Судове рішення #9371471

Справа № 2-2461/10  

ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

?1” березня 2010 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:-  

  Головуючого – судді:  Шестакової З.С.  

  при секретарі -     Пометій Є.Т.  

за участю позивача –  ОСОБА_1                            

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду  в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку, суд  

в с т а н о в и в:  

  Позивач  звернувся до суду з позовом про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку.  

Свої вимоги мотивує тим, що він з 01.06.2003 року працював у Державному підприємстві „Нікопольський трубний завод” старшим майстром з ремонту та обслуговування механообладнання трубоволочильного цеху.  

23.05.2008 року на підставі наказу №185 від 23.05.2008 року він був звільнений з займаної посади за згодою сторін.  

При звільненні Державне підприємство „Нікопольський трубний завод” не провело з ним розрахунок, а саме: не виплатило заборгованість по заробітній платі в розмірі 13760,71 грн.  

Він неодноразово звертався до адміністрації Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” з вимогами про виплату йому заборгованості по заробітній платі, однак вказана заборгованість йому виплачена не була.  

На даний момент позивач вважає, що затримка виплати йому заборгованості по заробітній платі складає 18 місяців.  

При цьому, позивач посилається на те, що згідно ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП України при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинна виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.  

Таким чином, позивач просив стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі у розмірі 13760,71 грн. та середній заробіток за весь час затримки по листопад 2009 року у розмірі 65366,82 грн.  

В судовому засіданні позивач позов підтримав на його задоволенні наполягав.  

Представник відповідача в судове засідання не з’явився,  про день слухання  справи був повідомлений належним чином, причини його неявки суду невідомі. Суд, з'ясувавши думку інших учасників процесу, вважає за можливе слухати справу у порядку ст. 224 ЦПК України.  

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.  

Згідно   ч. 1 ст. 116 КЗпП України   при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.  

Згідно   ч.1     ст. 117 КЗпП України   в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.  

Як було встановлено в судовому засіданні, позивач з 01.06.2003 року працював у Державному підприємстві „Нікопольський трубний завод” старшим майстром з ремонту та обслуговування механообладнання трубоволочильного цеху (а.с.5).  

23.05.2008 року на підставі наказу №185 від 23.05.2008 року він був звільнений з займаної посади за згодою сторін (а.с.5).  

При звільненні Державне підприємство „Нікопольський трубний завод” не провело з ним розрахунок, а саме: не виплатило заборгованість по заробітній платі в розмірі 13760,71 грн. (а.с.3).  

Він неодноразово звертався до адміністрації Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” з вимогами про виплату йому заборгованості по заробітній платі, однак вказана заборгованість йому виплачена не була.  

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач з власної вини не виплатив позивачу належну йому при звільнені заробітну плату, спору про розмір заборгованості при звільненні немає, що підтверджується довідкою Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” №170 від 11.08.2008 року, а тому з відповідача слід стягнути заборгованість по заробітній платі у розмірі 13760,71 грн.  

Вирішуючи питання про розмір середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати, суд виходив з наступного.  

При задоволенні позову, суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку, з урахуванням істотності частки, яка становила у заявлених вимогах порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи, а саме, суд враховує, що Державне підприємство „Нікопольський трубний завод” знаходиться у скрутному матеріальному становищі, а також бере до уваги те, що позивач ОСОБА_1 ніде не працює та немає постійного заробітку.  

При вищезазначених обставинах суд, виходячи з принципу розумності та справедливості, вважає, що середній заробіток за час затримки фактичного розрахунку з ОСОБА_1 слід зменшити до 36239,29 грн.      

Крім того, в силу ст. 88 ЦПК України з відповідача має бути стягнутий судовий збір у розмірі 1700 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 120 грн. на користь держави.  

  На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 10,11,88,209,212,214-215,217-218,224,227,228 ЦПК України, 116,117 КЗпП України, суд  

  ви р і ш и в   :  

  Позов   ОСОБА_1 до Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні, середнього заробітку за час затримки розрахунку задовольнити частково.  

Стягнути з Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі з урахуванням компенсації за невикористану відпустку у розмірі 13760,71 грн., суму середнього заробітку за час затримки фактичного розрахунку у розмірі 36239,29 грн., а всього до стягнення 50000 (п’ятдесят тисяч) грн. 00 коп.  

Стягнути з Державного підприємства „Нікопольський трубний завод” на користь держави судовий збір у розмірі 1700 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.    

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.  

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Нікопольський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.            

 

Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація