- боржник: Гордієнко Олексій Олександрович
- заявник: Гордієнко Олена Леонідівна
- заявник: Гордієнко Олексій Олександрович
- заява: Гордієнко Олена Леонідівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Дата документу 22.04.2021
Справа № 334/502/21
Провадження № 8/334/4/21
УХВАЛА
про повернення заяви про скасування судового наказу
19 квітня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Бредіхін Ю.Ю., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу від 28.01.2021 року, виданого Ленінським районним судом м. Запоріжжя, -
установив
16 квітня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу від 28.01.2021 року у справі №334/502/21, виданого Ленінським районним судом м. Запоріжжя за нововиявленими обставинами. В обґрунтування своєї заяви зазначив, що ним 09.04.2021 року в канцелярії суду отримано копію оскаржуваного наказу.
Ознайомившись із його змістом та змістом заяви ОСОБА_2 , вважає, що заявник приховала від суду істотні обставини, які мають значення для справи та мають бути враховані при визначені розміру аліментів.
Так, заявник вказує на те, що дитина проживає з ним два тижні на місяць і повністю утримує її у цей час, що є істотнім для вирішення питання про стягнення аліментів. У зв`язку із викладеним просить суд судовий наказ скасувати.
Вивчивши матеріали заяви про скасування судового наказу, судом встановлено, що обставини вказаній у заяві у якості істотних не є такими у розумінні закону з огляду на таке.
Частиною восьмою статті 170 Цивільного процесуального кодексу України (далі за текстом - ЦПК України) визначено, що у разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу.
За змістом ч. 2 ст. 423 ЦПК України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Аліменти є одним із способів виконання батьками обов`язку по утриманню дитини до досягнення нею повноліття. Стягнення аліментів не залежить від того, чи знаходяться в шлюбі батьки дитини, розлучені вони або взагалі не перебували в ньому. Аліменти на дитину стягуються на користь одного з батьків, з яким проживає дитина, є його власністю і повинні використовуватися за цільовим призначенням, тобто саме на утримання дитини.
У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування (сплату) одним з них аліментів, кошти на утримання дитини (аліменти) можуть бути присуджені за рішенням суду у частці від доходу платника і (або) у твердій грошовій сумі (ст. 183, ст. 184 СК України).
Отже, дійсно істотними для справи про стягнення аліментів обставинами можуть бути, наприклад, невизнання особою свого батьківства, наявність угоди про розмір та порядок сплати аліментів, наявність укладеного між сторонами аліментного договору, наявність рішення про позбавлення батьківських прав або ж введення суду в оману стосовно фактичного місця проживання дитини. Тобто, загальним критерієм саме нововиявлених обставин, наявність яких є передумовою для скасування судового наказу про стягнення аліментів є відомості про відсутність у особи на користь, якої стягнуто аліменти права на їх отримання чи відсутність у боржника обов`язку іх сплачувати.
Обставини, які вказані ОСОБА_1 не впливають ані на право ОСОБА_2 отримувати аліменти, ані на наявність обов`язку самого ОСОБА_1 сплачувати аліменти.
Наведені заявником обставини можуть бути підставою для розгляду судом питання щодо зменшення розміру аліментів, що відповідає положенням ч. 7 ст. 170 ЦПК України, відповідно до якої у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини першої статті 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 171, 260, 261 ЦПК України, суд –
ухвалив:
Повернути без розгляду заяву боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про скасування судового наказу від 28.01.2021 року у справі №334/502/21, виданого Ленінським районним судом м. Запоріжжя.
Роз`яснити заявнику його право на звернення до суду із позовом про зменшення розміру аліментів у встановленому законодавством порядку.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя або безпосередньо до Запорізького апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу підписано 19.04.2021 року
Суддя: Бредіхін Ю. Ю.
- Номер: 2-н/334/83/21
- Опис: про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
- Тип справи: на цивільну справу (наказне провадження)
- Номер справи: 334/502/21
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Бредіхін Ю.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2021
- Дата етапу: 27.01.2021
- Номер: 8/334/4/21
- Опис: про перегляд за нововиявленими обставинами судового наказу
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 334/502/21
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Бредіхін Ю.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без розгляду: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.04.2021
- Дата етапу: 22.04.2021