Судове рішення #9340904

   

  19.05.10                                                                                                                                                                                                                                                                   < копія > 

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


21 квітня 2010 р.  Справа № 2а-2628/10/0470



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Рищенко А. Ю. < Текст > 

при секретаріХанієвій Ф. М.,

за участю:

< найм. Пр. > < ПІБ Пр. > 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

22.02.2010 року Криворізька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до  Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що в порушення Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» № 746/99 від 28 червня 1999  року відповідач не сплачує до бюджету у встановлені строки суму єдиного податку  та має заборгованість в сумі 99 грн. 17 коп.  Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

Просить суд стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3  заборгованість на користь держави у розмірі 157 грн. 77 коп.

Представник позивача  позов підтримав в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що станом на час розгляду справи відповідач по справі має борг у розмірі 99 грн. 17 коп., який виник внаслідок порушення вимог ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» № 746/99 від 28 червня 1999  року.  

Статтею 2 зазначеного Указу визначено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн. та більше 200 грн. на місяць, а строк сплати єдиного податку не пізніше 20 числа наступного місяця.

Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва відповідно до Указу подає до податкового органу письмову заяву, в якій зазначає дату переходу до спрощеної системи оподаткування, підтверджує граничний термін сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належної до щомісячної сплати, встановленою місцевою радою.

Відповідач подав письмову заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності до Кориворізької МДПІ 01.03.2007 року (а.с. 7), згідно з якою йому було видано Свідоцтво про сплату єдиного податку серії Г № 533687 (а.с. 8).

Проте відповідач по справі не сплачував встановленої суми єдиного податку.

Позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу № 1/86 від 16.02.2009 року та другу податкову вимогу № 2/226 від 24.03.2009 року про обов’язок відповідача сплатити податковий борг.

Зазначені податкові вимоги вручені відповідачу не були, про що складено акти (а.с. 10,12). Відповідно до підп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем вручення.

Проте в адміністративному чи судовому порядку ці рішення оскаржені не були. Отже зазначений борг є узгодженим зобов’язанням платника податків.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову  службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках – коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу Відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати боргу відповідачем під час судового розгляду справи не надано, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.  

 Керуючись  ст.ст. 158 - 163  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Криворізької міжрайонної державної податкової інспекції до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 (53030, АДРЕСА_1 номер НОМЕР_1) заборгованість на користь держави у розмірі 157 (чотириста двадцять одна) грн. 77 коп.   

          Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 21.04.2010 року.



Суддя                      < (підпис) > 

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

Єфанової О. В

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >

                                                                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація