Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93386101




КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД




Справа № 11-кп/824/569/2021 Головуючий у першій інстанції Савченко О.А.


У Х В А Л А


12 квітня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді Павленко О.П.

суддів Гладія С.В. , Тютюн Т.М.

при секретарі Педенко К.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві у режимі відеоконференції під час трансляції з приміщення Чернігівського апеляційного суду, апеляційні скарги обвинуваченого ОСОБА_1 та прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Чернігівської місцевої прокуратури Васильця Дмитра Олександровича на вирок Менського районного суду Чернігівської області від 11 лютого 2020 року, ухвалений стосовно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора Коломійця Д.С.

захисника Кручек О.О.

обвинувачених ОСОБА_1 , ОСОБА_2

В С Т А Н О В И Л А:

Вироком Менського районного суду Чернігівської області від 11 лютого 2020 року ОСОБА_1 визнано винуватим у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 186, ч. 3 ст. 187 КК України, та призначено йому покарання: за ч. 3 ст. 186 КК України у виді 4 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 187 КК України у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_1 призначено остаточне покарання у виді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

Цим же вироком ОСОБА_2 визнано винуватим у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 186, ч. 3 ст. 187 КК України, та призначено йому покарання: за ч. 3 ст. 186 КК України у виді 4 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 187 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України ОСОБА_2 призначено остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є його особистою власністю.

Апеляційне провадження відкрито за апеляційними скаргами обвинуваченого ОСОБА_1 , який просить вирок скасувати, а кримінальне провадження щодо нього закрити з реабілітуючих підстав, а також прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Чернігівської місцевої прокуратури Васильця Д.О., який порушив питання щодо зміни вироку шляхом виключення з кваліфікації дій ОСОБА_1 певних кваліфікуючих ознак.

У судове засідання не прибув захисник ОСОБА_3 .

Як повідомили учасники судового розгляду, адвокат ОСОБА_3 помер. Обвинувачений ОСОБА_2 заявив, що залучити захисника самостійно він не має матеріальної можливості.

Вислухавши думку учасників судового розгляду щодо можливості здійснювати апеляційний розгляд без участі захисника, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Відповідно до ст. 20 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов`язані роз`яснити підозрюваному, обвинуваченому його права та забезпечити право на кваліфіковану правову допомогу з боку обраного ним або призначеного захисника. У випадках, передбачених цим Кодексом та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, підозрюваному, обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави.

Частиною 1 ст. 52 КПК України передбачено, що участь захисника є обов`язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 49 КПК України суд зобов`язаний забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадку, якщо відповідно до вимог статті 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а обвинувачений не залучив захисника.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_2 обвинувачується також у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України. Захист його інтересів на досудовому розслідуванні, в суді першої інстанції та на стадії апеляційного розгляду здійснював за дорученням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області адвокат ОСОБА_3 , який за наявною у суду апеляційної інстанції інформацією помер. Разом із цим обвинувачений ОСОБА_2 повідомив, що залучити іншого захисника самостійно він не має матеріальної можливості.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає необхідним залучити захисника в порядку, передбаченому ст. 49 КПК України, для здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_2 в суді апеляційної інстанції за призначенням.

Керуючись ст. ст. 49, 52, 405 КПК України, колегія суддів

П О С Т А Н О В И Л А:

Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області призначити обвинуваченому ОСОБА_2 адвоката для здійснення його захисту за призначенням та забезпечити прибуття захисника в судове засідання Київського апеляційного суду на 11 годину 19 травня 2021 року для участі у кримінальному провадженні.

Копію ухвали негайно направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області для виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

Судді:

________________ ______________ ________________

Павленко О.П. Гладій С.В. Тютюн Т.М.



  • Номер: 11-п/4823/664/19
  • Опис: Прокопенко О.М., Руденко О.І. за ч.3 ст.186, ч.3 ст.187 ККУ - підсудність
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 729/896/19
  • Суд: Чернігівський апеляційний суд
  • Суддя: Павленко Оксана Петрівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.07.2019
  • Дата етапу: 29.07.2019
  • Номер: 11-п/4823/715/19
  • Опис: Прокопенко О.М. ч. 3 ст. 186, ч. 3 ст. 187 КК України, Руденкеол О.І. ч. 3 ст. 186, ч. 3 ст. 187 Кк України - визначення підсудності
  • Тип справи: на подання (клопотання ) про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого
  • Номер справи: 729/896/19
  • Суд: Чернігівський апеляційний суд
  • Суддя: Павленко Оксана Петрівна
  • Результати справи: подання (клопотання) задоволено та передано справу до суду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.08.2019
  • Дата етапу: 09.08.2019
  • Номер: 11-кп/4823/213/20
  • Опис: Прокопенко О.М. ч.3 ст.186, ч.3 ст.187 ККУ, Руденко О.І. ч.3 ст.186, ч.3 ст.187 ККУ
  • Тип справи: на кримінальне провадження з перегляду судових рішень апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 729/896/19
  • Суд: Чернігівський апеляційний суд
  • Суддя: Павленко Оксана Петрівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.01.2020
  • Дата етапу: 13.01.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація