Судове рішення #9355282


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 26.02.2008 р.                                                                                                     № 5/71  

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Стріхи В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов


   київського природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в          м. Києві    

до

третя особа,Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації

яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача   Товариство з обмеженою відповідальністю "Терра-Капітал"    

провизнання протиправним та скасування розпорядження № 353 від 11.04.2007,

В С Т А Н О В И В:

Київський природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві звернувся до суду з адміністративним позовом до Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Терра-Капітал" про визнання протиправним та скасування розпорядження № 355 від 11.04.2007р.

Помічник прокурора в судовому засіданні позовні вимоги підтримав і пояснив наступне.

11.04.2007р. головою Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації видано розпорядження № 355 "Про надання дозволу на знесення зелених насаджень", яким дозволено Товариству з обмеженою відповідальністю "Терра-Капітал" зрізати 76 дерев, 17 чагарників та знищити 450 кв.м. газону.

Позивач вважає, що дане розпорядження видане в порушення ст. 19, 113, 119 Конституції України, ст. 2, 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", ст. 28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та п. 3 "Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах", є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки з 1 серпня 2006 року видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської ради, а голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації не мав таких повноважень.

Вважаючи розпорядження таким, що порушує встановлений порядок видалення зелених насаджень на території населеного пункту, керуючись ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" 16.07.2007р. Київським природоохоронним прокурором було внесено протест на оскаржуване розпорядження, який був залишений без задоволення.  

Представник відповідача в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечив. Пояснив, що питання організації управління районами в місті Києві належать до компетенції Київської міської ради і вирішуються відповідно до Конституції, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України-місто-герой Київ", рішень міської ради про управління районами міста.

27.06.2007р. Розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 811, було затверджено "Порядок видалення зелених насаджень на території м. Києва".

До затвердження Київською міською державною адміністрацією зазначеного Порядку, ордери на знесення зелених насаджень видавались районними комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень об'єднання "Київзеленбуд" на підставі відповідних розпоряджень Київської міської та районних у м. Києві державних адміністрацій.

13.07.2000р. Київською міською державною адміністрацією винесено Розпорядження          № 1158, яким затверджено Положення "Про порядок оформлення і погодження документів на знесення чи пересаджування зелених насаджень у м. Києві та відшкодування коштів їх відновлюючої вартості".

На момент винесення оскаржуваного розпорядження діяло Положення "Про порядок оформлення і погодження документів на знесення чи пересаджування зелених насаджень у           м. Києві та відшкодування коштів їх відновлюючої вартості", затверджене Розпорядженням КМДА № 1158 від 13.07.2000р.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

Головою Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації видано розпорядження № 353 від 11.04.2007р. "Про надання дозволу на знесення зелених насаджень", яким дозволено Товариству з обмеженою відповідальністю "Терра-Капітал" зрізати 76 дерев, 17 чагарників та знищити 450 кв.м. газону.

16.07.2007р. Київським природоохоронним прокурором було внесено протест на оскаржуване розпорядження, яким вимагалося скасувати розпорядження Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 353, однак цей протест було залишено без задоволення.

Питання організації управління районами в місті Києві належать до компетенції Київської міської ради і вирішуються відповідно до Конституції, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України-місто-герой Київ", рішень міської ради про управління районами міста.

27.06.2007р. Розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 811 було затверджено "Порядок видалення зелених насаджень на території м. Києва".

До затвердження Київською міською державною адміністрацією зазначеного Порядку, ордери на знесення зелених насаджень видавались районними комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень об'єднання "Київзеленбуд" на підставі відповідних розпоряджень Київської міської та районних у м. Києві державних адміністрацій.

Відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006р. видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера.

13.07.2000р. Київською міською державною адміністрацією винесено Розпорядження       № 1158, яким затверджено Положення "Про порядок оформлення і погодження документів на знесення чи пересаджування зелених насаджень у місті Києві та відшкодування коштів їх відновлюючої вартості".

Пунктом 2 вказаного Положення було передбачено, що ордери видаються комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень, що входять до складу ДКО "Київзеленбуд", по території відповідного району, де знаходяться ці зелені насадження, на підставі актів їх обстеження, погоджених з управлінням екологічної безпеки в м. Києві та ДКО "Київзеленбуд" у встановленому порядку, на підставі розпоряджень районних у м. Києві державних адміністрацій.

Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради.

Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах.

Місцеве самоврядування та виконавча влада в місті Києві відповідно до ст. 6 Закону України "Про столицю України-місто-герой Київ" здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті ради та їх виконавчі органи.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що на момент винесення оскаржуваного розпорядження Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації діяв у відповідності до вимог Положення "Про порядок оформлення і погодження документів на знесення чи пересаджування зелених насаджень у м. Києві та відшкодування коштів їх відновлюючої вартості", затверджене Розпорядженням КМДА № 1158 від 13.07.2000р.

На підставі п. 2 Положення "Про порядок оформлення і погодження документів на знесення чи пересаджування зелених насаджень у м. Києві та відшкодування коштів їх відновлюючої вартості" затверджене Розпорядженням КМДА № 1158 від 13.07.2000р., Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", ст. 19, 58 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.  

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

 

           Суддя                                                                                                          Кочан В.М.                                           



  • Номер:
  • Опис: заміна сторони
  • Тип справи: Заміна, залучення нових учасників судового процесу, правонаступництво, залучення третьої особи (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 5/71
  • Суд: Господарський суд Полтавської області
  • Суддя: Кочан В.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.12.2016
  • Дата етапу: 03.01.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація