Судове рішення #9349884

                                                                                           Справа № 2 –256/2010 р.

                                Категорія 36

         

                                                                                       

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем    України

14 квітня 2010 року Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді – Угриновська Л.Я.

при секретарі –  Задорожняк О.М.

за участю сторін: позивачки – ОСОБА_1, представника відповідача – Павлюка Василя Васильовича

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в м. Заставна  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади с. Боянчук Заставнівського району про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до територіальної громади с. Боянчук Заставнівського району про визнання права власності на спадщину за заповітом на житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1, грошовий вклад в розмірі 2452,95 грн., та земельні ділянки загальною площею 0,3202 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право приватної власності на землю, після смерті тітки  – ОСОБА_3

В обгрунтування позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2. померла її тітка – ОСОБА_3. За життя вона склала заповіт, що був посвідчений секретарем виконкому Боянчуцької сільської ради 29.05.2000р. та зареєстрований в реєстрі за № 44, згідно якого все належне їй майно заповіла ій. Спадкоємців, які б мали право на обов»язкову частку у спадковому майні немає.

         В грудні 2000р. позивачка зверталася до нотаріальної контори про прийняття спадщини та частково її оформила. В даний час вона бажає оформити своє спадкове право на інше майно, однак не може цього зробити, оскільки тітка при житті не виготовила правовстановлюючі документи на нерухоме майно.  

В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, наполягала на його задоволенні.

          Представник територіальної громади  с.Боянчук в попередньому судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.

Враховуючи наведене, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

 Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.  174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174  ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Таким чином, визнання відповідачами пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно  ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно ч.1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Судом встановлено, що житловий будинок в АДРЕСА_1, належав ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2. Правовстановлюючих документів на будинок не видавалось. Судом також встановлено, що померлій ОСОБА_3 належав грошовий вклад, який знаходиться у відділенні Ощадбанку №6795/026 в розмірі 2452,95 грн. та земельні ділянки загальною площею 0,3202 га, які розташовані на території Боянчуцької сільської ради. Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем майна померлої по заповіту.  Спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку при спадкуванні за заповітом, немає. Відповідно до ст.1269 ЦК України позивачка подала до Заставнівської нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, на підставі якої позивачка частково оформила спадщину.

Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги позивачки обгрунтовані, а тому підлягають до задоволення .

На підставі наведеного, ст. 328, 392,1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 61, 130,174, 213- 215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителькою АДРЕСА_2, право власності на житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1; грошовий вклад, який знаходиться  у відділенні Ощадбанку №6795/026 на рахунку НОМЕР_1 в розмірі 2452,95 грн.; земельні ділянки загальною площею 0,3202 га, що розташовані на території Боянчуцької сільської ради і призначені для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських споруд та для ведення підсобного господарства, згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ЧВ №003647, виданого Заставнівською РДА 23.07.2001р., в порядку спадщини за заповітом після смерті тітки ОСОБА_3, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_2. в с. Боянчук Заставнівського району.

          Рішення набирає чинності після 10 днів з часу проголошення , якщо сторони не подадуть суду заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через районний суд   протягом 20 днів з часу подання заяви про апеляційне оскарження.

         

   

    Суддя                             Л.Я.Угриновська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація