- відповідач: Управління патрульної поліції в Житомирській області
- позивач: Данилівський Олександр Антонович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №293/902/21
Провадження № 2-а/293/14/2021
УХВАЛА
про відкриття спрощеного позовного провадження
29 квітня 2021 рокусмт Черняхів
Суддя Черняхівського районного суду Житомирської області Проценко Л.Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області, місце знаходження: вул.Покровська, 96, м.Житомир про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та клопотання про поновлення строку звернення до суду
ВСТАНОВИВ:
16.04.2021 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Управління патрульної поліції у Житомирській області, в якій просить скасувати постанову інспектора роти батальйону Управління патрульної поліції в Житомирській області серія БАБ №918206 від 02.04.2020 про накладення на нього адміністративного стягнення за ч.3 ст.121 та ч.1 ст.126 КУпАП, а провадження по справі закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про поновлення строку звернення до суду. В клопотанні позивач зазначає, що постанова інспектора роти батальйону Управління патрульної поліції в Житомирській області серії БАБ №918206 відносно нього винесена 02.04.2021. З 10.04.2021 по 14.04.2021 він хворів, тому не міг своєчасно звернутись до суду з позовом про скасування постанови. На підтвердження своїх слід додає довідку з медичного закладу. Просить визнати причину пропуску ним строку звернення до суду поважними та поновити даний строк.
Ухвалою суду від 20.04.2021 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу 10 денний строк з дня отримання вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі.
29.04.2021 позивач усунув недоліки, вказані в ухвалі: подав уточнену позовну заяву та доплатив судовий збір.
На даний час позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Суд вважає, що позивач пропустив строк оскарження постанови з поважних причин, та поновлює йому строк звернення до суду з позовом про скасування даної постанови.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Позов належить розглядати за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження за правилами ст.286 КАС України.
Відповідно до вимог ч.1 ст.269 КАС України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).
З огляду на дану обставину, суд встановлює відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву.
Керуючись ст. ст. 20, 22, 79, 126, 159- 162, 169, 171, 172, 269, 286 КАС України
ПОСТАНОВИВ:
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з позовом про скасування постанови інспектора роти батальйону Управління патрульної поліції в Житомирській області серія БАБ №918206 від 02.04.2021 про накладення на нього адміністративного стягнення за ч.3 ст.121 та ч.1 ст.126 КУпАП.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Судове засідання призначити на 11 год. 24 травня 2021 року.
Відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву, відповідно до вимог ст.162 КАС України.
Відповідно до ч.ч. 2-4 ст.162 КАС України відзив повинен містити: 1) найменування (ім`я) позивача і номер справи; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, за наявності; 3) у разі повного або часткового визнання позовних вимог - вимоги, які визнаються відповідачем; 4) обставини, які визнаються відповідачем; 5) заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права; 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк 15днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі для подачі відзиву на позов та надання доказів в обґрунтування заперечень, якщо такі докази не надані позивачем.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ст.79 КАС України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: https://cr.zt.court.gov.ua/sud0624/.
Копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам, а відповідачу крім того копії позовної заяви та доданих до неї документів – на офіційну електронну адресу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Й. Проценко
- Номер: 2-а/293/14/2021
- Опис: скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 293/902/21
- Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Проценко Л.Й.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.04.2021
- Дата етапу: 05.07.2021