Судове рішення #94187112

1 ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/2636/21 2/335/1580/2021




20 травня 2021 року м. Запоріжжя


Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Стеценка А.В., за участю секретаря судового засідання Резніченко Ю.В., розглянувши у залі суду м. Запоріжжя в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


ВСТАНОВИВ:


10.03.2021 позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебуває з відповідачем у шлюбі, зареєстрованому 14.08.2018 службою з укладення шлюбів Муніципалітета Чанкая провінції Анкара управління з укладення шлюбів підрозділ щодо послуг жінкам та сім`ї. Шлюб зареєстровано в Ізмір (том 8) Конак (розділ 476) Алтинташ (запис 13), свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 . Від шлюбу сторони мають малолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Спільне життя сторін не склалося через відсутність взаєморозуміння, різних поглядів на життя, внаслідок чого шлюбні відносини між сторонами припинені, спільне господарство не ведеться. Сторони втратили почуття любові та поваги один до одного. Несумісність їх поглядів на спільне життя та сімейні відносини унеможливлює примирення та збереження шлюбу. У зв`язку з вищезазначеним, позивач просить шлюб розірвати.

15.03.2021 ухвалою судді позовну заяву було залишено без руху, позивачу надано строк для усунення вказаних в ухвалі суду недоліків.

23.03.2021 на адресу суду від представника позивача адвоката Кваснюк-Сандал І.А. надійшла заява про усунення вказаних в ухвалі суду недоліків.

Ухвалою судді від 02.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, призначено розгляд справи у судовому засіданні на 26.04.2021, яке було відкладено на 20.05.2021 через першу неявку відповідача у справі.

Позивач у судове засідання не з`явилася, 20.05.2021 на електронну адресу суду від представника позивача адвоката Кваснюк-Сандал І.А. надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача та її представника, відповідно до якої позивач на розірванні шлюбу наполягає, просить позов задовольнити. Проти ухвалення судом заочного рішення позивач не заперечував.

Відповідач у судове засідання повторно не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, причини неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи у за його відсутності та відзиву на позов не надав.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

У зв`язку з цим, на підставі ст. ст. 247, 280, 281 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу, в порядку заочного розгляду.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що сторони у справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі зареєстрованому 14.08.2018 службою з укладення шлюбів Муніципалітета Чанкая провінції Анкара управління з укладення шлюбів підрозділ щодо послуг жінкам та сім`ї. Шлюб зареєстровано в Ізмір (том 8) Конак (розділ 476) Алтинташ (запис 13), свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 , що підтверджується копією свідоцтва про одруження, засвідченим приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Щетіловою О.В., зареєстрованого в реєстрі за №3299 (а.с. 5-11).

Від шлюбу сторони мають малолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією посвідчення особи (ідентифікаційна картка) № НОМЕР_2 терміном дії до 01.10.2028 (а.с. 13-14). Згідно копії довідки про реєстрацію особи громадянином України від 26.11.2018 №61310/36-536-321, виданою Посольством України в Турецькій Республіці, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований громадянином України.

Судом встановлено, що причиною припинення шлюбно-сімейних відносин подружжя є втрата почуття любові та поваги, протилежні поглядів на спільне життя та сімейні відносини. Сім`я розпалася та існує формально, сторони мешкають окремо, спільне господарство не ведеться.

Порядок урегулювання приватноправових відносин, які хоча б через один із своїх елементів пов`язані з одним або кількома правопорядками, іншими, ніж український правопорядок, визначено Законом України «Про міжнародне приватне право».

Згідно частини 1 статті 60 Закону України «Про міжнародне приватне право» правові наслідки шлюбу визначаються спільним особистим законом подружжя, а за його відсутності - правом держави, у якій подружжя мало останнє спільне місце проживання, за умови, що хоча б один з подружжя все ще має місце проживання у цій державі, а за відсутності такого - правом, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв`язок іншим чином.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про міжнародне приватне право», припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу.

Статтею 3 вищезазначеного Закону передбачено, що у разі, якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Частиною 1 ст. 23 Угоди між Україною та Турецькою Республікою про правову допомогу та співробітництво в цивільних справах від 23.11.2000, ратифікованою Законом України № 2605-III від 05.07.2001, набрала чинності 02.05.2004, передбачено, що у випадку, коли один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а інший - громадянином другої, розгляд справи про розірвання шлюбу та роздільне проживання подружжя визначатиметься законодавством Договірної Сторони, на території якої вони мають спільне місце проживання.

Якщо на момент подання заяви про розірвання шлюбу та роздільне проживання один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а другий - другої Договірної Сторони і один з них проживає на території однієї Договірної Сторони, тоді компетентні установи обох Договірних Сторін мають юрисдикцію розглядати справу. У цьому випадку вони застосовують законодавство своєї держави (ч. 2 ст. 23 зазначеної Угоди).

Позивач є громадянкою України, зареєстрована та проживає на території України. Відповідач має зареєстроване місце перебування в Україні, що підтверджується інформацією наданою Департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради від 30.03.2021 №01-71/4870.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім`ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Оскільки позивач наполягає на розірванні шлюбу, то, відповідно, відмова в розірванні шлюбу буде примушенням до шлюбу та шлюбним відносинам, що є неприпустимим.

Відповідно до ст. ст. 110, 112 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дітей, що має істотне значення.

Таким чином, суд вважає встановленим, що збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, у зв`язку із чим шлюб між сторонами необхідно припинити шляхом його розірвання, задовольнивши позовні вимоги.

Згідно з ч. 3 ст. 115 СК України, документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 89, 247, 263-265 ЦПК України, суд -


УХВАЛИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 14.08.2018 службою з укладення шлюбів Муніципалітета Чанкая провінції Анкара управління з укладення шлюбів підрозділ щодо послуг жінкам та сім`ї. Шлюб зареєстровано в Ізмір (том 8) Конак (розділ 476) Алтинташ (запис 13), свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 - розірвати.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, який ухвалив оскаржуване рішення, шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.


Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .




Суддя А.В. Стеценко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація