Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #94203929


У Х В А Л А

Іменем України


                 справа № 133/1056/21

                               провадження № 6/133/39/21

17 травня 2021 року

         

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

в складі головуючої судді Пєтухової Н.О.,

за участю секретаря судового засідання Гаврилюк О.Г.,

представника заявника – адвоката Пронівої Н.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Козятині заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України, за участю заінтересованої особи – Козятинський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький),

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 через свого представника - адвоката Проніву Н.Р. звернувся до суду з заявою, в якій просить скасувати тимчасове обмеження його у праві виїзду за межі території України, яке встановлене ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 лютого 2014 року у справі №133/559/14.

Заява обґрунтована тим, що 24 березня 2021 року ОСОБА_1 було відмовлено у перетині державного кордону у зв`язку з наявністю однієї з підстав, визначених ст.6 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України", в тому числі у зв`язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей про зазначену особу відповідно до ухвали Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26.02.2014 в цивільній справі №133/559/14, про що було прийнято відповідне рішення. Ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 лютого 2014 року ОСОБА_1 тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов`язань в частині сплати аліментів, які покладені на нього відповідно до виконавчого листа від 26.03.2007 №2-376, виданого на підставі рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 13 березня 2007 року. Виконавче провадження по виконанню виконавчого листа №2-376 від 26.03.2007 року про стягнення з ОСОБА_1 аліментів закінчено на підставі п.6 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження». Інших відкритих виконавчих проваджень про стягнення з ОСОБА_1 коштів не має.

Представник заявника – адвокат Проніва Н.Р. в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги, просила їх задовольнити з посиланням на обставини, зазначені у заяві, наголошуючи на тому, що виконавче провадження закінчено.

Представник заінтересованої особи у судове засідання неодноразово не з`являвся, хоча щоразу був належним чином повідомлений про розгляд заяви; причини неявки суду не повідомив, жодних заяв не подав, витебувані судом матеріали виконавчого провадження не надав.

Заслухавши представника заявника, вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків

Відповідно до ст.ст. 4, 5 ЦПК України, кожна особа має право на звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи охоронюваних законом інтересів, у спосіб, визначений законами України.

За ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26.02.2014 було задоволено подання державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Козятинського міськрайонного управління юстиції Вінницької області та тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до виконання ним своїх зобов`язань в частині сплати аліментів, покладених на нього згідно виконавчого листа від 26.03.2007 року №2-376, виданого на підставі рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 13 березня 2007 року.

Рішенням заступника начальника відділу – начальником 3-го відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Бориспіль – Окремого контрольно-пропускного пункту «Київ», капітаном поліції Пилипенко Анною, від 24 березня 2021 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було відмовлено у перетині державного кордону з підстав, визначених ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України», у тому числі з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, про зазначену особу відповідно до ухвали Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26.02.2014 у справі № 133/599/14.

Згідно даних Єдиного реєстру боржників, який є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження, ОСОБА_1 , станом на 24.03.2021 у вказаній системі не обліковується.

Відповідно до листа Козятинського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький), наданого на запит ОСОБА_3 , згідно даних АСВП станом на 08.04.2021 на виконанні у відділі не перебуває відкритих виконавчих проваджень стосовно боржника ОСОБА_1 . Вказано, що на виконанні у відділі перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 , яке 20.09.2016 року було завершено відповідно до п.6 ч. 1 ст. 49 ЗУ "Про виконавче провадження" (закінчення передбаченого законом строку для даного виду стягнення).

Відповідно до п.6 ч.1 ст. 49 ЗУ "Про виконавче провадження", в редакції від 12.06.2016, виконавче провадження підлягає закінченню у разі закінчення строку, передбаченого законом для відповідного виду стягнення .

У ч.3 зазначеної статі вказано, що про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов`язковим мотивуванням підстав її винесення, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копія постанови у триденний строк надсилається сторонам і може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.

За змістом ст.11 вказаного Закону державний виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Цією ж статтею визначено, що одним із заходів примусового виконання рішення є,- у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, - звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 ЗУ "Про виконавче провадження", в редакції від 12.06.2016, у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат, пов`язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв`язку із завершенням виконавчого провадження.

Отже, тимчасове обмеження у праві виїзду ОСОБА_1 мало бути, в силу положень ст 50 вказаного Закону, знято чи скасовано, оскільки виконавче провадження закінчено і заборгованість відсутня.

Відповідно до ч. 5 ст. 441 ЦПК України суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника. Згідно з ч. 6 ст. 441 ЦПК України суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов`язкової участі державного (приватного) виконавця. Частина 7 ст. 441 ЦПК України передбачає, що за результатами розгляду заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України постановляється ухвала.

Відповідно до п. 4, 5 розділу ІV Порядку взаємодії органів та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, та органів Державної прикордонної служби України під час здійснення виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 30.01.2018 № 256/5/65, інформацію про встановлення тимчасового обмеження боржника - фізичної особи у праві виїзду з України уповноважений орган Держприкордонслужби вилучає з бази даних на підставі отриманої засвідченої судом копії судового рішення про скасування тимчасового обмеження особи у праві виїзду з України, що набрало законної сили та має відповідну відмітку про дату набрання законної сили. Інформацію про особу, стосовно якої діє тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, уповноважений орган Держприкордонслужби вилучає (знімає з контролю) з бази даних у разі: винесення постанови про закінчення виконавчого провадження на підставі пунктів 1-3, 5-7, 9-12, 14, 15 частини першої статті 39 Закону; винесення постанови про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України у разі погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; скасування постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України за виконавчим документом про стягнення аліментів.

За таких обставин, враховуючи, що згідно наданих суду доказів заявник не має боргу перед стягувачем ОСОБА_4 згідно виконавчого листа №2-376, виданого за рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, виконавче провадження закінчено, то підстави, які слугували причиною застосування до нього тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон, перестали існувати.

З огляду на зазначене, заява ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження його у праві виїзду за межі України є обгрунтованою, обставини, які у ній зазначено підтверджені належними доказами, а тому вона підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 441 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України - задовольнити.

Скасувати тимчасове обмеження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 , у праві виїзду за межі України, застосоване ухвалою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 26 лютого 2014 року у справі №133/559/14

Копію ухвали для виконання направити до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України  (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26) 

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, або у разі, якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Повна ухвала складена 23.05.2021.


Суддя                                                        Пєтухова Н.О.




























































































Дата документу 17.05.21




















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація