Судове рішення #94023164

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


м. Київ

23 листопада 2009 року № 2а-11603/09/2670

10:25


За позовомКомунального підприємства «Зеніт`Деснянської районної у місті Києві ради

доДержавної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві

про визнання нечинним припис № 609/8 від 21.02.2008 та скасування постанови № 117 від 23.12.2008


Суддя: Кротюк О.В.

Секретар судового засідання: Гончаров В.В.


Обставини справи:


Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві про визнання нечинним припису № 609/8 від 21.02.2008 та скасування постанови № 117 від 23.12.2008.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення прийнято з порушенням норм Закону України «Про теплопостачання», оскільки позивач не є балансоутримувачем тепломережі, що приєднано до орендованого ним приміщення.

Відповідач позовні вимоги не визнає, просить відмовити в задоволенні адміністративного позову, оскільки оскаржувані рішення при йно в зв`язку з допущення позивачем порушень Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд


встановив:


Комунальне підприємство «Зеніт`Деснянської районної у місті Києві ради створене 1992 року і належить до комунальної власності Деснянського району м. Києва. Головним напрямом роботи позивача є постачання продуктів для забезпечення організації харчування дітей у школах та дошкільних закладах району.

На підставі розпорядження Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації № 1861 від 29.12.2006 між Комунальним підприємством «Ватутінськінвестбуд`та позивачем укладено два Договори про передачу майна комунальної власності територіальної громади Деснянського району м. Києва в оренду № 0648 та № 0674 від 01.01.2007. За цими Договорами позивач прийняв в оренду

частину нежитлових приміщень за адресою м. Київ, вул. Беретті, 4, якими користується і

зараз у зв`язку з пролонгуванням вказаних Договорів.

Постачання теплової енергії у будівлю за адресою м. Київ, вул. Беретті, 4 здійснюється на підставі Договору № 1630068, укладеного 01.04.2005 між Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго`та позивачем.

21.02.2008 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві проведено обстеження технічного стану теплових установок і мереж за місцезнаходженням позивача. За наслідками обстеження відповідачем складено Акт - обстеження № 1074/8 від 21.02.2008, на підставі якого прийнято припис № 609/8 від 21.02.2008.

Оскаржуваним приписом № 309/8 від 21.02.2008 КП «Зеніт`приписано відповідальній особі, обслуговуючому персоналу пройти навчання з Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж (п. 5.3.16 Правил) та виконати проектно технічну документацію на систему теплопостачання (п.5.5.1.).

Також 21.02.2008 відповідачем складено протокол про адміністративне правопорушення № 1190, яким встановлено, що головний інженер КП « Зеніт`ОСОБА_2 порушила норми статті 95-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв`язку з чим на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. 26.02.2008 ОСОБА_2 застосований штраф сплатила у повному обсязі, що підтверджується квитанцією № 2124.

Постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві № 117 від 23.12.2008 встановлено, що на момент перевірки не виконані вимоги припису від 21.02.2008 № 609/8, а саме: п. 2 в частині - надати проектно технічну документацію на систему теплопостачання (п.5.5.1 ПТЕ ТУ і М), що є порушенням статті 24 та п. 2 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», в зв`язку з чим накладено на Комунальне підприємство «Зеніт» деснянської районної у місті Києві ради штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн.

Аналізуючи викладені вище обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог з урахуванням наступного.

Преамбулою та статтею 1 Закону України "Про теплопостачання" (№ 2633-IV від 02.06.2005) передбачено, що останній визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об`єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання. Споживачем теплової енергії є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.

У відповідності до положень статті 24 Закону України "Про теплопостачання" (№ 2633-IV від 02.06.2005) основними обов`язками споживача теплової енергії є, зокрема, додержання вимог договору та нормативно-правових актів у сфері теплопостачання.

Суд констатує, що згідно договору про постачання теплової енергії та гарячій воді № 1630068 від 01.04.2005, укладеного між Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго`та КП «Зеніт», передбачено, що при виконанні умов цього Договору, а також вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов`язуються керуватися тарифами, затвердженими Київською міською держадміністрацією, Положенням про Держенергоспоживнагляд, Правилами користування тепловою енергією, Правилами технічної експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж, нормативними актами з питань користування та взаєморозрахунків за енергоносії, чинним законодавством України.

Додатком до вказаного договору передбачено схему абонентської теплотраси та межі розподілу відповідальності за нею. Як вбачається з вказаної схеми межі відповідальності за ділянку визначену літерою «А`покладено за договором на позивача.

Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж затверджено наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.03.2007 за N 197/13464. Ці Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж (далі - Правила) розроблено відповідно до законів України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міжгалузевих і галузевих нормативних документів з організаційних і технічних питань функціонування теплових установок і теплових мереж та є обов`язковими до виконання особами на які останні поширюються..

У відповідності до пп. 1.2. п. 1 Правил положення цих Правил поширюються на суб`єктів відносин у сфері теплопостачання (в тому числі, які мають власні джерела теплопостачання), що займаються виробництвом, передачею та постачанням теплової енергії, або є споживачами теплової енергії незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності, що є складовою частиною системи заходів щодо організації виробництва, перетворення, постачання та споживання теплової енергії.

Пунктом 5.5.1. Правил передбачено, що усі теплові установки і мережі, інше устаткування теплового господарства підприємства має бути забезпечене комплектом документації, перелік якої передбачений описаним пунктом.

Пункт 5.5.3. Правил передбачають, що схеми та креслення мають точно відповідати фактичним умовам роботи теплових установок і мереж.

Аналізуючи викладене вище, суд дійшов висновку про обгрунтованість винесення оскаржуваних рішень, адже позивачем не надано суду належних доказів дотримання Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, зокрема щодо теплотрас, визначених у схемі абонентської теплотраси (додаток до договору від 02.04.2005 № 1630068). При цьому, суд погоджується з твердженням позивача про відсутність підтвердження перебування на балансі у позивача тепломережі, проте, при укладенні договору № 1630068 від 01.04.2005 з Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго» позивач погоджувався та приймав його умови, що підтверджено підписом його повноваженого представника та печаткою. Тобто, позивач зобов`язаний дотримуватися норм Правил та Закону України «Про теплопостачання».

Окрім того, як Законом України «Про теплопостачання`так і умовами Правил передбачено, для даного випадку, єдиний критерій суб`єкта відносин - це споживання теплової енергії. Інші обставини що впливають на визначення суб`єкта зазначених відносин, зокрема балансова приналежність мереж, законом не передбачено. А тому покликання щодо балансової належності теплових систем не мають ніякого відношення до виконання встановлених законом та Правилами обов`язків споживачем, адже позивач є споживачем, і тому зобов`язаний виконати вимоги законодавства у сфері теплопостачання, чого належним чином не було зроблено.

Разом з тим, суд вважає необхідним зазначити, що з метою запобігання порушень положень Закону України «Про теплопостачання`та Правил в подальшому позивачеві необхідно усунути встановлені судом та відповідачем обставини в частині обов`язкового розподілу прав та обов`язків сторін при постачанні, користуванні, споживанні та оплаті спожитої теплової енергії у гарячій воді. Зазначене можна реалізувати, зокрема, шляхом визначення відповідних умов у договорі оренди відповідних приміщень, або залучити орендодавця до участі у договір з енергопостачальною організацією.

У відповідності до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими і безпідставними, отже такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -


ПОСТАНОВИВ:


В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.


Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.


Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя О.В. Кротюк



Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -01.12.2009.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація