Судове рішення #9361412

    

Справа № 2а-481/10/1570

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року                                                                                                     м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                     Колесниченко О.В.,

при секретарі                                              Болотовій К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну  справу за позовом Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів у сумі 1 700 грн.., -  

          В С Т А Н О В И В :

Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області звернувся до Одеського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Біляївському районі до ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача – Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області про стягнення грошових коштів у сумі 1 700 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням ОСОБА_1 вимог Закону України “Про автомобільний транспорт” шляхом надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: ліцензійної картки.

У судовому засіданні 25.05.2010 року протокольною ухвалою суд замінив неналежного позивача – державну податкову інспекцію у Біляївському районі належним - Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області.

У судовому засіданні представник прокуратури, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві,  підтримав позовні вимоги  у повному обсязі, просив їх задовольнити, та підтвердив, що станом на час проведення судового засідання сума заборгованості відповідачем не сплачена.

Представником позивача в процесі розгляду справи позовні вимоги були підтримані у повному обсязі.

Відповідач був належним чином  повідомлений про час та місце судового розгляду, однак на неодноразові вимоги суду в судове засідання не з'явився, письмових доводів та заперечень проти позову по суті заявлених вимог не надав, у зв’язку з чим справа розглядається за наявними матеріалами в порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників прокуратури та позивача, суд встановив наступне.

Як було встановлено в процесі розгляду справи, 29.05.2008 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області під час перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт встановлено порушення ОСОБА_1 вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема, надання послуг з вантажних перевезень без наявності дозвільних документів, передбачених законодавством України, а саме: ліцензійної картки, про що складений акт від 29.05.2008 року за №057218.

На підставі акту перевірки від 29.05.2008 року за №057218 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області було винесено постанову №053257 від 02.07.2008 року, якою до ОСОБА_1 було застосовано фінансову санкцію у сумі 1700,00 грн.

Так, згідно ст. 5 Закону України «Про автомодільний транспорт» основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

У відповідності до ч. 1 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.             Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         У відповідності до п.п. 2, 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі по тексту Порядок), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Згідно п. 21 Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Пунктами 25 - 27 Порядку передбачено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб’єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб’єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб’єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб’єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб’єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

Як вбачається з матеріалів справи, про час та місце розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт ОСОБА_1 був повідомлений рекомендованим листом із повідомленням, проте відповідач не з’явився на розгляд даної справи, у зв’язку з чим справа про порушення була розглянута без участі відповідача. (а.с. 7, 8).

  У відповідності до п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб’єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Але в порушення вищенаведених вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567,  відповідачем зобов’язань по сплаті фінансової санкції виконано не було внаслідок чого за ОСОБА_1 утворилась заборгованість на суму 1700 грн., яку відповідачем у добровільному порядку на час звернення до суду погашено не було.

Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, який забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

У відповідності з Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завданнями Головавтотрансінспекції є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Утримання Головавтотрансінспекції здійснюється за рахунок державного бюджету. Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.

З огляду на викладене, приймаючи до уваги невиконання ОСОБА_1 зобов’язань перед Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області по сплаті фінансової санкції, порушення ним вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів у сумі 1 700 грн..

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.

На думку суду, наявність та розмір заборгованості ОСОБА_1 підтверджується обґрунтованим розрахунком суми заборгованості, доданим до позовної заяви. Доказів виконання зобов’язань перед позивачем ОСОБА_1, з дотриманням приведених вище вимог ст.ст. 69 - 71 КАС України, під час розгляду даної справи до суду представлено не було.

          За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

          Керуючись ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»,  п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164,  167, 254 КАС України, суд, -

 П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів у сумі 1 700 грн. – задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 / Одеська область, Біляївський район, АДРЕСА_1/ на користь держави суму штрафних санкцій у розмірі 1700 грн. / тисячу сімсот грн./.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про
апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про
апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова  суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 26.05.2010 року.

Суддя                                                                                                        О.В. Колесниченко                                                    

26 травня 2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація