- відповідач: Алієва Марина Леонідівна
- позивач: Великобурлуцька районна державна адміністрації Харківської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Єдиний унікальний номер № 616/776/20
Провадження № 2/616/83/21
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
«15» квітня 2021 року Великобурлуцький районний суд
Харківської області
в складі: головуючого - судді РИКОВА М.І.
за участю секретаря
судового засідання ШЕГДИ В.М.
представника позивача РЯБЕНКО Т.В.,
Справа № 616/776/20
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук справу за позовом Великобурлуцької селищної ради Куп`янського району Харківської області, як органу опіки та піклування в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В:
Великобурлуцька районна державна адміністрація, як орган опіки і піклування, звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про позбавлення її батьківських прав відносно неповнолітньої дитини: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнення аліментів на утримання дитини в розмірі 1/3 частини всіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення нею повноліття.
На обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5 записані батьками малолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . З 22 жовтня 2014 року по 14 грудня 2016 року дитина ОСОБА_1 перебував у службі у справах дітей Великобурлуцької районної державної адміністрації на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
З 26 березня 2015 року по 14 травня 2015 року ОСОБА_1 перебував у КЗ «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Надія», на той час заклад мав назву КЗ «Великобурлуцький районний центр соціально - психологічної реабілітації дітей». З 22 липня 2019 року по даний час ОСОБА_1 вдруге перебуває на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. 02 листопада 2020 року ОСОБА_1 був доставлений до КНП «Великобурлуцька центральна районна лікарня» на підставі акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров`я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку. ОСОБА_1 під час зливи був без верхнього одягу. Пояснив, що не хоче йти додому, оскільки його дядько вживає горілку та ображає його і бабусю. Також, дитини вказала, що у нього болить живіт бо за цілий день вранці випив чаю і більше нічого не їв. У зв`язку з чим 09 листопада 2020 року ОСОБА_1 тимчасово влаштований до КЗ «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», де виховується по даний час.
Мати хлопчика, ОСОБА_3 - відповідач по справі, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . За даною адресою проживає брат відповідачки ОСОБА_7 та мати ОСОБА_8 . Ніхто з них не працює, але всі дорослі зловживають спиртними напоями, проживають за рахунок пенсії останньої. Періодично в сім`ї виникають сварки та бійки.
ОСОБА_3 зловживає алкогольними напоями з моменту народження дитини, палить цигарки, не має необхідних речей для догляду за дитиною. За вмовлянням та направленням соціальних служб ОСОБА_3 з 01 квітня 2015 року по 10 квітня 2015 року пройшла амбулаторний курс лікування від алкогольної залежності, але у своїх письмових поясненнях за 2019 рік підтверджує, що знову вживає горілку і неодноразово обіцяє пройти лікування від алкогольної залежності. Таким чином, ОСОБА_3 не може кинути вживати алкоголь ні самостійно, ні після лікування та є хронічним алкоголіком.
З 28 березня 2013 року по даний час сім`я ОСОБА_3 перебуває на обліку Великобурлуцького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як така, що опинилася у складних життєвих обставинах через алкогольну залежність матері, низький батьківський потенціал та антисанітарний стан житла. В ході роботи були надані послуги консультування щодо лікування алкогольної залежності, працевлаштування, відповідального батьківства, та інші, але ОСОБА_3 ігнорувала всі рекомендації, як наслідок складні життєві обставини в сім`ї не подолано. Відповідачка притягувалась до адміністративної відповідальності за невиконання батьками обов`язків щодо виховання дитини та за появу в громадському місці у нетверезому стані.
Представниками служби у справах дітей районної державної адміністрації спільно з представниками районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді з представниками Великобурлуцького відділу поліції Вовчанського відділу поліції ГУ НП в Харківській області неодноразово відвідувалась сім`я ОСОБА_3 . Після відвідування сім`ї, проведених бесід та попереджень ситуація змінювалася на краще, але не надовго. ОСОБА_3 залишала роботу, знову починала зловживати алкогольні напої, в будинку не прибиралося, дитина залишалася без догляду, про що свідчать її письмові пояснення. Матері неодноразово надавались консультації і рекомендації, роз`яснювались права і обов`язки батьків по вихованню дітей та відповідальність за їх невиконання. Відповідачка попереджалася про можливість позбавлення її батьківських прав. За час перебування ОСОБА_1 у закладах мати жодного разу не відвідала сина, ніяким чином не виявила свого бажання поспілкуватися з ним чи отримати будь-яку інформацію про стан його здоров`я, розвиток, умови та перебування та догляду за дитиною. Фактично малолітній ОСОБА_1 залишився без піклування батьків, але за відсутності юридичного статусу не може користуватися гарантіями та пільгами, передбаченими законодавством. За викладеного представник позивача вважає доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 стосовно малолітнього ОСОБА_1 , оскільки позбавлення батьківських прав відповідачки стосовно сина ОСОБА_1 та надання йому статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, забезпечить попередження бездоглядності, безпритульності та правопорушенням хлопця; надасть можливість його подальшого влаштування до сімейних форм виховання, що відповідає найвищим інтересам дитини.
Ухвалою Великобурлуцького районного суду Харківської області від 30 грудня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання (а.с.56-57).
15 лютого 2021 року ухвалою Великобурлуцького районного суду Харківської області закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (а.с.72-73).
19 березня 2021 року ухвалою суду замінено позивача Великобурлуцьку районну державну адміністрацію Харківської області, як орган опіки та піклування правонаступником - Великобурлуцькою селищною радою, як орган опіки та піклування, юридична адреса: вул. Центральна, 9, смт. Великий Бурлук, Великобурлуцький район, Харківська область. Судове засідання по справі відкладено на 09 год. 00 хв. 07 квітня 2021 року (а.с.102-104).
Представник позивача ОСОБА_9 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги з підстав викладених в позовній заяві, просила позов задовольнити та провести розгляд справи без участі відповідача в заочному порядку.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася з невідомих суду причин, у встановлений судом строк належним чином була повідомлена про розгляд справи, на її адресу були направлені судові повістки (а.с.109). Крім того, виклик відповідача до суду було здійснено через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади, відповідно до ч.11 ст.128 ЦПК України (а.с.110,117). Клопотань та заяв від ОСОБА_3 на адресу суду не надходило.
Згідно зі ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Згідно ч.3 ст.131 ЦПК України у разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Відповідно до ч.4 ст.223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
На підставі ухвали Великобурлуцького районного суду Харківської області від 15 квітня 2021 року проведено заочний розгляд даної справи згідно з вимогами ст.ст.280-282 ЦПК України на підставі наявних у справі доказів.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за таких обставин.
З свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_3 та ОСОБА_5 11 травня 2005 року в Червонозаводському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції зареєстрували шлюб. Після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище « ОСОБА_3 » (а.с.13).
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 відповідач ОСОБА_3 є матір`ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком записаний ОСОБА_5 (а.с.12).
Як убачається з направлення до будинку дитини від 09 лютого 2011 року за вих. № 03-12, акту про факт передачі дитини від 21 квітня 2011року та розпоряджень Великобурлуцької районної державної адміністрації від 01 лютого 2011 року за № 30 та від 18 квітня 2011 року за № 121, малолітній ОСОБА_1 з 09 лютого 2011 року по 21 квітня 2011 року перебував у Харківському обласному будинку дитини № 3 в зв`язку з скрутним становищем сім`ї (а.с.14-18).
Як убачається з доповідної заступника головного лікаря з медичної частини Юр`єва С.П. від 13 січня 2011 року дитина ОСОБА_1 знаходився в дитячому відділенні ЦРЛ з мамою. Мати дитини ОСОБА_3 зловживала алкогольними напоями, палила цигарки, не мала необхідних речей для догляду за дитиною (а.с.31).
Згідно з довідкою від 14 квітня 2015 року ОСОБА_3 з 01 квітня 2015 року по 10 квітня 2015 року пройшла амбулаторний курс лікування від алкогольної залежності (а.с.32).
З виписки з історії розвитку дитини № 619 від 21 квітня 2011 року вбачається, що на 4-ту добу життя дитина - ОСОБА_1 був переведений у дитяче відділення Великобурлуцької ЦРЛ з діагнозом: гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС, синдром ліквородинамічних порушень, алкогольна енцефалопатія (а.с.18).
Відповідно до висновку про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини від 25 липня 2019 року станом на липень 2019 року хлопець здоровий (а.с.19).
Наказом начальника служби у справах дітей Великобурлуцької районної державної адміністрації Л. Лисицької від 22.10.2014 № 38 малолітнього ОСОБА_1 поставлено на облік, як дитину, яка опинилась в складних життєвих обставинах (а.с.26). На обліку дитина перебувала до 14 грудня 2016 року, що вбачається з наказу начальника служби у справах дітей Великобурлуцької районної державної адміністрації Л. Лисицької від 14.12.2016 № 58 (а.с.27).
Відповідно до акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров`я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку від 02 листопада 2020 року по вул. Центральна, в смт. Великий Бурлук, Великобурлуцького району, Харківської області була знайдена дитина та встановлено особу дитини - ОСОБА_1 , який пояснив, що він не хоче йти додому, тому що вдома живе дядько зі своєї матір`ю, які постійно вживають алкогольні напої та ображають його, не кормлять та дома немає матері (а.с.23). У зв`язку із встановленням життєвих обставин дитини він був 09 листопада 2020 року тимчасово влаштований до КЗ «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», де виховується по даний час, що підтверджується актом прийому дитини до КЗ «Харківський обласний ЦСПРД» від 09 листопада 2020 року (а.с.24).
Згідно психолого-педагогічної характеристики, виданої директором КЗ «Великобурлуцький ліцей Великобурлуцької селищної ради» Харківської області від 09 листопада 2020 року, ОСОБА_1 навчається у 4-А класі КЗ «Великобурлуцький ліцей» на середньому рівні, має невеликий запас слів, неемоційне мовлення. Ліцей відвідує регулярно, але дуже часто не має навчального приладдя для роботи на уроках. Приходить в одному і тому ж одязі, який не відповідає даному сезону року. Полюбляє брати чужі речі: гроші, телефони. Вдома харчується недостатньо. Батьки не беруть участі у вихованні дитини: не відвідують батьківські збори, не цікавляться на що треба звернути увагу під час виконання завдань. На телефонні дзвінки учителя мама не відповідає (а.с.25).
Відповідно до довідки, виданої виконкомом Великобурлуцької селищної ради ОСОБА_3 являється жителькою АДРЕСА_1 . Склад сім`ї станом на 05 листопада 2020 року: син - ОСОБА_1 , 2010 року народження, мати - ОСОБА_8 , 1959 року народження, брат ОСОБА_7 , 1978 року народження (а.с.29).
У письмових поясненнях від 01 лютого 2019 року, від 23 липня 2019 року, від 23 липня 2019 року, від 05 вересня 2019 року, від 09 вересня 2020 року написаних власноруч ОСОБА_3 вбачається, що остання зловживає алкогольними напоями, обіцяла пройти лікування від алкогольної залежності (а.с.33-37).
Відповідно до листа директора Великобурлуцького районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді від 13 листопада 2020 року № 430 сім`я ОСОБА_3 перебуває на обліку Великобурлуцького районного центру соціальних служб для сім`ї як така, що опинилась у складних життєвих обставинах з 28 березня 2013 року через алкогольну залежність матері, низький батьківський потенціал та антисанітарійний стан житла. ОСОБА_3 за весь період чотири рази перебувала під соціальним супроводом, в ході роботи були надані послуги консультування щодо лікування від алкогольної залежності, працевлаштуванню, раціонального використання коштів, відповідального батьківства. Протягом 2020 року було здійснено 7 відвідувань сім`ї та обстежено житлово-побутові умови. Кожного тижня проводились бесіди стосовно впливу спиртних напоїв на здоров`я, надавались рекомендації щодо ведення побуту, виховання дитини та пошук роботи. В 2013, 2014 та 2018 роках за результатами роботи з сім`єю, наслідки СЖО було мінімізовано. ОСОБА_3 дотримувалась порад та виконувала рекомендації. За 2020 рік в ході роботи ОСОБА_3 ігнорувала всі рекомендації та поради, ухилялась від виконання батьківських обов`язків як наслідки СЖО не мінімізовано (а.с.38).
Згідно з листом т.в.о. начальника Великобурлуцького відділу поліції Вовчанського відділу поліції ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 двічі притягувалася до адміністративної відповідальності, а саме 27 листопада 2019 року за ч.1 ст.178 КУпАП (поява в громадському місці у нетверезому стані) та 10 грудня 2019 року за ч.1 ст. 184 КУпАП (невиконання батьками обов`язків щодо виховання дитини) (а.с.39-41).
Відповідно до актів обстеження умов проживання від 20 січня 2010 року, від 29 березня 2011 року з розпискою, від 13 травня 2016 року, від 17 листопада 2015 року, від 22 липня 2019 року, від 05 вересня 2019 року, від 15 січня 2020 року після відвідування сім`ї, проведених бесід та попереджень ситуація змінювалася на краще, але не надовго. ОСОБА_3 залишала роботу, знову починала зловживати алкогольні напої, в будинку не прибиралося, дитина залишалася без догляду, про що свідчать її письмові пояснення. Матері неодноразово надавались консультації і рекомендації, роз`яснювались права і обов`язки батьків по вихованню дітей та відповідальність за їх невиконання (а.с.42-49).
Як вбачається з довідки - попередження ОСОБА_3 письмово попереджалася про можливість позбавлення батьківських прав (а.с.50).
Відповідно до листа КЗ «Харківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» від 18 листопада 2020 року № 01-15/124, за час перебування ОСОБА_1 у закладах мати жодного разу не відвідала дитину, ніяким чином не виявила свого бажання поспілкуватися з ним чи отримати будь-яку інформацію про стан його здоров`я, розвиток, умови та перебування та догляду за дитиною. Ніколи не передавала одягу, гостинців чи подарунків ОСОБА_1 (а.с.51).
Великобурлуцька районна державна адміністрація у своєму висновку вказала про доцільність позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав, зазначивши, що остання не забезпечує необхідного дитині харчування та медичного забезпечення; не спілкується з сином в обсязі, необхідному для його розвитку; не виявляє інтересу до його внутрішнього світу; не сприяє засвоєнню ним загальновизнаних норм моралі та поведінки; не створює умов для отримання ним освіти (а.с.09-10).
Згідно з ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.
Пунктом 1 ст.27 Європейської Конвенції про права дитини, ратифікованої Постановою ВР № 789-ХII від 27.02.91 р. визначено, що батько(-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до ч.2 ст.150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
П.2 ч.1 ст.164 СК України встановлено, що батьки або один з них можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Пленум Верховного Суду України у п.п. 15,16 постанови № 3 від 30 березня 2007 року «Про практику застосування законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» роз`яснив судам, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини від інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на фізичний розвиток як складову виховання, не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального усвідомлення, не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей, не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі, не виявляють інтересу до її внутрішнього світу, не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Відповідач не надала відзиву на позовну заяву та доказів, які б спростовували докази, надані позивачем, навіть не з`явилася в судові засідання для участі в розгляді справи, хоча належним чином повідомлялася, що свідчить про байдужість щодо вирішення долі її дитини. Заяв та клопотань від ОСОБА_3 на адресу суд не надходило.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 продовж тривалого часу свідомо нехтувала своїми обов`язками по вихованню та матеріальному забезпеченню своєї дитини, не піклувалася про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток.
Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава до позбавлення батьківських прав можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Таким чином, судом встановлений факт ухилення від виконання відповідачем батьківських обов`язків, що є підставою, відповідно до ст.164 СК України, для позбавлення батьківських прав.
За положеннями ч.2 ст.165 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.
Відповідно до ч.3 ст.166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.
Згідно з ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Дослідивши матеріали цивільної справи, виходячи з вимог розумності та справедливості, враховуючи майновий стан відповідачки, яка на даний час ніде не працює, але є працездатною особою, враховуючи також умови її життя, суд вирішив позов в частині стягнення аліментів задовольнити частково, стягнувши з відповідача аліменти на утримання малолітньої дитини: сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду, тобто з 22 грудня 2020 року і до досягнення дитиною віку повноліття.
Відповідно до ч.3 ст.193 СК України аліменти належить перераховувати на особисті рахунки дітей у відділенні Державного ощадного банку України.
За приписами ст.141 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі по 1 816 грн 00 к. (908 грн 00 к. + 908 грн 00 к.), виходячи з того, що задовольняється як вимога про позбавлення батьківських прав, так і вимога про стягнення аліментів.
Керуючись ст.ст.258,259,263-265,268,280-282,430 ЦПК України, ст.ст.164,165 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов Великобурлуцької селищної ради Куп`янського району Харківської області, як органу опіки та піклування в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити частково.
Позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженку смт. Великий Бурлук, Великобурлуцького району, Харківської області батьківських прав відносно малолітньої дитини - сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти на утримання малолітньої дитини: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з дня звернення до суду, тобто з 22 грудня 2020 року і до досягнення дитиною віку повноліття.
Аліменти на утримання дитини перераховувати на її особистий рахунок у публічному акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України».
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати по справі у виді судового збору за подання позову до суду у розмірі 1 816 грн 00 к.
В порядку ст.430 ЦПК України допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.
Заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Великобурлуцький районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач: Великобурлуцька селищна рада Куп`янського району Харківської області, місцезнаходження: вул. Центральна, буд.9, смт. Великий Бурлук, Великобурлуцький район, Харківська область, код ЄДРПОУ 04399192.
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка смт. Великий Бурлук, Великобурлуцького району, Харківської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Судове рішення ухвалене в нарадчій кімнаті, в судовому засіданні 15 квітня 2021 року, проголошено його вступну та резолютивну частини.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 16 квітня 2021 року.
Головуючий - Суддя Великобурлуцького районного суду
Харківської області М.І.РИКОВ
- Номер: 2/616/322/20
- Опис: про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 616/776/20
- Суд: Великобурлуцький районний суд Харківської області
- Суддя: Риков М. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.12.2020
- Дата етапу: 22.12.2020