Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #93861693

Справа № 159/2363/21

Провадження № 3/159/1473/21


КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2021 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шергіна Ю.О., розглянувши матеріали справи,які надійшли від Управління Держпраці у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,-

за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 41 КУпАП КУпАП,

права у відповідності до статті 268 КУпАП роз`яснені, -


ВСТАНОВИЛА:


ОСОБА_1 будучи фізичною особою – підприємцем та здійснюючи свою господарську діяльність «Шиномонтаж» за адресою: АДРЕСА_2 ), в період з 24.03.2021 по 26.03.2021 допустив до роботи ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , без укладення трудового договору. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги частини першої статті 21, частини третьої статті 24 КЗпП України, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення передбачене частиною третьою статті 41 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді вину визнав та пояснив, що перед прийняттям на роботу потрібно пересвідчитись чи працівник має відповідні навички, у зв`язку з чим ОСОБА_2 та ОСОБА_3 попередньо проходили стажування. На даний час ОСОБА_2 офіційно прийнятий на роботу, а ОСОБА_3 не пройшов стажування.

Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази у справі, дійшла наступного висновку.

Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться зібраними у справі письмовими доказами, а саме: протоколом про адмінправопорушення №ВЛ 215/548/НП/ПД/АВ/П/ПТ від 29.03.2021, актом №ВЛ 215/548/НП/ПД/АВ від 26.03.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 24.03.2021, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 25.03.2021.

Однак, при прийнятті рішення про призначення стягнення суд враховує розмір штрафу, конкретні обставини вчинення правопорушення, особу порушника, який провину визнав та усунув допущене порушення - уклав трудові договори з найманими працівниками, та вважає необхідним звільнити останнього від адміністративної відповідальності у зв`язку з малозначністю вчиненого.

Таке рішення суду відповідає положенням законодавства.

Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.

Так, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.

Одним із загальнолюдських вимірів права є пропорційність відповідальності вчиненому правопорушенню.

На переконання суду, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної статтею 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

На підставі викладеного, керуючись статтями 22, 33, 41, 268, 283-285 КУпАП, суддя,


ПОСТАНОВИЛА:


Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 41 КУпАП.

На підставі статті 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 41 КУпАП відносно ОСОБА_1 – закрити.

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.




Суддя Ковельського міськрайонного судуЮ. О. Шергіна





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація