ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
"24" березня 2010 р. Справа № 2a-1135/10/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., перевіривши матеріали адміністративного
позову ОСОБА_1, АДРЕСА_1,
до Військового прокурора Західного регіону України Б.М.Ринажевського, вул.Клепарівська,20, м.Львів, 79048, Виконуючого обов`язки військового прокурора Західного регіону України полковника юстиції В.І.Михальчука, вул.Клепарівська,20, м.Львів, 79048, Начальника відділу підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах військової прокуратури Західного регіону України старшого радника юстиції В.В.Кожана, вул.Клепарівська, 20, .Львів, 79048
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Військового прокурора Західного регіону України Б.М.Ринажевського, Виконуючого обов`язки військового прокурора Західного регіону України полковника юстиції В.І.Михальчука, Начальника відділу підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах військової прокуратури Західного регіону України старшого радника юстиції В.В.Кожана про визнання бездіяльності військового прокурора Західного регіону України Б.М.Ринажевського щодо ненадання відповіді на клопотання від 02.03.2009р. протиправною, зобов`язання розгглянути клопотання та надати відповідь, визнання бездіяльності першого заступника військового прокурора Західного регіону В.І.Михальчука щодо розгляду клопотання від 02.03.2009р. протиправною, визнання бездіяльності начальника відділу підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах військової прокуратури Західного регіону України старшого радника юстиції В.В.Кожана протиправною.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем було подано клопотання 02.03.2009р. до Військової прокуратури Західного регіону України про перегляд вироку військового суду від 23.03.2000р. в порядку виключного провадження. На вказане клопотання надана відповідь від 25.03. 2009 року за підписом начальника відділу підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконання судових рішень у кримінальних справах військової прокуратури Західного регіону України Кожаном В.В. 29.06.2009р. позивачем подавалось звернення про неналежний розгляд раніше поданого клопотання. Дане звернення було розглянуте та надана обгрунтована відповідь від 10.07.2009р., в якій зазначено, що клопотання про перегляд вироку військового суду в порядку виключного провадження позивач вправі подати самостійно у відповідності до п.2 ч.1 ст.400-4 КПК України.
Позивач вважає, що надані йому відповіді не є вичерпними та обгрунтованими та просить визнати бездіяльність відповідача протиправною та зобов`язати вчинити дії по розгляду клопотань.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльнсть суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
В рішенні Конституційного Суду України №6-рп/2001 від 23.05.2001 року зазначено, що кримінальне судочинство - це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Захист прав і свобод людини не може бути надійний без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, але таке оскарження може здійснюватися у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним Кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб міліції щодо проведення оперативно-слідчих дій має свої особливості і не належить до управлінської сфери.
Отже, повноваження військового прокурора західного регіону Б.М. Ринажевського про внесення клопотання до Верховного Суду України про судовий розгляд подання про перегляд вироку військового суду Західного регіону України від 02.03.2009р. в порядку виключного провадження регламентовані нормами Кримінально-процесуального кодексу України, що виключає можливість розгляду поданого позивачем позову в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за позовом до Військового прокурора Західного регіону України Б.М.Ринажевського, Виконуючого обов`язки військового прокурора Західного регіону України полковника юстиції В.І.Михальчука, Начальника відділу підтримання державного обвинувачення та нагляду за виконанням судових рішень у кримінальних справах військової прокуратури Західного регіону України старшого радника юстиції В.В.Кожана про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити ОСОБА_1, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.