Судове рішення #9411049

  2-2808/10

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

Р І Ш Е Н Н Я

   

19 травня 2010 року                                   м.Донецьк

    Будьоннівський районний суд м.Донецька у складі

головуючого судді Шишова О.О., секретарі Авраменко О.О.

за участю позивача ОСОБА_1

          представника відповідача ТОВ «Гранд» - Родікова Е.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд» про визнання права власності, -

Встановив:

    У Будьоннівський районний суд м.Донецька, надійшла позовна заява в якій позивач вказав, що 25 грудня 2009 року між ним та ТОВ «Гранд» був укладений договір оренди земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1. Строк договору закінчувався 25 березня 2009 року. На вказаній земельній ділянці було почато будівництво спортивно-оздоровчого комплексу. Ураховуючи що за час користування земельною ділянкою було розпочато будівництво нерухомості, просив суд визнати за ним право власності на недобудований спортивно-оздоровчий комплекс.

    У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

    Представник відповідача заперечував проти заявлених ОСОБА_1 вимог та звернувся до суду з зустрічним позовом у якому вказав, що ТОВ «Гранд» була надана земельна ділянка площею 1,69га під будівництво та експлуатацію будівлі спортивно-оздоровчого комплексу. На відведеній ділянці, договір оренди якої спливає 17 березня 2009 року почалося будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, якому була надана почтова адреса. Оскільки ОСОБА_1 оспорюється право власності на зведену будівлю, просили суд визнати за ТОВ «Гранд» право власності на конструкцію фундаментної плити будівлі спортивно-оздоровчого комплексу.

    Вислухав пояснення сторін, дослідивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог (ст. 10 ЦПК України), суд приходить до наступного.

Згідно договору оренди від 30 березня 2004 року виконавчий комітет Донецької міської ради передав ТОВ «Гранд» в оренду земельну ділянку площею 16900 кв.м. з метою будівництва та експлуатації будівель спортивно-оздоровчого комплексу. Строк договору встановлений до 17 березня 2029 року.

Рішенням виконкому Будьоннівської районної у м.Донецьку ради від 09 липня 2008 року будівлі спортивно-оздоровчого комплексу надана адреса АДРЕСА_1.

Дозволом від 22 червня 2009 року на виконання робіт, підтверджений факт будівництва спортивно-оздоровчого комплексу саме ТОВ «Гранд», оскільки цьому підприємству наданий дозвіл.

Висновками обстеження технічного стану конструкції фундаментної плити, встановлено, що технічний стан спірної фундаментної плити задовільний та вона придатна до експлуатації.

Стаття 376 ЦК України у частинах 1-5 передбачає, що житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. Якщо власник (користувач) земельної ділянки заперечує проти визнання права власності на нерухоме майно за особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво на його земельній ділянці, або якщо це порушує права інших осіб, майно підлягає знесенню особою, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, або за її рахунок. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Відповідно висновку бюро технічної інвентаризації відсоток готовності будівлі спортивно-оздоровчого комплексу становить 11 відсотків.

У судовому засіданні було встановлено, що конструкція спортивно-оздоровчого комплексу побудована ТОВ «Гранд».

Суд не приймає до уваги договір від 29 грудня 2009 року відповідно якому ТОВ «Грнад» та ОСОБА_1, останній орендує земельну ділянку площею 160 м.кв. оскільки нотаріально не посвідчений та не підтверджує право власності на побудований фундамент.

Суд вважає, що ОСОБА_1 не надав доказів його прав власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Стаття 392 ЦК України визначає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що оскільки встановлено, що конструкція фундаменту – об’єкт незавершеного будівництва спортивно-оздоровчого комплексу, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, побудований ТОВ «Гранд» на відведеній земельній ділянці з відповідного дозволу та  право власності ТОВ «Гранд» оспорюється ОСОБА_1, вимоги ТОВ «Гранд» підлягають задоволенню, у задоволенні вимог ОСОБА_1 необхідно відмовити.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 57, 60, 79, 88, 209, 215, 226 ЦПК України, 376, 392 ЦК України суд, -

Вирішив:

Позовні вимоги задовольнити Товариства з обмеженою відповідальністю «Гранд» задовольнити.

Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю право власності на об’єкт незавершеного будівництва спортивно-оздоровчого комплексу з 11 відсотками готовності, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1.

У задоволенні вимог ОСОБА_1 відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:  

 

 

  • Номер: 22-ц/788/2101/15
  • Опис: Акціонерний Банк" Український комунальний Банк" до Пістун А.С.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-2808/10
  • Суд: Апеляційний суд Сумської області
  • Суддя: Шишов Олег Олексійович
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і постановлено нову ухвалу
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.10.2015
  • Дата етапу: 09.11.2015
  • Номер: 6/333/16/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2808/10
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Шишов Олег Олексійович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.12.2019
  • Дата етапу: 19.02.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація