Судове рішення #9425132

Справа № 2а-390/10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

“10“ березня 2010 року   Шевченківський районний суд м. Львова

у складі: головуючого – судді             Єзерського Р.Б.

при секретарі                     Коваль Я.І..

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачений розмір щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, -

установив:

12.02.2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та просить визнати дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму, встановленим законодавством для дітей віком до 6 років, протиправними; зобов'язати  відповідача здійснити   перерахунок  суми щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за періоди з 22 травня 2008 року по 31.12. 2009 р. до розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, та виплатити їй зазначену суму; зобов'язати  відповідача встановити та виплачувати їй допомогу по догляду за дитиною у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, передбачений законодавством для дітей віком до 6 років; зобов'язати  Шевченківський  відділ  соціального захисту управління  соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до негайного виконання постанови суду за цим позовом, крім цього зобов'язати  відповідача у строк встановлений судом, подати
звіт про виконання судового рішення.

 В обґрунтування позовних вимог зазначає, що вона є матір'ю ОСОБА_2, що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 що народилася ІНФОРМАЦІЯ_1   З квітня 2008 р. по теперішній час всупереч вимог п. 3 ст. 22 Конституції України, ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується їй не в повному обсязі. 29.12.2009 р. вона звернулася із заявою до відповідача, в якій просила здійснити перерахунок та виплату щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з травня 2008 року по грудень 2009 року, а також надалі виплачувати щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлюваний законодавством для дітей віком до 6 років. Однак відповідачем було відмовлено у перерахунку розміру допомоги, а тому вимушена звернутись до суду.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився. Від відповідача надійшли письмові заперечення щодо позову. Суд вважає за можливе провести розгляд справи та постановити рішення у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів.

3'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що у позові слід відмовити, з наступних підстав.

 Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" встановлено, що громадяни України, в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України. Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми: допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно з ст. 13 Закону, право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Позивач ОСОБА_1 є мамою малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3., які народились ІНФОРМАЦІЯ_1.

Законом України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" частину першу статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладено в такій редакції: "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень", а пункт 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" викладено у такій редакції: "3. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надасться у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 року - 50 відсотками, з 1 січня 2009 року - 75 відсотками, з 1 січня 2010 року - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців".

Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. №10-рп/2008 не визнано неконституційними положення розділу II Закону України "Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо внесення змін у ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім"ям з дітьми», тим самим суд підтвердив конституційне право Верховної Ради приймаючи закони про Державний бюджет в цілях збалансованості бюджету вносити зміни до законів, як в цілому так і окремих його положень на поточний бюджетний рік.

Законом України "Про Державний бюджет на 2009 рік», а саме ст.46 передбачено, що допомога при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» призначаються і здійснюються в розмірах і порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Конституційним судом України не визнано неконституційними дані положення Закону. Отже, у вимогах зобов'язання зробити перерахунок та стягнення недоплачуваної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за оспорюваний період, слід відмовити, оскільки на день вирішення спору чинні положення Закону про державний бюджет на відповідний рік, а тому відповідно і немає підстав визнавати неправомірними дії відповідача.

Керуючись ст.ст. 8, 22 Конституції України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", ст. ст. 4, 18, 41, 70, 122, 128, 159, 160 КАС України, суд, -

постановив :

у задоволенні позову ОСОБА_1 до Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання неправомірними дій відповідача, зобов'язати нарахувати та виплатити недоплачений розмір щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до 3-х років - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Львова. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі — з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після  подання заяви  про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього   подання   заяви   про   апеляційне   оскарження,   якщо   скарга   подається   у   строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                             Єзерський Р.Б.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація