Судове рішення #9433132

                                     

                                                                                   

Справа № 2-540/10

РЕШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    19 травня  2010 року                     м. Охтирка

      Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

    головуючого судді                 Білера П.П.

    при секретарі                 Куцай  В. Ф.

    з участю  представника позивача             ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка  цивільну справу  за позовом

    ОСОБА_2    до Управління  пенсійного фонду України   в  Охтирському  районі  про захист права  на пенсію  по інвалідності   пов’язаного   з наслідками  аварії   на  Чорнобильській  АЕС,  суд

Встановив :

    Позивач ОСОБА_2  звернувся до суду з позовом  до  Управління  Пенсійного Фонду   України  Охтирському  районі свої вимоги  мотивує  тим, що він  перебуває  на обліку  в Управлінні  Пенсійного Фонду  України  в Охтирському  районі    та отримує пенсію  як учасник  ліквідації  наслідків  аварії   на Чорнобильській   АЕС   1 категорії, інвалід   3 групи,  захворювання якого  пов’язане з роботою  по ліквідації  наслідків  аварії  на ЧАЕС.

    Відповідно  до  ч. 4 Ст. 54  Закону  України  ?ро статус   та соціальний  захист громадян, які постраждали  в наслідок  Чорнобильської катастрофи”, у всіх випадках  розмір пенсії  для інвалідів  3 групи, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не може  бути  нижчою  чим 6  мінімальних пенсій  за віком. Крім того, відповідно  до  Ст. 50  Закону  України  ?ро  статус  та соціальний  захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи”, особам  віднесеним  до  1  категорії,  призначається   щомісячна  додаткова пенсія  за  шкоду, заподіяну  здоров’ю, у розмірі  50 % мінімальної пенсії за віком для інвалідів 3 групи. На підставі цього позивач звернувся з письмовою заявою до відповідача про перерахунок державної та додаткової пенсії, але отримав відмову, тому просить зобов’язати відповідача   зробити  йому  21 квітня  2005 року перерахунок та виплату державної пенсії як інваліду 3 групи, щодо захворювання якого  встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою, в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, згідно до ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », а також здійснити перерахунок та виплату державної пенсії як інваліду 3 групи за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі 50 % мінімально пенсії за віком, згідно до Ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».   Також позивач просить суд  стягнути  з  Головного управління    Державного казначейства України  в Сумській  області   витрати  на правову  допомогу   в сумі 1500 гривень.

Позивач в судове  засідання  не  з’явився  з невідомих суду причин хоча про день та час розгляду справи повідомлений завчасно.

Представник позивача  ОСОБА_1. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.  

Представник відповідача  Управління Пенсійного фонду України  в Охтирському  районі  в судове  засідання  не  з’явився  з невідомих суду причин, хоча  про  день  та  час  розгляду справи повідомлений  завчасно.

Представник відповідача  Головного  Управління  Державного  казначейства України  в Сумській  області  в судове  засідання  не з’явився  але  надав  суду письмове  заперечення  в якому просить  відмовити   позивачу  в частині задоволення позовних вимог щодо стягнення  витрат   на правову  допомогу , а справу  розглядати  без його участі.  

Суд проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача,  дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що позов підлягає частковому   задоволенню з наступних підстав.  

     Судом встановлено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та інвалідом ІІІ групи, що підтверджується відповідними посвідченнями.  

    Рішенням  МСЕК  від  2 лютого  2005 року №474 позивачу  встановлено 3  групу   інвалідності  внаслідок  захворювання, пов’язаного  з участю  в  ліквідації  наслідків   аварії  на Чорнобильській  АЕС, що  підтверджується  копією  довідки  МСЕК.

    Відповідно до Ст. 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до 1 категорії встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.  

      Відповідно до Ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  особам, які є інвалідами 3 групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком. Відповідно  до Ст. 53  цього  ж  Закону, виплата  додаткової пенсії  здійснюється повністю  незалежно від заробітку, пенсії  чи  іншого доходу.

    Відповідно до ч. 4 ст. 54 цього Закону у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів ІІІ групи, щодо яких установлено зв’язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими восьми мінімальних пенсій за віком.  

     У статті 54 зазначеного Закону передбачено, що обчислення і призначення вказаного виду пенсії проводиться відповідно до Закону  України «Про пенсійне забезпечення» (після внесення змін Законом України від 17.11.2005 року № 3108-ІV відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).  

Отже вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсії виступає мінімальна пенсії за віком розмір якої згідно положень Ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

     Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу, встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.   При цьому положенням ч. 3 Ст. 28 цього ж Закону передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. Проте суд вважає за можливе, застосувати при обчисленні пенсії позивачу саме частину 1 Ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки іншого закону, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

          У відповідності  з вимогами Ст. 268 ЦК України позовна давність на розповсюджується на вимоги страховика  (застрахованої особи) до страхувальника  про здійснення страхового відшкодування. Цією нормою ЦК України  також передбачено, що  законом можуть бути встановлені  інші вимоги на які не розповсюджується  позовна давність. З цього приводу слід зазначити, що   з 21 квітня  2005 року  по  19 травня 2010 року   перерахунок пенсії позивачу не проводився з вини відповідача, який діяв в порушення вимог закону, на підставі Ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплата не нарахованих сум пенсії за минулий час, які були не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, здійснюється  без обмеження будь-яким строком. Відповідно  до ч. 4 Ст. 268  ЦК  України   позовна  давність   не поширюється    на вимогу  про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням  здоров’я або смертю.  Згідно матеріалів справи  позивач   ОСОБА_2   є інвалідом  ІІІ  групи  внаслідок  захворювання, пов’язаного  з участю  в  ліквідації  наслідків   аварії  на Чорнобильській  АЕС, що  підтверджується  копією  довідки  МСЕК. Враховуючи  наведені  доводи  суд  вважає, що до вимог  позивача  про перерахунок пенсії не застосовується позовна давність.

    Відповідно до  ч. 3 Ст. 67  Закону України  ?ро статус   і соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи”, яка набрала чинності 31 жовтня 2006 року, у разі  збільшення  розміру   прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність, визначеного  законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до  Ст. 54 цього  Закону, а також розмір   додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4  категорій, та розмір щомісячної компенсації сім’я  за втрату  годувальника   внаслідок  Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється  з дня  встановлення   нового   розміру   прожиткового  мінімуму. Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що  підставою для перерахунку пенсії є встановлення  нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок  здійснюється  з дня встановлення  цього мінімуму. Таким чином, новий  мінімальний  розмір пенсії за віком залежить від  нового  розміру  прожиткового  мінімуму.

    При  розрахунку  державної  та  додаткової пенсії, передбачених статтями 50, 54  зазначеного  Закону, застосуванню  підлягає  розмір  прожиткового мінімуму  для осіб, які  втратили  працездатність, у встановлений   у  законі  про Державний  бюджет  України   на відповідний рік  з урахуванням  якого визначається  розмір   пенсії  за віком.

Статтею 65 Закону України „ Про Державний бюджет України на 2006 рік ” від 20.12.2005 року  № 3235-1У затверджений на 2006 рік прожитковий мінімум  на одну особу в розрахунку  на місяць  для осіб, які втратили працездатність: 3 01 січня – 350 грн., з 01 квітня – 359 грн.,  з 01 жовтня – 411 гривень.

    Статтею 62 Закону України « Про Державний бюджет України на 2007 рік ”  від 19.12.2006 року  № 489-У  затверджений на 2007 рік прожитковий мінімум  на одну особу в розрахунку  на місяць  для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня  - 380 грн., з 01 квітня – 406 грн.,  з 01 жовтня – 411 гривень.

     При цьому зазначена стаття доповнена абзацом, яким  передбачено встановити, що для визначення мінімального розміру  пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини 1 статті 28 Закону України ?ро  загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовується  прожитковий мінімум для осіб, які втратили  працездатність, визначений абзацом п’ятим частини першої цієї статті, збільшений на 1 відсоток, що складає відповідно 140 грн.06 коп.; 415 грн.11 коп.  

    При цьому зазначена стаття доповнена абзацом, яким  передбачено встановити, що для визначення мінімального розміру  пенсії за віком відповідно до абзацу першого частини 1 статті 28 Закону України ?ро  загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування з 1 квітня та з 1 жовтня 2007 року застосовується  прожитковий мінімум для осіб, які втратили  працездатність, визначений абзацом п’ятим частини першої цієї статті, збільшений на 1 відсоток, що складає відповідно 140 грн.06 коп.; 415 грн.11 коп.  

Статтею 58 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» встановлені розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в розмірі з 1.04.2008 р. – 481 грн., з 1.07.2008 р. – 482 грн., з 1.10.2008 р. – 498 грн.  

Рішенням Конституційного суду України № 11-рп/2008 від 22.05.2008 року було визнано не конституційними положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими були внесені зміни до ст. 54 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.  

Тому дії відповідача по виплаті позивачу зменшеного розміру державної пенсії на підставі законодавчого акту, який визнано неконституційним, є неправомірними.  

     Отже , з 22.05.2008 року відновлена дія ст.ст. 49,50,54 Закону України № 796-ХП від 28.02.1991 року в редакції до 01.01.2008 року, за якими особам постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС  та  віднесеним до 1 категорії, інвалідам 2 групи, до яких відноситься позивач,  мав  право  на отримання щомісячно з 22 травня 2008 року пенсію у складі державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі 50 відсотків  мінімальної пенсії за віком, яка чинна  і з 01 серпня 2009 року.  

    Відповідно  до Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік встановлені розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в розмірі з лютого 2009 р. – 498 грн., з листопада 2009 р. – 573 грн.  

Статтею 64 Конституції України встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.  

    Відповідно  до ч. 1 Ст. 46 Конституції України громадяни мають право  на соціальний захист, що включає  право  на забезпечення їх  у разі повної, часткової  або тимчасової  втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від  них обставин, а також у старості  та в інших  випадках передбачених  законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.  

Розрахунок  пенсії позивачу  відповідачем проведено  виходячи  з розміру 19 грн. 91 коп., встановленого    постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  3 січня  2002 року  №1 ?ро  підвищення  розмірів  пенсій  та  інших  соціальних виплат  окремим  категоріям  пенсіонерів, фінансування  яких  здійснюється  за  рахунок  коштів  державного бюджету”. В   даному  нормативному  акті Кабінетом  Міністрів   встановлено  розмір сум, з яких проводиться  розрахунок пенсії, що  на переконання суду  не відповідає вимогам С. ст. 50, 54  Закону  України  ?ро  статус  і  соціальний  захист  громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи”, оскільки  законом передбачено право  Кабінету  Міністрів України  встановлювати порядок  обчислення пенсії, а не її розмір.

Оскільки  зазначена постанова  Кабінету  Міністрів  України  в частині розміру пенсії, що має виплачуватися  позивачу суперечить  вимогам  закону  ?ро статус  і соціальний  захист  громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи”, суд  вважає  необхідним  керуватися  нормативним актом, що має  вищу юридичну силу, а саме  законом, а не постановою  Кабінету Міністрів.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд приходить до висновку, що при визначенні розміру пенсій позивачеві застосуванню підлягають стаття 50 та частина 4 статті 54 “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а не Постанова КМУ № 654, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.  

Згідно  Ст.16 Конституції України , подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є  обов’язком держави. Згідно Ст.22 Конституції України – конституційні права та свободи гарантуються і не можуть  бути відмінені.  При прийнятті нових законів або внесення змін в діючі  закони не допускається звуження змісту та об’єму  існуючих прав та свобод.  

Конституційні  принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадянина в Україні , включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачені Ст. 1,3, ч.2 Ст.6, Ст.8, ч.2 Ст. ст. 19, 22, 23, ч.1 Ст.24  Конституції України, набуте у сфері  пенсійного забезпечення , не може  бути скасоване, звужене. Правою гарантією  забезпечення державою даного права є  виконання прийнятих на себе зобов’язань, виходячи з положень принципу верховенства права, закріпленого як Ст. 8 Конституції України.    

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позивачеві слід  визначити  пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється  в розмірі  прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили  працездатність, а  в разі  збільшення   розміру   цього  прожиткового  мінімуму  перерахунок пенсії  позивачеві повинен проводитись, виходячи  з нового  розміру  мінімальної пенсії  за віком.

Виходячи із викладеного,  враховуючи предмет спору, суд приходить до висновку, що позивач мав на меті    не зобов’язати відповідача призначити пенсію   , оскільки вона вже йому була призначена та виплачується, хоча і у меншому розмірі, а здійснити її перерахунок та здійснення виплат згідно з вимогами Закону.  

       Таким чином, суд дійшов висновку, що   слід зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Охтирському  районі здійснити   ОСОБА_2    перерахунок державної пенсії у розмірі 6  мінімальних пенсій за віком  відповідно до вимог Ст. ст. 54, 67  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та додаткової пенсії у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру пенсії за віком визначеної Ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за період  з 21 квітня  2005 року по  19 травня 2010 року.

               Позивач просив суд стягнути  з  Головного управління  Державного казначейства України  в Сумській  області  1500 гривень  за правову  допомогу. Суд, виходячи із засад розумності та справедливості, вважає за можливе стягнути з відповідача  витрати  на правову  допомогу  в розмірі 100 грн.

Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача  Управління  пенсійного фонду України  в  м. Охтирка   на користь позивача необхідно стягнути судові витрати по справі, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  в суді  в сумі 120 грн.,  витрати на правову допомогу в сумі 100 грн.,  а всього  220 грн.

             На підставі викладеного, керуючись  Ст.ст. 1, 3, 6,8,16,19, 22, 23, 24, 46,  64 Конституції України,  Ст. ст. 49, 50, 54, 67  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Ст. 62 Закону України  ?ро  Державний бюджет України на 2007 рік”, Ст. 58  Закону України  ?ро  Державний бюджет України на 2008 рік”, Закону України  ?ро  Державний бюджет України на 2009 рік”,  Ст. 28  Закону України ?ро загальнообов’язкове  державне  пенсійне страхування” , Ст. 268 ЦК  України, Ст. ст. 212-215  ЦПК  України п. 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України ?ро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами”, суд  

В И Р І Ш И В:

Позов  ОСОБА_2   до Управління  пенсійного фонду України   в  Охтирському  районі , Головного управління  Державного казначейства України  в Сумській  області   про  захист права  на пенсію  по інвалідності пов’язаною  з наслідками  аварії  на Чорнобильській  АЕС - задовольнити частково.

    Зобов’язати управління  Пенсійного фонду України  в  Охтирському  районі Сумської області  зробити   ОСОБА_2 перерахунок державної пенсії  як інваліду  3 групи, щодо захворювання  якого встановлено  зв’язок з Чорнобильською  катастрофою, в розмірі  6  мінімальних  пенсій  за віком, згідно  до ч. 4  Ст. 54  Закону  України  ?ро статус  та соціальний  захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи”,  відповідно  до  встановлення  нового   розміру  прожиткового мінімуму  починаючи  з 21 квітня  2005 року по 19 травня 2010 року  та  додаткової пенсії    у розмірі   50%  мінімальної пенсії  за віком , відповідно до вимог Ст. 50  Закону України  Про статус  та соціальний  захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи”,  виходячи    з розміру    пенсії  за віком визначеної Ст. 28  Закону  України  ?ро  загальнообов’язкове  державне  пенсійне  страхування”  та провести відповідні виплати за період з  21 квітня  2005 року по 19 травня 2010 року  .

              Стягнути  з Управління  Пенсійного фонду України  в Охтирському  районі  на користь  ОСОБА_2  120 грн.  за  сплачене інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в суді  та  100 гривень за правову допомогу, а всього  220 гривень.

 В іншій  частині позову відмовити  за  його безпідставністю.

  Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано .

Суддя:                     П. П. Білера  

З ориганлом згідно                 підпис

Рішення не набрало законної сили

                               

Справа № 2-540/10

РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    19 травня  2010 року                     м. Охтирка

      Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

    головуючого судді                 Білера П.П.

    при секретарі                 Куцай  В. Ф.

    з участю  представника позивача             ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка  цивільну справу  за позовом

    ОСОБА_2    до Управління  пенсійного фонду України   в  Охтирському  районі  про захист права  на пенсію  по інвалідності   пов’язаного   з наслідками  аварії   на  Чорнобильській  АЕС,  суд

В И Р І Ш И В:

Позов  ОСОБА_2   до Управління  пенсійного фонду України   в  Охтирському  районі , Головного управління  Державного казначейства України  в Сумській  області   про  захист права  на пенсію  по інвалідності пов’язаною  з наслідками  аварії  на Чорнобильській  АЕС - задовольнити частково.

    Зобов’язати управління  Пенсійного фонду України  в  Охтирському  районі Сумської області  зробити   ОСОБА_2 перерахунок державної пенсії  як інваліду  3 групи, щодо захворювання  якого встановлено  зв’язок з Чорнобильською  катастрофою, в розмірі  6  мінімальних  пенсій  за віком, згідно  до ч. 4  Ст. 54  Закону  України  ?ро статус  та соціальний  захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи”,  відповідно  до  встановлення  нового   розміру  прожиткового мінімуму  починаючи  з 21 квітня  2005 року по 19 травня 2010 року  та  додаткової пенсії    у розмірі   50%  мінімальної пенсії  за віком , відповідно до вимог Ст. 50  Закону України  Про статус  та соціальний  захист громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи”,  виходячи    з розміру    пенсії  за віком визначеної Ст. 28  Закону  України  ?ро  загальнообов’язкове  державне  пенсійне  страхування”  та провести відповідні виплати за період з  21 квітня  2005 року по 19 травня 2010 року  .

              Стягнути  з Управління  Пенсійного фонду України  в Охтирському  районі  на користь  ОСОБА_2  120 грн.  за  сплачене інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в суді  та  100 гривень за правову допомогу, а всього  220 гривень.

 В іншій  частині позову відмовити  за  його безпідставністю.

  Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано .

        Суддя:                     П. П. Білера  

                   

ОСОБА_2

АДРЕСА_1

Управлінню пенсійного  фонду України  в Охтирському  районі  Сумської області

вул. Фрунзе, 48 м. Охтирка  Сумської області

Головному  управлінню  Державного казначейства України в Сумській  області

вул. Воскресінська, 7 м. Суми

№2-54010 від 19.05.2010 року.

    Направляю копію  рішення  №2-540-10 від 19 травня 20010 року, що не набрало законної сили, для відому.

    Додаток: копія  рішення.

Суддя Охтирського

міськрайонного  суду                     Білера П. П.

ОСОБА_2

АДРЕСА_1

Управлінню пенсійного  фонду України  в Охтирському  районі  Сумської області

вул. Фрунзе, 48 м. Охтирка  Сумської області

Головному  управлінню  Державного казначейства України в Сумській  області

вул. Воскресінська, 7 м. Суми

№2-54010 від 19.05.2010 року.

    Направляю копію  рішення  №2-540-10 від 19 травня 20010 року, що не набрало законної сили, для відому.

    Додаток: копія  рішення.

Суддя Охтирського

міськрайонного  суду                     Білера П. П.

  • Номер: 4-с/553/19/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2018
  • Дата етапу: 07.06.2018
  • Номер: 6/496/105/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.09.2019
  • Дата етапу: 09.09.2019
  • Номер: 6/496/136/24
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2024
  • Дата етапу: 26.03.2024
  • Номер: 6/496/136/24
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2024
  • Дата етапу: 28.03.2024
  • Номер: 6/496/136/24
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Біляївський районний суд Одеської області
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2024
  • Дата етапу: 14.05.2024
  • Номер: 2-540/10
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльність УПФУ та зобов'язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-540/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Білера П.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.07.2010
  • Дата етапу: 09.07.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація