своїх зобов’язань, згідно рішення суду.
Позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що згідно ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України»№ 3857-ХІІ від 21.01.1994р. встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов’язання –до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням –до виконання зобов’язань.
На адресу суду від позивача надійшло клопотання від 13.04.2010р., № 12247, в якому позивач просив розгляд справи здійснювати без його участі.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що частково сплатив борг і йому залишилось сплатити незначну суму, а тому підстав заборонити йому у виїзді за межі країни у Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції немає. Крім того відповідач вважає, що позивач не наділений правом звернення до суду з проханням зобов’язати суд вилучити у нього закордонний паспорт.
Стаття 1 Кодексу адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції –переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.4 ч.1 ст. 3 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за звернення суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Стаття 5 Закону України «Про виконавче провадження»від 21.04.1999 р. № 606-XIV визначає межі повноважень державного виконавця при здійсненні ним виконавчого провадження. Вказаною нормою не передбачено право позивача на звернення до суду з позовом про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон, оскільки право позивача на звернення до суду із вказаним позовом не передбачено законом.
Згідно п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для застосування нормативного припису п.1 ч.1 ст. 157 КАС України та закриття провадження у справі № 2а-1136/10/2370 за позовом Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
Керуючись ст. ст. 17, 112, 157, 160, 165 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Провадження у адміністративній справі № 2а-1136/10/2370 за позовом Придніпровського відділу державної виконавчої служби Черкаського міського управління юстиції до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України –закрити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя В.А. Гайдаш