- позивач: Оліфір Вілена Вікторівна
- відповідач: Оліфір Ігор Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 293/487/21
Провадження № 2/293/531/2021
16 квітня 2021 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді - Проценко Л.Й.
за участю секретаря судового засідання - Тишкевич К.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Черняхів в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила розірвати шлюб, укладений між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований 29.12.1994 відділом реєстрації актів цивільного стану Черняхівського районного управління юстиції Житомирської області, за актовим записом №101. Позивач також просила стягнути з відповідача на її користь понесені нею судові витрати.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що між ними на даний час зникло взаєморозуміння, розійшлися погляди на сімейні відносини, права та обов`язки подружжя. На даний час вони разом не проживають і шлюб носить лише формальний характер. Подальше спільне життя та збереження шлюбу не можливе та суперечить її інтересам. Від шлюбу мають троє дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 які проживають разом з позивачем. Після розірвання шлюбу позивач просила залишити їй шлюбне прізвище ОСОБА_5 .
Ухвалою суду від 04.03.2021 року відкрито провадження у вказаній справі. Розгляд справи призначено на 10:00 год. 16.03.2021 року у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
16.03.2021 позивач подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує. Не заперечує проти винесення заочного рішення (а.с.20).
16.03.2021 розгляд справи відкладено у зв`язку з неявкою відповідача і відсутністю відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.
25.03.2021 та 16.04.2021 відповідач в судові засідання повторно не з`явився.
Із роздруківки відомостей про відслідкування поштових відправлень вбачається, що ОСОБА_2 12.03.2021 особисто отримав судову повістку про виклик на 16.03.2021, 19.03.2021 - на 25.03.2021, а 31.03.2021 на 16.04.2021 (а.с. 30-33). Причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не подав.
Згідно частини 4 статті 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, в судове засідання не з`явився без повідомлення причин неявки, відзив на позов не подав; а позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, суд відповідно до ч.1 ст.280 ЦПК України ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
У відповідності до частини другої статті 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 29.12.1994 відділом реєстрації актів цивільного стану Черняхівського районного управління юстиції Житомирської області за актовим записом №101 (а.с.6).
Від шлюбу сторони мають троє дітей, двоє з яких на даний час є неповнолітніми: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.7-9).
На даний час сторони втратили почуття любові та поваги один до одного. Між ними відсутнє взаєморозуміння, відсутні спільні інтереси, вони мають різні характери та різні погляди на життя. Наміру примиритись сторони не мають. Вказані обставини відповідачем не спростовано.
Згідно ст.51 Конституції України та ст.24 Сімейного кодексу України (надалі - СК України) шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.
За приписами ч.ч.3,4 ст.56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв`язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.
Відповідно до ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, беручи до уваги вимоги ст.110 Сімейного Кодексу.
У відповідності із ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить із того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім`ю, а слово "союз" підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 слід задовольнити, оскільки подальше спільне життя та збереження шлюбу є неможливим і суперечить її інтересам.
Статтею 113 СК України визначено, що особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
У позовній заяві позивач просила залишити їй шлюбне прізвище ОСОБА_5 .
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, у разі задоволення позову - на відповідача. В зв`язку з цим, суд стягує з відповідача на користь позивача понесені нею судові витрати.
Згідно ч. 2 ст. 114, абз. 2 ч. 3 ст. 115 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4,5, 19, 43,81, 82, 258,259,263-265 ЦПК України, ч. 2 ст.104,105 ч. 3, 110 ч.1, 2, 112,115 СК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб, укладений між громадянами України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , зареєстрований 29.12.1994 року відділом реєстрації актів цивільного стану Черняхівського районного управління юстиції Житомирської області за актовим записом №101.
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 її шлюбне прізвище - ОСОБА_5 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКОП НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКОП НОМЕР_2 понесені нею судові витрати у виді судового збору в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень.
Копію рішення після набрання ним законної сили направити до Черняхівського районного відділу ДРАЦС Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Копію судового рішення надіслати сторонам негайно після його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд- якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом, тобто подати апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи
Головуюча суддя Л.Й. Проценко
- Номер: 2/293/531/2021
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 293/487/21
- Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Проценко Л.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.02.2021
- Дата етапу: 26.02.2021