- позивач: Хижняк Оксана Ігорівна
- відповідач: Огли Микола Саідович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №336/1427/21
Провадження № 2/336/2085/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.03.2021 року м.Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Савеленко О.А. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 24.02.2021 року звернулася до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя з позовною заявою до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном.
У відповідності ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до частини 1 ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Статтею 46 ЦПК України визначено, що здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.
Відповідно до приписів статті 48 ЦПК України,сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач, якими можуть бути фізичні і юридичні особи.
Частиною 1 статті 47 ЦПК України передбачено, що здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Положеннями ч.3 ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява, у тому числі, повинна містити: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем заявлено вимогу до ОСОБА_2 , статус якого зазначено позивачем як відповідач.
З метою виконання приписів ч.6 ст.187 ЦПК України, судом було зроблено запит до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, на який отримано відповідь №01-71/3229, засвідчену електронним підписом головного спеціаліста юридичного відділу департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (Закон України «Про електронні довірчі послуги»), відповідно до якого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 26.07.2005 року по 22.06.2016 року, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Судом були направлені запити до Шевченківського районного у м.Запоріжжя відділу ДРАЦС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (69068 м. Запоріжжя, вул. Моторобудівників, 64) та у Запорізький міський відділ ДРАЦС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (69095 м. Запоріжжя, вул. Пушкіна, 2).
Згідно відповіді на запит Запорізького міського відділу ДРАЦС Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) виявлено актовий запис про державну реєстрації смерті №3560 від 18.05.2016 року відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
За змістом статті 25 ЦК України,усі фізичні особи мають здатність бути носіями цивільних прав та обов`язків (мати цивільну правоздатність). Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняється у момент її смерті.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Зважаючи на викладене, а саме той факт, що особа до якої предявлено позов померла ще до відкриття провадження у справі, у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.186,258,261,352,353,355 ЦПК України, суддя-
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження по справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другій статті 358 цього Кодексу.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.А.Савеленко
- Номер: 2/336/2085/2021
- Опис: усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 336/1427/21
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Савеленко О.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.02.2021
- Дата етапу: 24.02.2021