Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93554925

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________


У Х В А Л А


20 квітня 2021 року                                 Справа № 923/719/17(910/618/21)


Господарський суд Херсонської області у складі судді  Пригузи П.Д.  розглянувши справу  

за позовом: Приватного підприємства "Студія Тир Фільм" в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Бєлоусова І.В.,  вул. Перекопська, 177, м. Херсон, ідентифікаційний номер 33947890,

до відповідача: Державного підприємства Національний Центр Олександра Довженко, код ЄДРПОУ 22928085, вул. Васильківська, 1, м. Київ,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Державного агентства України з питань кіно, вул. Лаврська, 10, м. Київ, ідентифікаційний номер 37508051,

про  усунення перешкод у користуванні майном.

в межах справи про банкрутство, порушеної

за заявою:  Державного агентства України з питань кіно, вул. Лаврська, 10, м. Київ, ідентифікаційний номер 37508051,

до:  Приватного підприємства "Студія Тир Фільм", вул. Перекопська, 177, м. Херсон, ідентифікаційний номер 33947890,

про банкрутство,  

в с т а н о в и в:


В провадженні Господарського суду Херсонської області знаходиться справа про банкрутство  Приватного підприємства "Студія Тир Фільм", повноваження ліквідатора виконує арбітражний керуючий Бєлоусов І.В.

Ліквідатора 15.01.2021 року звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою у якій просить усунути перешкоди у користуванні майном - фільмовим матеріалом (непроявленою кіноплівкою) художнього фільму "ЗОНА", що беззаперечно належить ПП "Студія Тир Фільм" шляхом зобов`язання ДП Національний Центр Олександра Довженко передати означені вище непроявлені кіноплівки фільму "ЗОНА" законному представнику (за довіреністю) або ліквідатору ПП "Студія Тир Фільм".

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.01.2021 матеріали позовної заяви передано за підсудністю до Господарського суду Херсонської області для розгляду в межах справи № 923/719/17 про банкрутство ПП "Студія Тир Фільм".

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.02.2021 року справу розподілено судді Гридасову Ю.В.

Ухвалою суду від 15.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання, з повідомленням учасників справи, на 16 березня 2021 року, встановлено сторонам  строк для надання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та інших заяв чи клопотань.

Ухвалою суду від 16.03.21 суд відклав підготовче засідання на 08.04.21.

Відповідач  у підготовче засідання, яке відбулось 08.04.21 не прибув, про причину неявки суд не повідомив.

Суд постановив ухвалу, яка занесена до протоколу підготовчого судового засідання  08.04.2021 про закриття підготовчого провадження і призначення розгляду справи по суті у судовому засіданні на 29.04.2021, у режимі відеоконференції для представника Державного агентства України з питань кіно.

Відповідно до розпорядження В.о. керівника апарату Господарського суду Херсонської області № 56 від 09.04.2021 року у зв`язку з закінченням нового розгляду  справи про субсидіарну відповідальність, матеріали справи про банкрутство ПП "Студія Тир Фільм" № 923/719/17 повернуто судді Пригузі П.Д.,  в провадженні якого перебувала ця справа.

Ухвалою від 13.04.2021 відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суддею Гридасовим Ю.В. матеріали цієї справи №910/618/21 передано для розгляду до Господарського суду Херсонської області у складі суду, в провадженні якого перебуває справа № 923/719/17, в межах якої має розглядатися цей позов.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, судову справу № 923/719/17 (910/618/21) справу передано судді Пригузі П.Д.

Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

За загальним правилом, у відповідності до ч. 14 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

Приймаючи справу до розгляду суд доходить висновку про необхідність проведення повторно підготовчого провадження у цій справі.

Така необхідність обумовлюється, зокрема таким.

Ухвалою про відкриття провадження у цій справі від 15.02.2021 суд встановив строк Позивачеві та Відповідачеві для надання заяв по суті справи та відповідних документів (доказів).

          Позивачем до матеріалів позовної заяви не надано доказів набуття права власності або наявності права власності на майно, що є предметом позову - фільмовий матеріал (непроявлена кіноплівка) художнього фільму "ЗОНА", не визначено вартість майна, що витребовується (балансова вартість або ринкова), не визначено ціну позову, яка має визначатися варітсю майна, що витребовується.

          Відповідачем до справи надано відзив на позовну заяву, яка не стосується предмету спору, не відповідає приписам процесуального законодавства.

Так, відповідно до приписів статті 165 ГПК України встановлено вимоги закону до форми та змісту відзиву та його обгрунтування.

Статті 165 ГПК України. Відзив

1. У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

2. Відзив підписується відповідачем або його представником.

3. Відзив повинен містити:

1) найменування (ім`я) позивача і номер справи;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти, за наявності;

3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем;

4) обставини, які визнаються відповідачем, а також правову оцінку обставин, наданих позивачем, з якою відповідач погоджується;

5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права;

6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення документів і доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання;

7) заперечення (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті;

8) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

4. Якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.

5. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

6. До відзиву додаються:

1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;

2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

7. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

8. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

          Позивачем та третьою особою - Державне агентство України з питань кіно, як вбачається з матеріалів справи, надано до суду та надіслано Відповідачеві поснення по справі стосовно предмета спору та позовних вимог.

          В той же час, Відповідачем не надано до справи письмових пояснень, а також доказів про обставини, на які вказують Позивач та третя особа.

          Суд зазначає, що відповіді на поставлені питання у наведених заявах по суті справи Позивача та третьої особи мають важливе значення для об`єктивного з`ясування обставин та підстав позову.

          Відповідно до приписів статті 74 ГПК України (Обов`язок доказування і подання доказів) встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

          У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

          Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

          За загальним правилом суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи. Але, у разі коли суд  має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, суд витребовує такі докази з власної ініціативи.

          Досліджені матеріали справи, зокрема відзив відповідача, виклвкає у суду сумніви у  добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

          За таких обставин суд витребовує від Відповідача докази та пояснення щодо доказів.

          Суд нагадує учасникам справи, що відповідно до приписів статті 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

          Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

          Основними засадами (принципами) господарського судочинства є: 1) верховенство права; 2) рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; 3) гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; 4) змагальність сторін; 5) диспозитивність; 6) пропорційність; 7) обов`язковість судового рішення; 11) неприпустимість зловживання процесуальними правами тощо.

          Суд, згідно ч. 5 ст. 13 ГПК України, зберігаючи об`єктивність і неупередженість:

1) керує ходом судового процесу; 2) сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами; 3) роз`яснює у разі необхідності учасникам судового процесу їхні процесуальні права та обов`язки, наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій; 4) сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; 5) запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

          Згідно ч. 4 ст. 43 ГПК України суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами.

          Керуючись  ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 32, 120, 177, 234 ГПК України , суд

п о с т а н о в и в:


1. Прийняти справу № 923/719/17(910/618/21) до свого провадження.


2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, спочатку.


3. Призначити підготовче засідання по справі для усіх учасників процесу в режимі відеоконференцзв`язку поза межами суду на 18 травня 2021 року на 11:00 год. в приміщені Господарського суду Херсонської області за адресою: м. Херсон, вул.               Театральна, 18, зала судових засідань № 214.

Учасники справи (представники) можуть брати участь у справі в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів поза межами приміщення суду (з дому, з робочого місця тощо).

У разі відсутності можливості брати участь в режимі відеоконференції (відсутності технічної можливості), сторони (їх представники) можуть бути присутніми у судовому засіданні безпосередньо в приміщені Господарського суду Херсонської області, зала судових засідань 214,  при наявності засобів захисту (маска, респіратор).  


4. Повідомити учасникам справи, що взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду можуть особи, що ЗАВЧАСНО зареєстровані та авторизовані за електронним цифровим підписом, зокрема, як користувачі сервісу EASYCON, що використовується судом і технології якого забезпечують підтвердження особи учасника справи із застосуванням електронного підпису, а також належну якість зображення та звуку.


Інструкція учаснику справи

для підключення до відеоконференції

(Зверніть увагу!)


При вході у систему EASYCON за посиланням https://vkz.court.gov.ua/site/login за ЕЦП в правому верхньому куті сайту праворуч від Прізвища користувача має відображатися ключ.

Якщо ключ не відобразиться Вам необхідно для реєстрації ЕЦП здійснити наступні дії.

- Авторизуйтесь у EASYCON за логіном та паролем (посилання Вхід у заголовку сторінки EASYCON).

- Натисніть ім`я користувача в заголовку сторінки (перехід до профілю користувача).

- Оберіть вкладку ЕЦП.

- Натисніть кнопку Зареєструвати новий ЕЦП

- Для перевірки дійсності ключа ЕЦП Вас буде перенаправлено до інтегрованої системи електронної ідентифікації Міністерства цифрової трансформації України id.gov.ua.

- Оберіть спосіб ідентифікації та дотримуйтесь настанов системи ідентифікації.

- Після успішної ідентифікації потрібно натиснути кнопку “Погодитись”, після чого Ви повернетесь до EASYCON.

Після реєстрації ЕЦП поля Профілю користувача прізвище, ім`я, по батькові будуть перезаписані даними із ключа ЕЦП та заблоковані для редагування.


5. Довести до відома учасників справи, що беруть участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, про необхідність здійснити такі дії:

5.1. Авторизуватися в EASYCON за допомогою власного ЕЦП не менше, ніж за 10 хв. до початку судового засідання.

5.2. Перевірити роботу свого обладнання (камера, мікрофон, динаміки (навушники) шляхом здійснення переходу за посиланням "Перевірити налаштування обладнання".

5.3. Перейти на головній сторінці до розділу “Судові засідання (відеоконференція)” (або Меню - МОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ).

5.4. Чекати запрошення від секретаря судового засідання приєднатися до конференції.


6. Зобов`язати Відповідача Державне підприємство Національний Центр Олександра Довженко (І.В. Козленко),  в строк до 11.05.2021 подати суду письмовий відзив (заперечення) на позовну заяву по суті заявлених вимог із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення (за наявності), якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують направлення відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Зокрема, суд витребовує від Відповідача Державного підприємства Національний Центр Олександра Довженко такі докази та відомості:

- докази виникнення цивільно-правових відносин з позивачем як підстав надання послуг зберігання - укладання договору про прийняття спірних товарно-матеріальних цінностей на зберігання, копію договору надати до справи;

- докази приймання-передавання товарно-матеріальних цінностей  на зберігання (акти приймання-передавання, складський документ тощо) з конкретним найменуванням матеріальних  речей, що прийняті на зберігання;

- підтвердження повноважень особи, що здавала товарно-матеріальні цінності для зберігання від імені  Приватного  підприємства "Студія Тир Фільм";

- підтвердження повноважень особи, що приймала товарно-матеріальні цінності для зберігання від імені Державного підприємства Національний Центр Олександра Довженко;

- докази знаходження та руху прийнятих матеріальних цінностей за даними бухгалтерського та складського обліку, копії первинних документів належним чином посвідчити;

- поясненя про осіб, що зазначені у резолюції на листі без номера та без дати, що адресований генеральному директору ДП "Національний центр Олександра Довженка" Мандриці В.А. про прийняття на тимчасове зберігання в холодильній камері чатини відзнятого і не проявленого кіноматеріалу: - Степанова Н.М.; Юрисконсульт -прізвище;  а також особу, якій належить підпис під резолюцією "Прошу прийняти на тимчасове зберігання".  Оригінал цього листа надати суду для огляду.

  

7. Зобов`язати  Позивача  Приватне  підприємство   "Студія   Тир   Фільм"   (ліквідатор І.В. Бєлоусов), в строк до 11.05.2021 надати суду:

-  надати поснення про предмет спору, рокривши поняття "фільмовий матеріал (непроявлена кіноплівка) художнього фільму "ЗОНА", його зміст, склад, одиниця виміру та/або інші відомості, що ідентифікують його як об`єкт права власності;

- відомості про умови і обставини виявлення спірного майна;

- докази інвентаризації спірного майна та включення його до ліквідаційної маси;

- докази оцінки майна, що витребовується та його вартості за цим позовом.


8. Роз`яснити учасникам справи, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, та невиконання інших вимог суду, судом можуть бути застосовані передбачені нормами ГПК заходи процесуального примусу.

Стаття 131 ГПК України.

Заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.


9. Довести до відома сторін, що за невиконання процесуальних обов`язків учасником справи передбачена відповідальність у відповідності зі ст. 135 Господарського процесуального кодексу України.


10. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: ks.arbitr.gov.ua/sud5024.


11. Копію ухвали направити учасникам судового процесу.


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.



          Суддя                                                                                             П.Д. Пригуза











  • Номер:
  • Опис: про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 923/719/17(910/618/21)
  • Суд: Господарський суд Херсонської області
  • Суддя: Пригуза П.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.05.2021
  • Дата етапу: 18.05.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація