ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 травня 2010 р. Справа № 2-а-2041/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Кузьмишин Віталій Миколайович, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Головного державного виконавця ВДВС Ладижинського МУЮ
до: ОСОБА_1
про: встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви Головного державного виконавця ВДВС Ладижинського МУЮ до ОСОБА_1 про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що заявлений позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.2 КАС України).
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 50 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. При цьому позивачем в адміністративній справі можуть бути серед інших осіб і суб'єкти владних повноважень, проте лише у випадках, встановлених законом.
Як вбачається з позовної заяви, головний державний виконавець ВДВС Ладижинського МУЮ звернувся до адміністративного суду з позовом щодо встановлення обмеження у праві виїзду за кордон громадянина України ОСОБА_1 та вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії ЕК №120008, виданого 13.04.2009 року органом 0534, мотивуючи його тим, що останнім не виконано зобов'язання по рішеннях суду.
Умови та порядок виконання рішень судів, а також права та обов'язки державного виконавця під час провадження виконавчих дій врегульовано Законом України "Про виконавче провадження".
Статтею 5 вказаного Закону визначено основні права та обов'язки державного виконавця. Перелік наданих прав не є вичерпним, про що свідчить можливість здійснення інших повноважень, передбачених цим та іншими законами.
Разом з тим, з положень Законів України "Про виконавче провадження" та "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", на які здійснено посилання позивачем, ані державній виконавчій службі, ані її посадовим чи службовим особам не надано повноважень звертатися до суду із позовною заявою щодо тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон.
З огляду на викладене, керуючись частиною 4 статті 50 КАС України, а також враховуючи те, що жодним законодавчим актом державну виконавчу службу (її посадовим чи службовим особам) не наділено компетенцією звертатися до суду з вимогами обмеження у праві виїзду громадян України за кордон та вилучати паспорт громадянина України, суд приходить до висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки відсутній обов'язковий його елемент - публічно-правовий характер спірних правовідносин.
За таких обставин, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 50, 109, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Головного державного виконавця ВДВС Ладижинського МУЮ до ОСОБА_1 про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути особі, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кузьмишин Віталій Миколайович