АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2010р. м. Одеса
Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого – Плавич Н.Д.
суддів – Галушко Л.А. Кварталової А.М.
при секретарі – Котовій Д.Г.
у присутності: старшого прокурору відділу забезпечення участі в судах прокуратури Одеської області по довіреності, представника відкритого акціонерного товариства “ Державний ощадний банк України” по довіреності,
розглянула апеляційну скаргу прокурора Іванівського району Одеської області на ухвалу Іванівського районного суду Одеської області від 09.12.2009р. по справі за позовом прокурора Іванівського району Одеської області в інтересах ВАТ “ Державний ощадний банк України ” в особі філії №5437 ВАТ “ Ощадбанк” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення суми боргу за кредитним договором,
встановила:
Прокурор Іванівського району Одеської області в інтересах ВАТ “Державний ощадний банк України ” в особі філії №5437ВАТ “Ощадбанк” звернувся до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з позовом про стягнення солідарно суми заборгованості за кредитним договором, суми пені, боргу по відсоткам.
Ухвалою суду 1 інстанції від 09.12.2009р. вказаний позов повернуто заявнику(а.с.17-18).
З апеляційною скаргою на ухвалу суду від 09.12.2009р. звернувся прокурор Іванівського району Одеської області, просить про скасування ухвали, повернення матеріалів до суду 1 інстанції для вирішення питання про відкриття провадження по справі у відповідності з вимогами процесуального закону і розгляду позову по суті.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю – доповідача, доводи представника прокуратури Одеської області, представника відкритого акціонерного товариства “ Державний ощадний банк України”, які підтримали апеляційну скаргу, колегія дійшла висновку апеляційну скаргу задовольнити з наступних підстав.
Повертаючи позовну заяву прокурора суд 1 інстанції виходив з того, що прокурор звернувся до суду ні в інтересах держави, а в інтересах акціонерного товариства (Банку), що суперечить Закону України “Про прокуратуру”.
Колегія з вказаним висновком суду 1 інстанції не погоджується.
Відповідно до ст. 20 Закону України ” Про прокуратуру” при виявлені порушень закону прокурор, або його заступник у межах своєї компетенції мають право звернутися до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємства та інших юридичних осіб.
При зверненні до суду з позовом в інтересах ВАТ “ Державний ощадний банк України ” прокурор зазначав, що Банк було утворено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.1999р. №876 “ Про деякі питання управління Державним спеціалізованим комерційним ощадним банком України”, шляхом перетворення Державного спеціалізованого комерційного Ощадного банку України у відкрите акціонерне товариства з метою створення умов для більш ефективної реалізації державою своїх прав власника і функцій держави. Засновником банку є держава в особі Кабінету Міністрів України і державі належить 100% акцій на всю суму Статутного фонду.
Апелянтом в підтвердження доводів апеляційної скарги була надана копія Статуту ВАТ “ Державний ощадний банк України”, п.5 Статуту підтверджено, що засновником Банку є держава.
З урахуванням зазначеного, у прокурора були всі підстави для звернення до суду з позовом до відповідачів для захисту прав ВАТ “ Державний ощадний банк України”.
Ухвала суду 1 інстанції від 09.12.2009р. про повернення прокурору позовної заяви підлягає скасуванню, матеріали повертаються в той же суд 1 інстанції для вирішення питання про відкриття провадження по справі у відповідності з вимогами діючого законодавства.
Керуючись ст. ст. 303,307ч2п4,312ч1п3,315,317,319 ЦПК України, судова колегія,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу прокурора Іванівського району Одеської області задовольнити, ухвалу Іванівського районного суду Одеської області від 09.12.2009р. по справі за позовом прокурора Іванівського району Одеської області в інтересах ВАТ “ Державний ощадний банк України ” в особі філії №5437 ВАТ “Ощадбанк” до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення суми боргу за кредитним договором скасувати, матеріали справи повернути в той же суд 1 інстанції для вирішення питання про відкриття провадження по справі у відповідності з діючим законодавством і розгляду позову по суті.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців через суд касаційної інстанції.
Судді апеляційного суду Одеської області: Плавич Н.Д.
Галушко Л.А.
Кварталова А.М.