Судове рішення #939931
Справа № 2-1454 2007 рік

Справа № 2-1454 2007 рік

РІШЕННЯ

Іменем України

06 березня 2007 року                 Дзержинський районний суд м. Харкова у складі

головуючого судді Гетьман Р.А.,

при секретарі - Михайловій К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення порядку та способу участі батька у вихованні дитини, та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення порядку та способу участі батька у вихованні дитини, треття особа - відділ опіки та піклування Дзержинського райвиконкому м. Харкова,

встановив:

Позивачка звернулась до суду з позовними вимогами про визначення порядку та способу участі батька - ОСОБА_2 зі своїм сином - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, з урахуванням віку, стану здоров"я дитини, поведінки відповідача, у присутності матері у кількості один раз у дві неділі, мотивуючи свої вимоги наступним.

На протязі трьої років спільного життя колишнього подружжя ОСОБА_4 відповідач не приділяв уваги сину, вони майже не бачились - іноді могли випадково зустрінуться у квартирі ввечері, та вранці, коли її чоловік шов на роботу.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги , та просила суд задовольнити позов в повному обсязі пояснивши , що відповідач не вважав, що у нього є сім"я, що треба її утримавати, піклуватися за дружиною та дитиною, виконувати свої зобов"язання як голови сім'ї. По відношенню до дитини ставився дуже байдуже - не гуляв з ним, не грав, не виховував, проти задоволення зустрічного позову заперечувала та просила суд відмовити в його задоволенні.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперчував , просив задовольнити зустрічну позовну заяву .

Представник позивачки також підтримала позовні вимоги у повному обсязі, та пояснила, що після припинення між сторонами шлюбно-сімейних відносин, ОСОБА_1. не заперечувала проти спілкування дитини з батьком наодинці, але з часом після таких зустрічей хлопчик став поводиться дуже агрессивно - він збуджений, кидається до матері та бабусі з кулачками, заходиться у плачу та починає синіти.

Представник відповідача також заперечував проти позовних вимог , просив відмовити в задоволенні позову , зустрічний позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити .

Представник третьої особи - відділу опіки та піклування Дзержинського райвиконкому м. Харкова подав до суду заяву про неможлиість визначення порядку та способу участі батька у вихованні дитини у зв"язку з ненормованим робочим днем ОСОБА_4, а також просить суд розглядати справу без їх участі, ухвалити рішення згідно чинного законодавства України.

У результаті обстеження дитини у міському неврологічному диспансеру №3 був поставлений діагноз: легкі дифузні зміни ЄЄГ з озанками дизфункції срединних структур головного мозку, реєструються одиничні вспишки гострих волн та спайки у лівих вісочно-теменних відвіденнях єпілептиформні феномени.Після двомісячного лікування Івану полегшало, але спілкування з татом знову визвало неврологічні розлади - у дитини, згідно із довідкою від ІНФОРМАЦІЯ_2 року , виданою інститутом неврології, психіатрії та наркології АНМ України, з'явилися - тик очей.

Таким чином, ОСОБА_1. та її представник вважають, що спілкування дитини наодинці з татом дуже шкідливо впливає на фізичний та психологічний стан його здоров"я.

Перевіривши матеріали справи, вислухавши доводи сторін, допитавши свідків , дослідивши інші докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги позивачки-відповідачки за зустрічним позовом повинно бути задоволено у повному обсязі, у задоволенні зустрічних позовних вимог - відмовити з наступних підстав .

ІНФОРМАЦІЯ_3 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у відділу реєстрації актів громадянського стану Дзержинського районного управління юстиції м, Харкова був зареєстрований шлюб, актовий запис НОМЕР_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року у результаті подружніх стосунків народився син Іван.

Згідно рішення Дзержинського райсуду м. Харкова шлюб між сторонами було припинено. У результаті розгляду справи з розірвання шлюбу судом було встановлено, що на протязі останнього року між пожружжям стали виникати суперечки та скандали з різних причин у присутності малолітньої дитини, що негативно відображалося на психічному та фізичному стані ОСОБА_1. та дитини, ОСОБА_3. ріддко бував із сім"єю,приділяв мало уваги дружині та сину, що призвело до відсутності взаєморозуміння у сім'ї та втрати між дружиною та чоловіком любові та взаємоповаги.

Дитина після розірвання шлюбу згідно із рішенням суду мешкає разом із матірью.

Вивчивши матеріали справи, суд встановив, що дитина з моменту народження та до ІНФОРМАЦІЯ_4року не мала проблем зі станом фізичного та психічного здоров"я. У результаті обстеження у міському неврологічному диспансеру №3 був поставлений діагноз: легкі дифузні зміни ЄЄГ з озанками дизфункції срединних структур головного мозку, реєструються одиничні вспишки гострих волн та спайки у лівих вісочно-теменних відвіденнях єпілептиформні феномени.Згідно із довідкою виданою інститутом неврології, психіатрії та наркології АНМ України від ІНФОРМАЦІЯ_5 у трирічного хлопчика з'явилися тикообразні стани у результаті психотравмуючої ситуіції.

Заслухавши показання свідків - ОСОБА_5., психолога ОСОБА_6, суд дійшов до висновку, що психотравмуючій ситуіцієй для дитини є розлучення батьків, яке він дуже тяжко переживає.Результатами цих переживань є неврологічне захворювання дитини. Трирічна дитина однаково сприймає батька та мати, любить їх обох, та у результаті розлучення батьків, йому дуже важко зробити вибір на користь мати чи тата, тому у період становлення психіки дитини дуже важливо створити для Івана здорову та сприятливу атмосферу - атмосферу любові батьків до нього та поваги батькив один до одного. Враховуючи насамперед інтереи малолітньої дитини, стан її психологічного та фізичного здоров"я та подальше формування психикі та характеру, думку третьої особи -відділу опіки та піклування Дзержинського райвиконкому м. Харкова про неможлиість визначення порядку та способу участі батька у вихованні дитини у зв"язку з ненормованим робочим днем ОСОБА_4, суд вважає, що зустрічи батька із сином повинни проходити у присутності матері.

На підставі викладеного , керуючись ст. 158 Сімейного Кодексу України, ст.ст.10, 11, 57-60, 212 ЦПК суд,

ВИРІШИВ:

Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі.

Визначити порядок та спосіб участі батька - ОСОБА_2 зі своїм сином - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у кількості один раз у дві неділі у присутності матері -ОСОБА_1. за її попередньою згодою до досягнення дитиною шести років.

В задоволенні зустрічного позова ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення порядку та способу участі батька у вихованні дитини, треття особа - відділ опіки та піклування Дзержинського райвиконкому м. Харкова - відмовити у повному обсязі.

Рішення може бути оскаржене в палату по цивільних справах Апеляційного суду Харківської області через суд 1 інстанції шляхом подачі в 10-денний строї; з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України .

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація