Судове рішення #9394792

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України


27.05.10Справа №2а-5297/10/16/0170


(09:50)

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді  Александрова О.Ю. , при секретарі Габрись П.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом   Сімферопольського міського центру зайнятості          

до   Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернас"              

про стягнення

     за участю представників:

    від позивача – Олійник М.О., довіреність № 01-2671 від 07.09.09р.;

    від відповідача – не з’явився.

Суть спору: Сімферопольський міський  центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернас" про стягнення 856,53грн. заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття.

 Вимоги мотивовані тим, що відповідач не здійснює своєчасне перерахування в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", страхових внесків.

У судовому засіданні  представник позивача на позовних вимогах наполягав з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача до суду не з’явився, про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.  

Суд враховуючи ненадання відповідачем доказів неможливості прийняття участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність клопотання відповідача про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути та вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.   

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -  

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Тернас" зареєстровано як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Сімферопольському міському центрі зайнятості 05.08.2009р. за реєстраційним номером 150102441.

Правові, фінансові та організаційні відносини у сфері загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття врегульовані Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533 (далі Закон №1533).

У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону №1533 роботодавці зобов’язані своєчасно сплачувати страхові внески  у розмірах, встановлених  Законом  України  "Про  розмір внесків на деякі  види загальнообов’язкового державного соціального страхування".

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону №1533, роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно  ч. 2 ст. 12 Закону №1533 функції робочих органів виконавчої дирекції  Фонду покладаються на центр зайнятості АР Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, районні  в містах центри зайнятості.

Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок  нарахування та сплати внесків на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування України на  випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов’язкового  державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України  16.01.2001 р. № 30/5221 (далі Інструкція).

Частиною 1 ст. 38 Закону №1533 і  пунктом 9.1 Інструкції визначена відповідальність  роботодавця за несвоєчасність сплати  й неповну сплату  страхових внесків. У випадку несвоєчасної  сплати страхових внесків  страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф і пеню.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону №1533 не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду зі страхувальника в безперечному порядку. Строк давнини у випадку стягнення страхових внесків, пені й  фінансових санкцій, передбачених це статтею, не застосуються. Статтею 39 цього ж законодавчого акту  передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим  Законом, вирішуються в судовому порядку.

Згідно  ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення" Державна служба зайнятості  стягує з підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, суми  прихованих  або занижених обов'язкових зборів і недоїмок  у державний  бюджет фонду сприяння  зайнятості населення.   

У відповідності зі ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний  оплачувати податки й збори в порядку й  розмірах, установлених законом.

Відповідно до абз. 1 п.п.7.1 п.7 Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

      Згідно абз. 1, 2, 3 п.п 7.4 п.7 Інструкції за результатами перевірки складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером страхувальника. Один примірник акта передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру страхувальника, інший залишається в центрі зайнятості, який проводив перевірку. В акті зазначається: за який період проведено перевірку, які виявлено порушення при нарахуванні і сплаті страхових внесків. У разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.

В період з 05.08.09р. до 22.02.10р. Сімферопольським міським центром зайнятості проведена планова перевірка дотримання відповідачем вимог законодавства відносно правильності нарахування своєчасності та повноти перечислення внесків на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

В ході перевірки встановлено сплата ТОВ "Тернас" страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в неповному обсязі, у зв’язку із чим нарахована пеня.

По результатам перевірки був складений Акт з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків  на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування на випадок безробіття  до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 22.02.10р. № 59 (а. с. 5-8). Сума страхових внесків, які підлягають сплаті до Фонду загальнообов'язкове державного соціального страхування України, відображена у додатку №1 до Акту та складає 835,04грн. (а.с.7).

Розрахунок пені відображений у додатку №2 Акту та складає 21,49грн. (а.с.8).

Відповідно до абз. 5,6,8 п.п. 7.4 п.7 Інструкції рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу (додаток 7) (далі - рішення), приймається керівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його заступником за місцезнаходженням (місцем проживанням) платника страхових внесків на підставі акта перевірки. Рішення приймається, якщо загальна сума недоїмки, пені та штрафу складає не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, та протягом п'яти робочих днів направляється роботодавцю рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Роботодавець протягом десяти робочих днів, наступних за днем одержання рішення, зобов'язаний сплатити суми недоїмки, пені та штрафу або оскаржити рішення у встановленому порядку.

25.03.2010р. директором Сімферопольського міського  центру зайнятості прийнято рішення №5 про стягнення донарахованих сум страхових внесків, простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків, пені та застосуванні фінансових санкцій на загальну суму 856,53грн. (а.с.9). Наведене рішення було отримано відповідачем 29.03.10р., що підтверджується відміткою про отримання на поштовому повідомлені №124522 (а.с.10).

Добровільно заборгованість відповідачем не сплачена.

Таким чином, заборгованість відповідача перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України у розмірі 856,53грн., з яких 835,04грн. – недоїмка, 21,49грн. - пеня .

У порядку,  передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази оскарження рішення №5 від 25.03.10р., сплати заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 856,53грн., у зв’язку з чим суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У повному обсязі постанову виготовлено 29.05.2010 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тернас" (95024, АР Крим,    м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 243, ЄДРПОУ 36582663, або з іншого рахунку) на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (пр № 37175301900002, МФО 824026 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, ЄДРПОУ 20708706, код платежу 50040100) заборгованість  зі сплати страхових внесків загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 856,53грн., в тому числі недоїмка в розмірі 835,04грн. та пеня в розмірі 21,49грн.

              У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

            Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

            Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.

            Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                Александров О.Ю.

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація