Судове рішення #9429123

Справа № 2-893/10р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

07 червня 2010 року                     Лебединський районний суд

                                Сумської області

В складі:  головуючого - судді Гура А.О.,

                 при секретарі Ткаченко Я.О.,

 з участю: представника позивача Мяснікова А.О.,

                 відповідача ОСОБА_2,

         представника відповідача

         представника ДВС          

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Лебедин справу за позовом ПАТ «Індустріально-експортний банк» до ОСОБА_2, ВАТ «Державний ощадний банк України», третя особа на стороні відповідачів - відділ державної виконавчої служби Лебединського районного управління юстиції Сумської області про звільнення майна з-під арешту, -

В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом до відповідачів, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно з кредитним договором №  898/701448 від 23.04.2008 року, укладеним між АТ «Індустріально-експортний банк» в особі керуючого відділенням філії  «Сумська дирекція» АТ «Індустріально-експортний банк» Солохи Н.Г. та ОСОБА_2, останньому  було надано кредит на придбання автомобіля марки ВАЗ, модель 211440, тип-легковий комбі-В, номер шасі – НОМЕР_2, колір синій, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1 та відповідно договору застави від 24.04.2008р., в забезпечення виконання зобов’язання позичальник передав у заставу вищевказаний автомобіль. Вказаний договір застави дає право кредитору в разі порушення боржником забезпеченого обтяженням зобов’язання або договору, на підставі якого виникло забезпечувальне обтяження, одержати задоволення своєї вимоги за рахунок предмета обтяження. Дане обтяження зареєстроване  в установленому законом порядку, тому має пріоритет перед іншими, зареєстрованими пізніше обтяженнями і забезпечує першочергове право заявника на задоволення своїх вимог за рахунок предмета обтяження.

07.11.2009 року Лебединським  районним судом Сумської області винесено ухвалу  в справі № 2-964/09 за клопотанням ВАТ «Ощадбанк України» про забезпечення позову ВАТ «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, шляхом накладення арешту на майно боржника у межах суми позову.       17.12.2009 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження  та накладено арешт на автомобіль марки ВАЗ, модель 211440, тип-легковий комбі-В, номер шасі – НОМЕР_2, колір синій, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1, який є предметом забезпечувального обтяження за зобов’язанням ОСОБА_2 перед позивачем. В зв’язку з тим, що накладення арешту на вищевказаний автомобіль, який належить ОСОБА_2 позбавляє позивача, закріпленого діючим законодавством права на першочергове задоволення свої вимог за рахунок вищевказаного майна, яке є предметом забезпечувального обтяження,  він просить суд звільнити спірний автомобіль з-під арешту.

    В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі та пояснив, що відповідачем не повідомлено про накладення арешту на користь третіх осіб на майно, яке перебуває у їх заставі, про вищевказаний факт вони дізналися лише 16.03.2010 року в результаті звернення до МРЕВ для зняття вищевказаного автомобіля з обліку для подальшого продажу з метою першочергового задоволення своїх вимог, як заставодержателя, що і спричинило пропуск встановленого законом строку на оскарження дій державного виконавця,  тому просить його поновити.  

    Відповідачі проти задоволення позову не заперечують.

            Представник Лебединського відділу ДВС у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечив.

             З копії кредитного договору № 898/701448 від 23.04.2008 року (а.с.6-8), досліджених в судовому засіданні, вбачається, що між заявником та ОСОБА_2 укладений вищевказаний кредитний договір на суму 48 540 грн. строком до 22.04.2012 рок на придбання в ПП «Слобожанщина» автомобілю марки ВАЗ 211440для споживчих потреб.      

            З копії договору застави ВКО 106820 від 24.04.2008 року (а.с.11) вбачається, що заставодавець ОСОБА_2 в забезпечення виконання зобов’язань по поверненню кредиту в сумі 48 450 грн., передає у заставу належне йому майно: автомобіль марки ВАЗ, модель 211440, тип-легковий комбі-В, номер шасі – НОМЕР_2, колір синій, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1.

    З копії ухвали про забезпечення позову  № 2-964/09 від 07.12.2009 року (а.с.12) виданої Лебединським районним судом Сумської області вбачається, що на майно ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою по АДРЕСА_1 накладено арешт на майно в розмірах необхідних для забезпечення позову.

    З копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 17.12.2009 року (а.с.13) вбачається, що  державним виконавцем ДВС у Лебединському районі Кірєєвою О.В. було отримано ухвалу № 2-964/09 про накладення арешту на майно, на підставі якої відкрито виконавче провадження, в розмірах необхідних для забезпечення позову, і здійснюється його примусове виконання.

             Вислухавши сторони, представника відділу ДВС та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що  позовна заява обґрунтована  і підлягає до задоволення, так як в судовому засіданні було встановлено, що державний виконавець не повідомив заставодержателя не пізніше наступного дня після накладення арешту на майно, про стягнення на заставлене майно для задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями, що арештоване майно боржника знаходиться у заставі  та не роз’яснив право на звернення до суду з позовом про звільнення заставленого майна з-під арешту. Відповідач не повідомив заявника про накладення арешту на користь третіх осіб на майно, яке перебуває у заставі заявника.

          Вказані обставини стверджуються поясненнями представників та матеріалами справи  виконавчого провадження.

          Згідно ст.59 Закону України «Про виконавче провадження», особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і звільнення майна з-під арешту.

Відповідно ч. 1 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження» стягнення на заставлене майно в порядку примусового виконання допускається за виконавчими документами для задоволення вимог стягувача – заставодержателя.  За постановою державного виконавця  у виконавчому провадженні про звернення стягнення на заставлене майно, стягнення звертається на вільне від застави майно боржника. Про звернення стягнення на заставлене майно для задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями, державний виконавець повідомляє заставодержателя не пізніше наступного дня після накладення арешту на майно або тоді, коли йому стало відомо, що арештоване майно боржника знаходиться у заставі  та не роз’яснює право на звернення до суду з позовом про звільнення заставленого майна з-під арешту.      

Приймаючи до уваги вище наведене, суд вважає, що строк звернення до суду порушений з поважних причин, тому підлягає поновленню, а позовні вимоги задоволенню.

            Судові витрати підлягають стягненню з відповідачів в силу ст. 88 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 208, 209 ЦПК України ст. 52, 59 Закону України «Про виконавче провадження»

В И Р І Ш И В:

    Позовні вимоги ПАТ «Індустріально-експортний банк»  задоволити.

    Звільнити з-під арешту, накладеного 17.12.2009 року постановою державного виконавця, автомобіль марки ВАЗ, модель 211440, тип-легковий комбі-В, номер шасі – НОМЕР_2, колір синій, 2008 року випуску, д.н. НОМЕР_1., який належить ОСОБА_2 на праві приватної власності та перебуває у заставі у ПАТ «ІНДЕКС-БАНК».

Стягнути з ОСОБА_2, проживаючого в АДРЕСА_2 та відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» Лебединське відділення  № 3233 на користь ПАТ «Індустріально-експортний банк» сплачені ним судові витрати, пов’язані з розглядом справи: судовий збір в розмірі 3.40 грн.( по 1.70 грн. з кожного ) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 37 грн. ( по 18.50 грн. з кожного), а також на користь держави недоплачений позивачем судовий збір в розмірі 5.10 грн. ( по 2.55 грн. з кожного ).

    На рiшення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд.

    Суддя

Лебединського райсуду                             А.О. Гура

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація