Судове рішення #93937899

       

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА

Справа № 488/335/14-ц

Провадження № 2/488/665/14 р.


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України


20.02.2014 року                                                м.Миколаїв





Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:

головуючого по справі судді - Безпрозванного В.В.,

при секретарі судового засідання - Харитоновій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, яка продовжує навчання, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2014 року позивач звернулася в суд із позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просила стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з продовженням навчання, у твердій грошовій сумі у розмірі 600,00 грн. щомісяця, починаючи з дня подачі позову до суду та до закінчення навчання останнім, але не довше ніж до досягнення ним 23 років.

В обґрунтування позову позивач вказував, що 23 квітня 1998 році, було розірвано шлюб між позивачем та відповідачем по даній справі. Від даного шлюбу сторони мають повнолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом із позивачем по справі.

Посилаючись на те, що повнолітня дитина знаходиться на утриманні позивача, відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання сина, не бере участі у вихованні дитини, угоди про добровільну сплату аліментів між ними не досягнуто, відповідач має можливість надавати грошову допомогу на утримання дитини.

З 2012 року їх повнолітній син ОСОБА_3 вступив до Миколаївського національного аграрного університету, факультет механізації, де навчається по теперішній час на бюджетній основі з денною формою кавчання. Термін навчання з 01.09.2012 року по 30.06.2016 рік, враховуюче ту обставину, що навчання,здійснюється за денною формою навчання, позивач вказує на те, ОСОБА_3 не має можливості працювати та заробляти кошти на своє навчання і побутові потреби, просила позов задовольнити в повному обсязі.

Позивачка в судове засідання не з`явилася, через канцелярію суду надала заяву, в якій позов підтримала у повному обсязі, просила суд про задоволення позову з підстав викладених у позовній заяві, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з`явився, через канцелярію суду надав заяву, в якій позов визнав у повному обсязі, не заперечував проти задоволення позову.

Суд, дослідивши докази по справі знаходить уточнений позов таким, що підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивач не перебуває у шлюбі з відповідачем по справі з 23 квітня 1998 року. Від даного шлюбу сторони мають повнолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає разом із позивачем по справі.

Повнолітній син сторін по справі - ОСОБА_3 вступив до Миколаївського національного аграрного університету, факультет механізації, де навчається по теперішній час на бюджетній основі з денною формою навчання, а тому не має можливості працювати та заробляти кошти на своє навчання і побутові потреби. Строк навчання в учбовому закладі встановлено до 30.06.2016 року.

Відповідно до положень сг. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також сам дочка, син, які продовжують навчання.

Відповідно до ч. З ст. 199 ОС України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

На підставі ч. 2 ст. 199 СК України, право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Згідно вимог ч.І ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч.І ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Згідно з п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006 року обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової. сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Відповідно до ст. 88 ЩІК України суд стягує з відповідача на користь держави судові витрати.

Відповідно до ст. 367 ЩІК України рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць підлягають негайному виконанню.

Керуючись ст. ст. 10-11; 28-29; 57-60; 88 158; 174; 179; 185; 208-209; 212; 214-215, 367 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, на дитину, яка продовжує навчання - задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання повнолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в твердій грошовій сумі у розмірі 600,00 грн., щомісячно, починаючи з 23.01.2014 року і до закінчення навчання чи досягнення двадцяти трьох років сином - ОСОБА_3 , в залежності від того яка обставина настане раніше.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 243,60 грн.

Згідно п.1 ч.І ст. 367 ЩІК України допустити до негайного виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги,якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення,якщо його не скасовано,набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.






        Суддя: В.В.Безпрозванний                









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація