Справа № 2 -169\07 р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
28 березня 2007 року Жовтневий районний суд м. Запоріжжя
в складі: головуючий суддя Мухін А.В.
при секретарі Щербак І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа КП „ВРЕЖО- 2" Жовтневого району м. Запоріжжя, відділ громадянства міграції та реєстрації фізичних осіб (ВГМРФО) Жовтневого РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області про визнання таким, що втратив право користування жилою площею.
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернувся до суду з позовом про визнання таким, що втратив право користування жилою площею.
В обґрунтування позову позивачка вказує, що в 1994 році, після реєстрації шлюбу з відповідачем вона вселилася в квартиру АДРЕСА_1.
Шлюб з відповідачем розірвано 17.07.2001 року у зв'язку зі зловживання відповідачем спиртними напоями. Відразу після розірвання шлюбу відповідач пішов жити до матері, а з початку 2005 року мешкає з іншою жінкою.
Позивачка вважає, що відповідач більше 6 місяців не проживає у спірній квартирі та просить визнати його таким, що втратив право користування жилою площею.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити.
Відповідач позов не визнав, суду пояснив, що він був вселений у спірну квартиру в серпні 2005 року за рішенням суду. В квартирі знаходяться його речі, він оплачує квартирну плату та комунальні послуги, позивачка чинить йому перешкоди в проживанні в квартирі.
З - і особи просять розглянути справу без своїх представників.
Вислухавши сторони, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що між сторонами по справі склалися неприязні стосунки у зв'язку з проживанням у спірній квартирі. Як позивачка, так і відповідач неодноразово зверталися до суду з позовами про визнання один одного таким що втратив право користування жилою площею.
Факт неприязних стосунків між сторонами підтверджується постановою про відмову в порушенні кримінальної справи (а. с. 11), з якої вбачається, що відповідач проживає в спірній квартирі. Цей факт підтверджується також актом (а. с. 31)
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4 які мешкають по сусідству з спірною квартирою і є не зацікавленими особами, суду пояснили, що відповідач приходить в спірну квартиру та має намір там жити. Позивачка викинула його речі з балкону на вулицю, поміняла замки вхідних дверей.
В той же час суд критично ставиться до показів свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, оскільки вказані свідки є зацікавленими сторонами у вирішенні спору на користь однієї із сторін.
2
Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач, або член його сім'ї були відсутні з поважних причин понад 6 місяців, цей строк може бути продовжений наймодавцем, а в разі спору судом.
Виходячи з матеріалів справи, суд приходить до висновку, що відповідач не втратив інтересу до спірної квартири, бажає там проживати, іншого житла не має, але у зв'язку з перешкодами, які чинить йому позивачка не може проживати у спірній квартирі.
Аналізуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 71 ЖК України, ст.ст. 58, 59, 88, 209, 212-215 ЦПК України., суд .-
ВИРІШИВ:
У задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа КП „ВРЕЖО- 2" Жовтневого району м. Запоріжжя, відділ громадянства міграції та реєстрації фізичних осіб (ВГМРФО) Жовтневого РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області про визнання таким, що втратив право користування жилою площею - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу може бути подано протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.