Судове рішення #939299
Справа № 2-231/2007 рік

Справа № 2-231/2007 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

21 травня 2007 року                                                                                                          м.Долина

Долинський районний суд Івано-Франкіської області в складі:

головуючого - судді Лицура І.М., секретаря - Бойків В.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Долині справу за позовом ТзОВ „Україна Мерітал" до ОСОБА_1 та ВАТ „Долинське АТП 12627" про визнання недійсним договору купівлі-продажу,-

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ „Україна Мерітал" в особі директора В.Короля звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 та ВАТ „Долинське АТП 12627", в якому просить визнати недійсним укладений між відповідачами 04.09.2004 року договір купівлі-продажу незакінченого будівництвом приміщення ремонтного цеху, що знаходиться по вул. Обліски, 70 в м.Долина. Свої вимоги мотивує тим, що 04.09.2004 року між відповідачами був укладений договір купівлі-продажу матеріалів, обладнання та конструкцій, які були використані в процесі будівництва ремонтного цеху, що знаходиться в м.Долина по вул. Обліски, 70, який на момент укладення договору незакінчений будівництвом і при цьому відбулась передача технічної документації. Вважає, що даний договір є недійсним, так як не відповідає вимогам закону, оскільки зі змісту договору вбачається, що сторони вчинили удаваний правочин для приховання іншого правочину, а саме - купівлі-продажу ремонтного цеху, що знаходиться в м. Долина по вул. Обліски, 70 і який на момент укладення договору незакінчений будівництвом.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, зіславшись на вищевикладені обставини, просив позов задоволити, визнати недійсним укладений між відповідачами 04.09.2004 року договір купівлі-продажу незакінченого будівництвом приміщення ремонтного цеху, що знаходиться по вул. Обліски, 70 в м.Долина.

Представник відповідачів в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що згідно договору оренди від 25.02.2002 року орендодавець ВАТ „Долинське АТП-12627" передав орендарю ТзОВ „Україна-мерітал" в оренду недобудоване приміщення профілакторію по технічному обслуговуванню і ремонту автомобілів терміном на п'ять років. Пунктом 6.3 даного договору було передбачено, що у випадку продажу орендодавцем даного приміщення, договір оренди розривається в односторонньому порядку і на протязі трьох місяців орендар зобов'язаний звільнити приміщення, що відповідає ч.2 ст. 770 ЦК України, в якій вказано, що сторони можуть встановити у договорі найму, що у разі відчуження наймодавцем речі договір найму припиняється. 04.09.2004 року спірне недобудоване приміщення продано ОСОБА_1, отже з цього часу договір оренди між ТзОВ „Україна-мерітал" і ВАТ „Долинське АТП-12627" від 25 лютого 2002 року припинено і позивач по справі відношення до цього приміщення немає. Таким чином в нього відсутнє право на звернення до суду з цим позовом, а тому в його задоволенні слід відмовити.

Дослідивши та оцінивши здобуті й перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що позов до задоволення не підлягає, виходячи з наступного:

 

2

Згідно зі ст. 331 ЦК України, до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва.

Як встановлено в судовому засіданні, 04.09.2004 року між відповідачами ВАТ „Долинське АТП-12 627" та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу, згідно з яким ВАТ „Долинське АТП-12627" передало у власність ОСОБА_1 належні йому матеріали, обладнання та конструкції, які були використані в процесі будівництва будівлі ремонтного цеху, який на момент укладення договору незакінчении будівництвом, готовністю 53%, і знаходиться за адресою: Івано-Франківська область м.Долина вул. Обліски, 70, що підтверджується копією даного договору.

Про те, що готовність недобудованої будівлі ремонтного цеху по вул. Обліски, 70 в м.Долина складає 53%, свідчить довідка № 2326 від 20.08.2004 року, видана Івано-Франківським ОБТІ.

Даний факт в судовому засіданні підтвердила свідок ОСОБА_2, яка пояснила, що по договору купівлі-продажу відчужено матеріали, обладнання та конструкції, які були використані в процесі будівництва, і даний договір укладено з дотриманням вимог закону.

Суд критично оцінює твердження представника позивача про те, що зі змісту договору вбачається, що сторони вчинили удаваний правочин для приховання іншого правочину, а саме купівлі-продажу ремонтного цеху, як безпідставне, оскільки він не представив суду жодних доказів вчинення сторонами удаваного правочину.

Як вбачається з рішення Долинського районного суду Івано-Франківської області від 12.05.2006 року, ТзОВ «Україна-Мерітал» відмовлено в задоволенні позову до ВАТ „Долинське АТП-12627" та ОСОБА_1 про переведення прав і обов»язків покупця.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що укладений 04.09.2004 року між ВАТ „Долинське АТП-12627" та ОСОБА_1 договір купівлі-продажу матеріалів, обладнання та конструкцій, які були використані в процесі будівництва будівлі ремонтного цеху, який на момент укладення договору незакінчении будівництвом, готовністю 53%, і знаходиться за адресою: Івано-Франківська область м.Долина вул. Обліски, 70 є законним, так як будь-яких порушень закону, зокрема ст. 203 ЦК України, при його укладенні допущено не було, а тому заявлений ТзОВ „Україна Мерітал" позов є безпідставним і в його задоволенні слід відмовити.

Питання судових втрат по справі суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, ст.ст. 203,204,215,235,655 ЦК України, керуючись статтями 213-215 ЦПК України, суд,-

РІШИВ:

В задоволенні позову ТзОВ „Україна Мерітал" до ОСОБА_1 та ВАТ „Долинське АТП 12627" про визнання недійсним договору купівлі-продажу відмовити в зв'язку з безпідставністю позовних вимог.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Долийський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація