- яка притягається до адмін. відповідальності: Купченко Віталій Віталійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер справи 220/720/21
Номер провадження 3/220/361/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2021 року судя Великоновосілківського районного суду Донецької області Фисун Л.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції №1 Волноваського районного відділу поліції ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ФОП " ОСОБА_1 ", який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1ст. 44-3 ч. 1 КУпАП,-
у с т а н о в и в:
22.04.2021 року об 12 год. 06 хв. фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , не забезпечив централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремий контейнер, чим порушив п.п.12 п.4 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року (зі змінами від 17.02.2021р. № 104), чим порушив правила щодо карантину людей.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 ч.1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінюючи зібрані в справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 ,у зазначеному вище адміністративному правопорушенні повністю доведена та підтверджена матеріалами адміністративної справи, а сааме: протоколом про адміністративне правопорушення, в якому викладені обставини скоєного правопорушення (а.с.3); письмовими поясненнями самого правопорушника, викладеними в протоколі та на окремому аркуші, відповідно до яких він свою провину визнав (а.с.4); відеозаписом, який міститься в матеріалах справи (а.с.10).
Ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико - санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Дослідивши подані матеріали, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_2 порушив вимоги пункту п.п. 4 п.п.12 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відповідно до яких на території України на період дії карантину забороняється діяльність суб`єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
Таким чином, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 44-3 КпАП України.
За вказаних обставин, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 ч.1 КУпАП, а саме, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Разом з тим, вирішуючи питання про накладання адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує положення ст.ст.23,33 КУпАП, відповідно до яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. При накладанні стягнення за правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
У справі Ізмайлов проти Росії (п. 38 рішення від 16.10.2008 року), Європейський суд з прав людини вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання (вилучення спеціального права) вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення орган, посадова особа, уповноважені вирішувати справу, можуть звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно з ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, ступінь його вини, особу порушника, стосовно якого даних, які б з негативного боку його характеризували, не надані, останній є приватним підприємцем, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а також те, що хоча він і вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП, однак будь-яких негативних наслідків від його дій не настало, тому вчинене правопорушення необхідно вважати малозначним, внаслідок чого, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, а справу відносно нього закрити з оголошенням йому усного зауваження.
Крім того, ст.40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Оскільки ОСОБА_1 звільнений від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, а тому вважаю за необхідне звільнити останнього від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КпАП України, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КпАП України, на підставі ст. 22 КУпАП звільнити його від адміністративної відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення за малозначністю, оголосити усне зауваження, а провадження в справі закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.С.Фисун
- Номер: 3/220/361/21
- Опис: Порушив правила щодо карантину людей
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 220/720/21
- Суд: Великоновосілківський районний суд Донецької області
- Суддя: Фисун Л.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.04.2021
- Дата етапу: 24.05.2021