- Представник позивача: Пелех Володимир Володимирович
- позивач: Бужинська Наталія Ізабела
- відповідач: Бужинські Славомір Матеуш
- відповідач: Солом'янський РУЮ відділу РАЦС у м. Києві
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 361/4433/21
Провадження № 2/361/2877/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.05.21 року суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Гридасова А.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , Солом`янського районного у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального упарвління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та материнства, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
До суду надійшла вказана позовна заява.
Вказана позовна заява підлягає поверненню за наступних підстав.
Відповідно до ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмету спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
За положенням ч. 2 ст. 174 ЦПК України заявами по суті є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду у письмовій формі і підписується позивачем або його представником.
Необхідність даного реквізиту пояснюється тим, що розгляд анонімних позовних заяв/клопотань не допускається. Зазначення ж часу подання свідчить про пред`явлення позову в межах строків позовної давності і забезпечує його своєчасний розгляд.
Така вимога не була виконанна стороною позивача (предстаником) під час звернення до суду. До суду подано та зареєстровано копію позовної заяви від представника позивача - адвоката Пелех В.В.
Окрім того, відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження предствника позивача.
Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня 2012 року № 5076-VI (далі - Закон № 5076-VI) адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Договір про надання правової допомоги - це письмова або у визначених законом випадках усна домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
До договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права (частина 3 статті 27 Закон № 5076-VI), в тому числі й презумпція правомірності договору, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (стаття 204 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
У договорі про надання правової допомоги закріплюється обсяг повноважень адвоката, а також вказуються обмеження щодо вчинення певних дій. Відповідно до частини 4 статті 26 Закону № 5076-VI адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону № 5076-VI під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Згідно з частиною 3 статті 26 Закону № 5076-VI повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги відповідно до частини 1 статті 26 Закону № 5076-VI, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
За положеннням ч.2 ст. 64 ЦПК України обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Відповідальність за достовірність вказаних в ордері даних несе адвокат (особа, яка видала ордер).
Також чинним законодавством України, а саме статтею 400-1 Кримінального кодексу України (далі - КК України), встановлено кримінальну відповідальність адвоката за завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу в суді, а так само умисне невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, встановлених договором про надання правничої допомоги.
Однак, адвокатом Пелех В.В. під час пред`явлення позову до суду, не було надано доказів на підтвердження своїх повноважень на право представництва позивача у суді, що унеможливлює суд вирішити питання про відкриття провадження у спраі.
Пунктом 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України передбачено повернення позовної заяви у випадку, коли таку подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
За таких обставин, суддя приходить до висновку про повернення позову особі, яка його подала.
Окрім того, як вбачається з поданої копії позовної заяви, представник позивача стверджує, що ним не було подано до суду іншого позову до цих же відповідачів та з тим же предметом.
Відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Дотримання даної вимоги є суттєвим і безумовним під час звернення до суду з позовом.
Однак, згідно даних комп`ютерної програми документообігу загальних судів "Д-3", в провадженні Броварського міськрайонного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , Солом`янського районного у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального упарвління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та материнства, зобов`язання вчинити дії про встановлення батьківства або материнства про визнання батьківства та материнства, зобов"язання вчинити певні дії (справа № 361/4404/21; провадження № 2/361/2872/21), то ж твердження представника позивача щодо відсутності інших справ у суду не відповідають дійсності, і розцінюються суддею як зловживанням процесуальним правом.
Станом на 24.05.2021 року провадження у справі за позовом, поданим 21.05.2021 року ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , Солом`янського районного у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального упарвління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та материнства, зобов`язання вчинити дії про встановлення батьківства або материнства про визнання батьківства та материнства, зобов"язання вчинити певні дії (справа № 361/4404/21; провадження № 2/361/2872/21) не відкрито.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.185 ЦПК України, заява повертається, якщо: позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , Солом`янського районного у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального упарвління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та материнства, зобов`язання вчинити дії повернути
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 , подану представником ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , Солом`янського районного у м. Києві відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального упарвління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та материнства, зобов`язання вчинити дії - повернути особі, яка її подала.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.М. Гридасова
- Номер: 2/361/2877/21
- Опис: про визнання батьківства та материнства, зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 361/4433/21
- Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Гридасова А.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.05.2021
- Дата етапу: 24.05.2021