Судове рішення #9359728

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України


18.05.10Справа №2а-4635/10/16/0170


(12:53г.)                                         м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіАлександрова О.Ю. , при секретарі Дубініній А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу  

за позовом   Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим          

до   Закритого акціонерного товариства "Керчстройавто"              

про стягнення

 Представники сторін:

представник відповідача - Александров О.О., керівник ЗАТ "Керчстройавто" згідно довідки статистики № 09/2-5-1112/124.

           представник позивача у судове засідання не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі.

            Суть спору: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Керчстройавто" про стягнення податкової заборгованості в сумі 4621,95грн., з яких 3647,62грн. – заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (податкове зобов’язання), 886,99грн. – штраф, 87,34грн. – пеня.

             Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем склалася заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 4621,95грн., яка відповідачем у добровільному порядку не сплачується. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.  

           У судове засідання, що відбулося 18.05.10р., позивач явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином: рекомендованою кореспонденцією, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі. У наведеному клопотанні  просить суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

           Представник відповідача у судовому засіданні пояснив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.   

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника відповідача , суд

ВСТАНОВИВ:

Закрите акціонерне товариство "Керчстройавто"зареєстроване виконавчим комітетом Керченської міської ради 04.07.2000р. як юридичну особу, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.5).

Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками  податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.

Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках — коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання, це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів  відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.  

          Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»  податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Судом з’ясовано, що відповідач самостійно задекларував податкові зобов’язання з  податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розрахунку №2680 від 23.02.09р. в розмірі 4932,75грн. (а.с.22-24).

Згідно розрахунку заборгованості; податковому розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, наданому самостійно відповідачем; витягу з особової картки,  вбачається, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 3647,62грн. (а.с.22-24,38)

Відповідно до 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачені в строк та у повному обсязі самостійно нараховані податкові зобов’язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 3647,62грн.  

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку  та розмірах, визначених законом.

Із матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м. Керчі направлялись відповідачу перша та друга податкові вимоги на суму 3647,62грн. (а.с.29), які були отримані відповідачем відповідно 19.01.10р. та 19.02.10р., що підтверджується відмітками про отримання на корінцях цих вимог (а.с.29).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначені податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства, також не надано доказів сплати заборгованості з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 3647,62грн., тому суд вважає, що ця сума підлягає стягненню з відповідача.

Крім того, судом встановлено, що 05.02.2010р. ДПІ в м. Керчі АРК проведено невиїзну документальну перевірку Закритого акціонерного товариства "Керчстройавто" з питання дотримання граничних термінів сплати суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ІІІ квартал 2009р., в ході якої виявлені порушення ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

Результати перевірки були відображені в акті №132/17-3/30999218 від 05.02.10р. (а.с.25).

За порушення ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» до відповідача було застосовано фінансові санкції відповідно п.2 ст. 1, п.п. 17.1.7. п.п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181 у сумі  886,99 грн. згідно податкового повідомлення-рішення № 0006041702/0 від 08.02.10 р. (а.с.26).

Судом встановлено, що вищенаведене податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 08.02.09р., що підтверджується відміткою про отримання на корінці цього податкового повідомлення-рішення (а.с.26).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначене податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням вимог діючого законодавства, також не надано суду доказів його оскарження.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобов’язання, нараховані контролюючим органом.

Відповідачем також не надано доказів сплати заборгованості з штрафних санкцій в розмірі 886,99 грн.

Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення штрафних санкцій в розмірі 886,99 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було несвоєчасно погашено податкову заборгованість у зв’язку із чим позивачем була нарахована пеня в розмірі 87,34грн.

            Відповідно до п.п. 16.1.1, 16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання розпочинається платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного Законом України № 2181-Ш від 21.12.2000 р., а при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами  Закону №2181.

Відповідно до п.п. 16.4.1, 16.4.2 п. 16.4. ст.16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Згідно з ст. 16 Закону України № 2181-Ш відповідачеві за несвоєчасну сплату узгодженого зобов’язання нарахована пеня в розмірі 87,34грн.

Відповідно до п.п.1.4. ст.1 Закону № 2181 пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Наказом ДПА України № 290 від 11.06.2003р. затверджено Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби (далі Інструкція № 290).

Інструкцією № 290 встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 3.4. Інструкції № 290 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Відповідно до п. 3.9. Інструкції № 290 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби згідно з чинними нормативно-правовими актами України наказом ДПА України від 18 липня 2005 року № 276 затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі –Інструкція № 276).

Відповідно до п. 1.4. Інструкції № 276 облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС), що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції № 276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до п. 4.1. Інструкції № 276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають:

-          податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником;

-          податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства;

-          пеня за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання;

-          відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов'язань;

-          непогашені суми векселя, що видається суб'єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.

Відповідно до п. 4.2.3. Інструкції № 276 нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені".

Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843 ( абз. “б” п.4.2.3. Інструкції № 276).

Відповідно до п. 11.1. Інструкції № 276 податковий борг платника податків, зборів (обов'язкових платежів) обліковується в картках особових рахунків, що ведуться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби у порядку, визначеному цією Інструкцією.

Згідно довідки про суми податкового боргу та розрахунку пені, пеня складає 87,34грн. (а.с.20-21).

Таким чином, позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.    

У судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини постанови.

У повному обсязі постанову складено 21.05.10 р.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

 1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Керчстройавто" (98300, АРК,       м. Керч, вул. Степана Разіна, 10; ЄДРПОУ 30999218; р/р 26052054907787 у Кримському РУ ПАТ «Приватбанк», м. Сімферополь, МФО 384436 або з іншого рахунку) податкову заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів  в розмірі 4621,95грн. в дохід Місцевого бюджету м.Керчі ( р/р 33219807700019 в УДК в АРК м. Сімферополь,   МФО 824026, код платежу 12020100, ЄДРПОУ 34740946).

3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Суддя                                                                Александров О.Ю.

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація