Судове рішення #939281
Справа № 2-а-14/2007 рік

Справа № 2-а-14/2007 рік

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

04 червня 2007 року                                                                                               місто Долина

Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді Лицура І.М.,

секретаря - Бойків В.П.,

з участю адвоката - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Долині справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області, третя особа: фермерське господарство «Злагода», про визнання неправомірною відмови в призначенні пільгової пенсії, зобов»язання її призначити та відшкодування моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом, в якому просив визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області в призначенні йому пільгової пенсії з ІНФОРМАЦІЯ_1, зобов»язати призначити таку пенсію та стягнути в його користь 5000,00 грн. відшкодування моральної шкоди. Свої вимоги мотивував тим, що з 1965 р. по 2002 р. він працював трактористом колгоспу «Радянське Прикарпаття», який було реорганізовано в селянську спілку «Прикарпаття», а пізніше - в фермерське господарство «Злагода». Всі ці роки він працював трактористом і виконував роботи в сільськогосподарському виробництві. Трактор був закріплений за ним одноособово, іншого тракториста не було. ІНФОРМАЦІЯ_1, в зв»язку з досягненням 55-річого віку, він отримав право на призначення пільгової пенсії і в липні 2002 року письмово звернувся до голови фермерського господарства «Злагода» із заявою про видачу документів, які б давали право на пільгову пенсію, зокрема довідки про уточнюючий характер роботи. Однак, останній відмовився надати таку довідку і видав її тільки по рішенню Долинського районного суду, при цьому неправомірно вказав, що він не був безпосередньо задіяний в сільськогосподарському виробництві на протязі повного польового періоду. Рішенням Долинського районного суду від 04.04.2005 року дії голови фермерського господарства «Злагода» по видачі довідки, уточнюючої особливий характер його роботи, визнано неправомірними та зобов»язано видати відповідну довідку. Оскільки він має необхідний трудовий стаж для призначення пільгової пенсії, то звернувся до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області з вимогою її призначити, однак відповідач відмовив йому, в зв»язку з чим виникла необхідність у зверненні до суду з даним позовом.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримала заявлені позовні вимоги та пояснила, що позивач в 2002 році звернувся до відповідача із заявою про призначення йому пільгової пенсії. На той час ще не було вимоги закону про видачу довідок уточнюючого характеру правонаступниками неіснуючих підприємств, тому вимога відповідача про надання такої довідки є незаконною. Крім того, довідка про уточнюючий характер роботи потрібна у випадку відсутності трудової книжки або записів у ній. Оскільки в позивача є трудова книжка в якій вказано, що він 38 років пропрацював трактористом в сільському господарстві, то відмова в призначенні йому пенсії є неправомірною. Просила позов задоволити.

Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що позивач 07.11.2003 р. звернувся до них з письмовою заявою про призначення йому пільгової пенсії згідно п. «в» ст. 13

 

 

2

Закону України "Про пенсійне забезпечення". До даної заяви були додані документи, які підтверджували його трудовий стаж, а також було додано довідку уточнюючого характеру, видану ФГ "Злагода" від 16.10.2003 р. № 211, яка не підтверджувала факту безпосереднього зайняття ОСОБА_2 у виробництві сільськогосподарської продукції, а тільки засвідчувала його професійну зайнятість в господарстві трактористом. Крім того, після 16.10.2003 р. довідки встановленого взірця, яка б підтверджувала факт безпосереднього зайняття ОСОБА_2 у виробництві сільськогосподарської продукції, до них так і не надходило. Тому управлінням було прийнято рішення від 01.12.2003 р. № 03-12/5049 про відмову позивачу в призначенні пільгової пенсії. Дане рішення вважає законним та обґрунтованим, а заявлений позов безпідставним і таким, що не підлягає до задоволення.

Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позов до задоволення не підлягає, виходячи з наступного:

Згідно з п. "в" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", правом на пільгову пенсію можуть скористатися трактористи-машиністи, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років.

Відповідно до п. 20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 p. N 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно трактористів-машиністів  підприємств  сільського  господарства    тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 вперше 07.11.2003 року звернувся до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області із заявою про призначення йому пільгової пенсії, про що свідчать матеріали його пенсійної справи (а.с. 3). До цієї заяви позивачем було долучено довідку уточнюючого характеру, видану ФГ "Злагода" від 16.10.2003 р. № 211 (аркуш пенсійної справи 10), в якій вказано, що ОСОБА_2 дійсно працював трактористом і не був безпосередньо задіяний у виробництві сільськогосподарських робіт на протязі повного польового періоду в рослинництві і тваринництві, повні робочі дні не відпрацював.

За результатами розгляду вказаної заяви відповідачем було прийнято рішення від 01.12.2003 року (а.п.с. 17) про відмову позивачу в призначенні пільгової пенсії в зв»язку з відсутністю уточнюючої довідки, яка б підтверджувала факт безпосереднього зайняття його повний робочий день у виробництві сільськогосподарської продукції.

Дане рішення суд вважає правомірним, оскільки воно відповідає вимогам ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п. 20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 p. N 637.

Як встановлено судом, позивач раніше з письмовими заявами до відповідача щодо призначення та нарахування йому пільгової пенсії не звертався, необхідних для призначення пенсії документів не представляв, оскільки усне звернення за призначенням пенсії законом не передбачено і суперечить п. 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України N 224/30 від 30.04.2002 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2002 р. за N536/6824.

З трудової книжки позивача від 16.05.1966 року (а.с. 19-21) вбачається, що в ній відсутні дані про підтвердження факту безпосереднього зайняття його повний робочий день у

 

 

3

виробництві сільськогосподарської продукції, а отже вимога відповідача про представлення уточнюючої довідки відповідає закону.

Як пояснила представник позивача, в нього і на сьогоднішній день відсутня уточнююча довідка, що підтверджувала б факт безпосереднього зайняття його повний робочий день у виробництві сільськогосподарської продукції, а тому відмова відповідача в призначенні йому пільгової пенсії є правомірною.

Пояснення представника позивача про те, що на час звернення із заявою про призначення пенсії не було потреби в представленні уточнюючої довідки, спростовується діями позивача, оскільки він сам вказує в позовній заяві, що ще в липні 2002 року звернувся в ФГ «Злагода» з вимогою про видачу такої довідки.

Враховуючи вищенаведені обставини вимоги позивача про визнання протиправною відмови управління ПФУ в Долинському районі в призначенні йому пільгової пенсії, зобов'язання призначити дану пенсію з 18.06.2002 р. та стягнення моральної шкоди в розмірі 5000,00 грн. є безпідставними, а тому в задоволенні його позову слід відмовити.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 94 кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п.п. 1,20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 p. N 637, п. 5 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", що затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 квітня 2002 року N 224/30 та Пенсійного фонду України від 26 червня 2002 р. за N 536/6824, керуючись ст.ст. 159-163 кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області, третя особа: фермерське господарство «Злагода», про визнання неправомірною відмови в призначенні пільгової пенсії, зобов»язання її призначити та відшкодування моральної шкоди відмовити в зв"язку з безпідставністю позовних вимог.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 (десяти) днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долинський районний суд.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація