Судове рішення #941560
Справа №2-1500/07

Справа №2-1500/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

22 березня 2007 року Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу у складі:

головуючого - судді Затолочного B.C.,

при секретарі Ходюк О.І.,

за участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Мірошниченка Я.В., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Криворізької міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання права власності на землю, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Криворізької міської ради про визнання права власності на землю.

Позов, на задоволенні якого в судовому засіданні наполягала позивач, обґрунтовується тим, що батько позивачки придбав у власність домоволодіння із земельною ділянкою. При оформленні права власності на домоволодіння він не оформив своєчасно право власності на земельну ділянку.

Після смерті батька право власності на домоволодіння набула мати позивача, яка теж не оформила право власності на землю.

Мати позивача подарувала останній домоволодіння.

Позивач просить визнати за нею право власності на земельну ділянку, на якій розташоване належне їй домоволодіння, посилаючись на почерговий перехід такого права та на статтю 120 ЗК, яка передбачає, що при переході права власності на будівлю, споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а також на те, що відсутність належного документального оформлення права власності на земельну ділянку перешкоджає позивачу, як власнику домоволодіння, використовувати його за призначенням.

Представник відповідача в попередньому судовому засіданні позов визнав повністю.

Третя особа правом на участь у судовому розгляді справи не скористалася.

Суд, вислухавши осіб, які приймали участь в судовому засіданні, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню в ході попереднього розгляду справи на підставі частини 4 статті 130 та частини 4 статті 174 ЦПК України у зв'язку з визнанням позову відповідачем.

Як встановлено судом, 25 березня 2000 року згідно договору купівлі-продажу, посвідченому державним нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори ОСОБА_3, батько позивача, ОСОБА_4, придбав у власність у ОСОБА_5 1/2 частину домоволодіння з земельною ділянкою площею 260,0 кв. м, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1.

Вказане нерухоме майно з земельною ділянкою належало ОСОБА_5 на підставі свідоцтва про право власності і свідоцтва про право на спадщину за законом, виданих Першою криворізькою державною нотаріальною конторою 19.03.1984 р. за реєстрами №2 -1017 та № 2-1019 та державного акту на право приватної власності на землю, виданого Криворізьким міським виконкомом 20.07.1999 р.

Право власності на придбане домоволодіння було зареєстровано батьком позивача в Комунальнему підприємстві «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», а право власності на земельну ділянку за життя батько позивача не переоформив

Однак, відповідно до ст. 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Після смерті батька позивача право власності на вказане* домоволодіння набула її мати, ОСОБА_2, на підставі свідоцтва про право власності, виданого державним нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори ОСОБА_6 27.05.2004р. за реєстром №2-1967 і свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого державним нотаріусом Першої Криворізької державної нотаріальної контори ОСОБА_6 23.06.2004 р. за реєстром №2-1969.

Право власності на домоволодіння було зареєстровано матір'ю позивача в Комунальному підприємстві «Криворізьке бюро технічної інвентарізації» 23.06.2004р.

 

2

Мати позивача також не переоформила право власності на земельну ділянку. Однак, згідно ст. 1225 ЦК України до спадкоємців житлового будинку переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, а також на земельну ділянку, яка необхідна для їх обслуговування.

26.11.2004      р. згідно договору дарування, посвідченому приватним нотаріусом Криворізького міського нотаріального округу ОСОБА_7, позивач прийняла у дар від матері, ОСОБА_2, 1/4 частину домоволодіння, яке знаходяться за адресою: АДРЕСА_1.

23.02.2005      p. позивач зареєструвала право власності на набуте нерухоме майно в в

Комунальному підприємстві «Криворізьке бюро технічної інвентаризації», про що отримала витяг №6578756.

На теперішній час встало питання про оформлення за позивачем права власності на земельну ділянку, на якій знаходиться належне їй на праві приватної власності домоволодіння, але повноважні органи місцевої влади відмовляють їй в цьому.

Суд погоджується з доводами позивача про те, що відбувся почерговий перехід права власності на вищезгадану земельну ділянку від ОСОБА_5 до позивача, а тому необхідно визнати за позивачем право власності на цю земельну ділянку.

Крім того, частиною 1 ст. 120 ЗК України встановлено, що при переході права власності на будівлю, споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно правових угод.

Неможливість документального оформлення права власності на земельну ділянку перешкоджає позивачу, як власнику домоволодіння, використовувати його за призначенням.

Відповідно до ст. 125 Земельного Кодексу України відсутність документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, взагалі унеможливлює використання позивачем як безпосередньо землі так і розташованого на ній домоволодіння.

Статтею 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред'явити позов про визнання права власності , якщо це право не оспорюється або не визнається іншою особою.

Тому є законними позовні вимоги про те, що право власності на вказану земельну ділянку слід визнати саме за позивачем.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 328, 377, 381, 392 ЦК України, ст.. ст.. 81, 120,121, 152,158 ЗК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_6 до Криворізької міської ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання! права власності на землю задовольнити повністю.

Визнати за позивачем, ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку і господарських споруд та ведення підсобного господарства загальною площею 0,026 кв.м, що знаходиться по АДРЕСА_1.

Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,026 гектара по АДРЕСА_1 від 20.07.1999 року, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за НОМЕР_1, виданий виконкомом Криворізької міської ради на ім'я ОСОБА_5, визнати таким, що втратив чинність.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява" про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Який було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя          B.C. Затолочний

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація