Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93751413

Справа № 203/1339/21

Провадження № 3/0203/1223/2021


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28.04.2021 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Черваньова Ю.М., розглянувши за участю представників митного органу Козія В.І., Романенко І.М. матеріали, які надійшли з Дніпровської митниці Держмитслужби про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.471 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИЛА:

25 січня 2021 року о 13 год. 20 хвилині в зоні митного контролю залу приліт міжнародного аеропорту м. Запоріжжя, під час оформлення у митному відношенні багажу пасажирів авіарейсу № 6182 ««Шарм-Ель-Шейх - Запоріжжя», громадянка ОСОБА_1 самостійно обрала для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку.

Після перетину ОСОБА_1 «зеленої смуги» під час проведення митного контролю встановлено, що у дорожній валізі, серед особистих речей, знаходився лікарський засіб «1,2,3» у кількості 8 блістерів по 10 пігулок в кожному загалом 80 пігулок, які містять прекурсор «псевдоефедрін» сумарною вагою 2,4 г, який віднесений до списку 1 таблиці IV Постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770. Довідка медичного закладу на дані препарати була відсутня.

        ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, була сповіщена про дату, час і місце судового розгляду справи судовою повісткою, яка направлялася поштою, повідомлена належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 16.04.2021 року (а.с.34).

У своїх письмових поясненнях (а.с.9) ОСОБА_1 просила розглянути справу в суді без її участі, також зазначила, що вину в скоєну адміністративному правопорушенні визнає повністю, придбала лікарські засоби для своє родини, про те що вони забороненні для ввозу через митницю не знала, правопорушення скоїла не усвідомлено.

У судовому засіданні представники митного органу пояснили, що вважають викладені обставини в протоколі доведеними та просили накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в дохід держави з конфіскацією вилученого товару, а також стягнути витрати на зберігання товару.

       Суд, заслухавши пояснення представників Дніпровської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до наступного висновку.

       Статтею 471 МК України передбачена відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

       Відповідно до ч. 1ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

       Згідно з ч. 1 ст. 365 МК Українигромадяни за умови дотримання вимог цього Кодексута інших актів законодавства України можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну.

       Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст.366 МК України встановлено, що обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщуванні ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановленні законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчать про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

       Відповідно до Постанови КМУ №770 від 06.05.2000 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», прекурсор «псевдоефедрин» відноситься до психотропних препаратів, обіг яких є обмеженим і стосовно якого встановлено заходи контролю.

       Відповідно до ч. 2ст. 366 МК Україниканал, позначений символами зеленого кольору "зелений коридор", призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

       Факт вчинення ОСОБА_1 порушення митних правил підтверджується протоколом про порушення митних правил №0025/11000/21 від 25 січня 2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , які містяться в матеріалах адміністративної справи (а.с.9), актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 25.01.2021 року (а.с.11), фото предметів правопорушення (а.с.12-14), описом предметів № 7 від 27 січня 2021 року (а.с.15).

       Вказані докази в своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_1 вчинила дії, якими порушила порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістила через «зелений коридор» предмети, обмежені до переміщення через митний кордон, чим вчинила порушення митних правил, передбаченест. 471 Митного кодексу України.

       Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини  ОСОБА_1 у скоєнні митного правопорушення, передбаченого ст. 471МК України.

       При визначені виду і розміру стягнення, суд враховує характер скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 ,ступінь її вини.

       Беручи до уваги те, що санкція ст. 471 МК України передбачає накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,а уразі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, також конфіскацію цих товарів, тому, з урахуванням вищевказаного, суд доходить висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскації предметів правопорушення, оскільки саме таке стягнення буде відповідати характеру вчиненого правопорушення та особі правопорушника.

       Окрім того, з ОСОБА_1 відповідно до вимог ст.ст. 519520 МК Українипідлягають стягненню витрати за зберігання товару на складі митного органу із розрахунку 0,00056 Євро за добу (а.с.17), починаючи з 27 січня 2021 року по 28 квітня 2021 року, тобто за 92 доби, що складає станом на дату розгляду справи 1 грн. 69 коп., згідно з курсом НБУ від 28 квітня 2021 року, де 1 Євро=33,526 грн.

       Також, враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн.

       Керуючись ст.ст.467, 471, 489495, 519, 520, 522, 527528 МК України, ст.ст. 40-1,  252283285294 КУпАП, суддя –


ПОСТАНОВИЛА:

        ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил згідно опису предметів до протоколу №0025/11000/21 про порушення митних правил від 25 січня 2021 року.

       Стягнути судовий збір з ОСОБА_1 на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні.

       Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дніпровської митниці Держмитслужби витрати за зберігання товару на складі митного органу в сумі 1 (однієї) гривні 69 (шістдесят дев`ять) копійок.

       Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження.

       Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

       Скарга, на постанову подається до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.




        Суддя Ю.М. Черваньова

       





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація