Справа №1-50/2007 року
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі: головуючого судді - Устіченко К.І., при секретарі - Олійник К.О., з участю прокурора - Багдасарян А.Ю., адвоката - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Снігурівка кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з середньою освітою, невійськовозобов'язаного, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, водія Снігурівської автомобільної школи ТСОУ, раніше не судимого,
за ст. 296 ч.1 КК України, ВСТАНОВИВ:
30 грудня 2006 року біля 19-00 год. підсудний ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп"яніння, підійшов до потерпілих ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які чекали автобуса неподалік від автобусної зупинки, що розташована навпроти ресторану „Інгулець" по вул.. Суворова в м. Снігурівка та умисно грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, став висловлюватися на адресу потерпілих нецензурною лайкою, принижувати їх людську гідність, на зауваження потерпілих та інших громадян припинити хуліганські дії не реагував. Супроводжуючи свої дії особливою зухвалістю, підсудний пошкодив майно потерпілих: ОСОБА_5, відірвавши ґудзика на її шубі та штовхнувши потерпілу ОСОБА_4, від чого остання упала і зламала каблук на шкіряному чоботі. Тривалий час і вперто не припиняючи хуліганські дії став переслідувати потерпілих, які направилися в сторону приміщення Снігурівського РВ УМВС і навпроти приміщення райвідділку умисно наніс один удар кулаком в обличчя потерпілої ОСОБА_3, спричинивши їй тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку, забою правої лобно -скроневої області і надбрівної дуги, які згідно заключения експерта відносяться до категорії легких тілесних, які потягли короткочасний розлад здоров"я.
Підсудний ОСОБА_1 винним себе визнав повністю, а цивільні позови потерпілих частково. Суду пояснив, що 30 грудня 2006 року біля 19-00 год. проходячи повз автобусну зупинку біля ресторану „Інгулець", побачив потерпілих які на його адресу щось висловилися і між ними виникла сварка. Після чого потерпілі пішли в сторону Снігурівського РВ УМВС, де ОСОБА_3 намагалася його затримати, а він звільняючись від неї відштовхнув її і був затриманий працівниками міліції. Цивільний позов визнає частково у зв"язку з тим, що їх сума значно перевищує дійсні моральні страждання, які перенесли потерпілі, а тому просив суд їх зменшити.
Вина підсудного у вчиненні злочину підтверджується наступними доказами.
Показаннями потерпілих ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, які пояснили, що 30 грудня 2006 року біля 19-00 год. вони неподалік від автобусної зупинки навпроти ресторану „Інгулець" чекали автобуса. З парку, що навпроти ресторану до них підійшов у стані алкогольного сп"яніння підсудний ОСОБА_1 та безпричинно на їх адресу став висловлюватися нецензурною лайкою, ображати їх, принижувати людську гідність. На прохання та зауваження припинити свої протиправні дії не реагував, а став штовхатися, хапати за одяг, внаслідок чого відірвав ґудзика на шубі ОСОБА_5 та пошкодив каблук на шкіряному чоботі ОСОБА_4
Переслідуючи потерпілих, які з метою уникнення хуліганських дій з боку підсудного навпроти приміщення Снігурівського РВ УМВС ОСОБА_1 умисно кулаком наніс удар в обличчя потерпілої ОСОБА_3 Свої дії тривалий час і вперто не припиняв продовжуючи їх на протязі приблизно 20 хвилин.
Показаннями свідка ОСОБА_7, який повідомив, що біля 20 год. 30 грудня 2006 року йому зателефонувала дружина і просила приїхати до Снігурівського РВ УМВС. Після приїзду він дізнався, що підсудний знаходячись в стані сп"яніння, на автобусній зупинці пристав до потерпілих, ображав їх, принижував людську гідність, а навпроти приміщення Снігурівського РВ УМВС наніс удар кулаком в обличчя потерпілій ОСОБА_3
Протоколом огляду місця події (а.с.З) з якого вбачається, що протиправні дії підсудний вчинив неподалік від ресторану „Інгулець" в м. Снігурівка по вул.. Суворова біля автобусної зупинки.
Заключениям експерта №10/3 від 01 лютого 2007 року, згідно з яким у потерпілої ОСОБА_3 виявлені тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку, забою правої лобно -скроневої області і надбрівної дуги, які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень, що потягли короткочасний розлад здоров"я.
Дослідивши докази, суд кваліфікує дії підсудного за ст. 296 ч. 1 КК України, як хуліганство, тобто умисне грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, яке супроводжувалося особливою зухвалістю.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, вчинено злочин невеликої тяжкості, особу винного, який характеризується позитивно, має на -утриманні одну неповнолітню дитину, його першу судимість, молодий вік, визнання вини і розкаяння у вчиненому злочині.
Як обставина, що обтяжує відповідальність, вчинення злочину у стані алкогольного сп"яніння.
Враховуючи обставини справи, суд вважає, що виправлення підсудного можливе і без ізоляції його від суспільства, але в умовах нагляду за ним, а тому застосовує до нього ст. ст. 75, 76 КК України.
Посилання підсудного на ту обставину, що саме потерпілі спровокували з його боку неправомірні дії суд не бере до уваги, у зв"язку з тим, що вони спростовуються доказами дослідженими в судовому засіданні і не вірити свідченням потерпілих у суду немає підстав.
Цивільний позов прокурора Снігурівського району на користь Снігурівського районного фінансового управління у сумі 411 грн. 10 коп. за лікування потерпілої ОСОБА_3 підлягає задоволенню на підставі ст. 1206 ЦК України.
Цивільні позови потерпших про відшкодування моральних та матеріальних збитків внаслідок неправомірних дій підсудного підлягають частковому задоволенню на підставі ст. ст. 1166, 1167 ЦК України, як такі, що частково визнанні підсудним та знайшли своє підтвердження під час судового слідства, а саме: ОСОБА_3 - 1000 грн. моральної шкоди, 80 грн. матеріальної шкоди - витрати за лікування; ОСОБА_5, ОСОБА_6 - 300 грн. моральної шкоди кожній; ОСОБА_4 - 300 грн. моральної шкоди та 360 грн. матеріальної шкоди.
Керуючись ст. ст. 323,324 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні злочину передбаченого ст. 296 ч. 1 КК України і призначити покарання у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.
Застосувати ст. 75 КК України і від відбування покарання звільнити з випробуванням з іспитовим терміном на один рік.
Згідно ст..76 КК України покласти на засудженого наступні обов"язки:
1. Без дозволу органу кримінальне - виконавчої системи не виїзджати за межі України;
2. Повідомляти органи кримінальне - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;
3. Періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінальне - виконавчої системи. Міру запобіжного заходу залишити попередню- підписку про невиїзд. Цивільний позов прокурора Снігурівського району - задовільнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на коритсь фінансового управління Снігурівської райдержадміністрації 411 грн. 10 коп. (чотириста одинадцять гривень десять копійок) за лікування потерпілої ОСОБА_3 у Снігурівській ЦРЛ.
Цивільні позови потерпілих задовільнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 - 1000 грн. (тисячу гривень) моральної шкоди, 80 грн. (вісімдесят гривень) матеріальної шкоди - витрати за лікування; ОСОБА_5, ОСОБА_6 - 300 грн. (триста гривень) моральної шкоди кожній; ОСОБА_4 - 300 грн. (триста гривень) моральної шкоди та 360 грн. (триста шістдесят гривень) матеріальної шкоди.
Речові докази по справі, вказані в постанові слідчого від 23 лютого 2007 року (а.с.95) повернути за належність ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5
На вирок може бути подано апеляцію до Миколаївського апеляційного суду через місцевий суд протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.