ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
20 травня 2010 р. Справа № 2-а-1234/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали справи:
за позовом : ОСОБА_1
до: Вінницького обласного військового комісаріату
про: визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування рішення.
Ухвалою суду від 25 березня 2010 року розгляд справи № 2-а-1234/10/0270 було призначено на 06 травня 2010 року.
06 травня 2010 року позивач в судове засідання не з’явився, уповноваженого представника не направив, не повідомив суд про причини неявки та не надав заяву про розгляд справи за його відсутності. Про дату, час та місце розгляду справи ОСОБА_1 був повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить реєстр поштових відправлень від 26.03.2010 року (а.с.29).
З огляду на викладене, розгляд справи було відкладено на 20 травня 2010 року, про що було повідомлено сторони, що підтверджується розпискою про одержання судової повістки (а.с.34) та реєстром поштових відправлень від 07.05.2010 року (а.с.35).
Натомість, 20 травня 2010 року позивач в судове засідання повторно не з’явився, уповноваженого представника не направив, не повідомив суд про причини неявки та не надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Таким чином, через неявку позивача у суду відсутня можливість з'ясувати його позицію з приводу його позовних вимог та отримати пояснення, необхідні для вирішення справи по суті.
Враховуючи те, що судом вжито всі, передбачені КАС України заходи для повідомлення позивача про час і місце розгляду судової справи, то суд вважає, що ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.
Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 155 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Клопотань про можливість розгляду справи за своєї відсутності позивач не заявляв.
З урахуванням вимог вказаної норми закону та беручи до уваги, що позивачем не вчинено жодної процесуальної дії, спрямованої на забезпечення розгляду справи у суді, провадження у якій відкрито за його ж заявою, констатуючи факт порушення позивачем вимог ч. 2 ст. 49 КАС України щодо зобов'язання осіб добросовісно користуватися належними їм правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки, суд вбачає, що позивач без поважних причин не прибув у судове засідання, а тому постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, що не позбавляє права особи повторно звернутись з позовом до адміністративного суду в загальному порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 165, 186, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про визнання протиправним та скасування рішення залишити без розгляду.
2. Копію ухвали направити сторонам по справі.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Чернюк Алла Юріївна